3COM Aiptek V10 incelemesi Gerçek taşınabilirlik

N97 boyutlarındaki ilk cep projeksiyonu.

Oynat Aiptek V10 Uzaktan kumandası ve taşıma kılıfı ile birlikte gelen Aiptek v10'un arabiriminin de Türkçe olması cihazın kalitesini ortaya koyuyor.
JPEG ve Mp3 dosyaları da V10 tarafından destekleniyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Foto slayt desteği
  • Şarj edilebilir
  • Ufak boyutlar
MobiArts tarafından test merkezimize gönderilen Aiptek V10 cep projektörü şimdiye kadar incelediğimiz en ufak projektör olma özelliğine sahip. Aiptek v10'un boyutu tam olarak bir Nokia N97 cep telefonun boyutuna eşit, tek farkı ise N97'den biraz daha kalın ve ağır olması. Ürünü taşınabilirlik açısından incelediğimizde şimdiye kadar incelediğimiz projektörler arasında taşınabilirliği en yüksek projektör olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki buradaki en önemli etkenlerden biri de cihazın içerisinde şarj edilebilir bir bataryanın yer alması oluyor. Ürünün teknik özelliklerine baktığımızda 1 GB dâhili hafızasını olduğunu görüyoruz. USB arabiriminden bağladıktan sonra flash bellek gibi cihazın içine istediğiniz içeriği atabilirsiniz. Cihazın oynatabildiği formatlar arasında ise DivX olmayan AVI dosyaları, ASF, MP4 ve özel bir yazılımla H.264 codec kullanılarak dönüştürülmüş dosyalar yer alıyor. Yine JPEG ve Mp3 dosyaları da V10 tarafından destekleniyor. Aiptek v10'un GB kapasitesi size yetmiyorsa cihazın üzerindeki SD kart girişine 32 GB'lık SDHC kartlardan takabilirsiniz. Son olarak cihazın 42"e kadar görüntü verebildiğini de belirtelim.
Özetle

Uzaktan kumandası ve taşıma kılıfı ile birlikte gelen Aiptek v10'un arabiriminin de Türkçe olması cihazın kalitesini ortaya koyuyor.

3COM Aiptek V10 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli 3COM Aiptek V10
Ürün Türü Projeksiyon Cihazı
CHIP Online Notu 85
Üretici 3COM
Teknik Detaylar
Yansıtma teknolojisi LCoS (Liquid Crystal on Silicon)
Doğal çözünürlük 640 x 480 Piksel (VGA)
Parlaklık 10 Lumen
Resim modu 4:3
Hafıza kartı desteği SD / SDHC / MMC / MS Pro
Boyutlar ve ağırlık 12.45 x 5.35 x 2.30 mm / 152 gr.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Diyecek laf yok.

karedşim iyi de fiyatı ner de

ürünlerin tanıtımların da fiyatlarının olmaması kötü

Fiyatı 750 TL civarı

fiyat hepsiburada.com da varya alacaksan siteyi göstermiş.

Parlaklığı 10 Lümen ve çözünürlüğü 640 x 480 Piksel (VGA) çok düşük ancak gece karanlıkta ışıksız ortamda işe yarar. Onun yerine Lenovo Smart Cast sanki çok daha iyi iş görür ama malesef Türkiye satışı yok.

Sen de yorum yaz