AirLive WMU-6000FS incelemesi Kablosuz Paylaşım

Dosyalarınızı kablosuz olarak paylaşmanıza imkan veriyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Kolay kurulum
  • Bit Torrent uyumlu
  • IDE arabirimi destekli
Sabit diskimizde büyük yer tutan verileri paylaşmak veya yedeklemek için yerel ağımıza bağladığımız harici çözümler her yerde var. Fakat Airlive'ın ürünü bu paylaşımı kablosuz olarak yapıyor. İster bir bilgisayar üzerinden isterseniz direkt olarak modem üzerinden bağlayabileceğiniz bu ürün bir Access Point gibi çalışabilmesinin yanı sıra bir repeater da olabiliyor. Ya da yalnızca kablo veya kablosuz ağınıza bir client veya bir yazıcı sunucusu olarak bağlayabiliyorsunuz. İçerisindeki dosyaları veya tüm sabit diski şifreleyebildiğiniz bu ürün alsında bir 2,5 inçlik sabit disk kutusu. İçerisine dilediğiniz kapasitede sabit disk takabiliyorsunuz. Üzerindeki 2 adet USB yuvasına flaş bellek takarak hemen paylaşıma açabilirsiniz. İçerisinde bulunan yazılımı Bit torrent ile uyumlu. Bu sayede ürünü bir download makinesi olarak ta kullanabilirsiniz. Üstelik bunun için bilgisayarınızı açmanıza da gerek yok. Tabi ki dilerseniz ürün üzerindeki dosyaları, 802.11g uyumluluğu sayesinde, herhangi bir kesinti yaşamadan, kablosuz özelliği olan bir medya oynatıcınızla oynatabilirsiniz. Otomatik yedekleme de yapabilen ürün son derece basit bir arayüze sahip.
Özetle

Kablosuz veri paylaşımı özelliğinin yanı sıra daha birçok özelliği de barındıran, hem iş hem eğlence için kullanılabilecek bir ürün.

AirLive WMU-6000FS Teknik Özellikleri
Ürün Modeli AirLive WMU-6000FS
Ürün Türü Harici Disk
CHIP Online Notu 68
Üretici Airlive
Teknik Detaylar
İşlemci RISC 2000
Bellek 4MB Flash, 32MB SDRAM
Sabit disk 2,5 inç IDE
Desteklenen format tipi FAT / FAT32 / EXT2
Boyut 162 x 92 x 25 mm
Diğer 2 adet USB yuvası

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

iyi güzel de neden ide

Biraz daha açıklayıcı bir açıklama olsaydı iyi olurdu ne olduğu tam anlaşılmıyor nedir bu? Kendisi external hdd mi yoksa external hdd yi içine alıp wireless özelliği kazandıran bir aletmi yada kasa içine takılan hdd ler bunun içine takılabiliyomu takılabiliyosa onların 2.5 inçliğini nereden bulupta bunun içine takacağız ayrıca takılıyosa neden sata takılamıyo çünkü ide diyorsunuz. Ve fiyatı ne kadar?

ilk yoru yaoan arkadaş bu işlerden pek anlamıyor sanırım. Gereksiz bir sürü soru sormuş :) Zaten bu mantıkla yaklaşan bi arkadaş bu ürünü kullanmasın daha iyi.... :)

Sen de yorum yaz