Acronis True Image 7 incelemesi Çok geç kalmadan önce

Acronis True Image 7’nin görevi, sabit diskteki verileri imaj dosyalarına aktararak sistem güvenliğini kusursuz hale getirmek. Kopyalama, dosya yerine sektör tabanlı yapıldığından manuel olarak yedeklenemeyecek veriler bile korunuyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
75
Yazılımdan, dosya artıkları yüzünden giderek azalan Windows performansını artırmak amacıyla da yararlanılabilir. Gelecekteki tüm geri yüklemeler için işletim sistemini ve aygıt sürücülerini kurduktan hemen sonra sabit diski bir kez yedeklemek yeterli. Disk imajı diğer sabit disklere, ağ bilgisayarlarına, CD/DVD’lere aktarılabiliyor. İmaj dosyaları sabit disk üzerindeyse, sanal sürücü olarak kullanılabiliyor. En büyük yenilik programın Windows oturumunda kullanılabilmesi. Yani sistemi açılış disketiyle başlatmak gerekmiyor. Recovery CD/ DVD’si ile farklı medyalardaki imaj dosyalarına göz atmak, USB ve Firewire sürücülere veri aktarmak mümkün. Kullanıcılar her ufak değişiklikte diskin tamamını yeniden yedeklemek zorunda değil. Doğrudan Windows üzerinden erişilemeyen güvenli disk alanı, virüslerin imaj dosyalarına zarar vermesini engelliyor.
Özetle

Acronis True Image 7, veri güvenliği konusunda Norton Ghost kadar kesin çözüm sağlıyor. Başarılı arabirim ve araçlarla imaj dosyası kısa sürede oluşturulabiliyor.

Acronis True Image 7 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Acronis True Image 7
Ürün Türü Sistem Yazılımları
CHIP Online Notu 75
Üretici Acronis

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bu programın Bölünmüş Hardiskleri birleştirdiğini duyumunu aldım. Doğruluk payı varmı acaba. Böyle bir şey var sa bu kullanıcılar için dezavantajdır. Tşk ler

bilgilemdirdiginixz için bizi tşk edr
inanın bu bilgiye çok ihtiyacım vardı
tekrar tşk edr

acronis10 work station veya acronis server yaz1l1myla hard diski bölebilir , birlestirebilir , sürücünün boyutunu art1r1p azaltabilirsiniz , yanl1z tek sikinti sata2 hdd lerde boot cd si yedei yükleyemiyor , bu konuda bilgisi olan var m1?

GÜZEL OLMUŞ TEŞEK.

Sen de yorum yaz