Apple Time Capsule incelemesi Depolama ve yönlendirici

Veri aktarımı ortalama bir performans sunmasına karşın Mac kullanıcılarının beğenecek

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Mac ve Windows
  • Kullanım
  • Ortalama performans
Ortalama bir performans sunmasına karşın Mac kullanıcılarının beğeneceği bir ürün.

Time Capsule için hem bir depolama aygıtı, hem de bir yönlendirici diyebiliriz. 802.11n desteğine sahip ürünle kablosuz ağ kurup internet paylaştırabildiğiniz gibi bu ağa bağlı mac'lerin içindeki bilgileri rahatlıkla yedekleyebilirsiniz. Ağdaki Maclerde Leopard ile gelen Time Machine yazılımını çalıştırdığınızda Mac'inizin içindeki veriler otomatik olarak Time Capsule'ün sabitdiskine yedekleniyor. Kablosuz bağlantı dışında Time Capsule'ün üstünde 4 adet Gigabit Ethernet ve 1 adet USB girişi bulunuyor. Bu USB girişine yazıcı veya taşınabilir sabitdisk gibi başka bir USB depolama aygıtı bağlamanız mümkün.USB hub kullanarak birden fazla cihazı aynı anda da bağlayabilirisniz. Bağladığınız bu cihazları oluşturduğunuz kablosuz ağda hem MacOS hem de Windows altında görebiliyorsunuz. 1 TB'lık modeli de bulunan Time Capsule'ün bize gelen 500 GB'lık modelinde Seagate'in 7200 RPM'lik Barracuda ES modeli kullanıyor. Sucunularda da kullanılan bu model uzun süreli kullanım için uygun bir disk. Buna karşın cihazın biraz fazla ısındığından üstüne bir şey koymamaya dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Özetle

Veri aktarımı hızında ortalama bir performans sunmasına karşın Mac kullanıcılarının beğeneceği bir ürün.

Apple Time Capsule Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Apple Time Capsule
Ürün Türü Router
CHIP Online Notu 85
Üretici Apple
Teknik Detaylar
Kapasite 500 GB
Bağlantı Ethernet, 802.11n, USB
İşletim sistemi Win XP, Win. Vista, Mac.
Ağırlık 1587 gr.
Boyut 197 x 197 x 36.3 mm
Diğer Router
06/08/2008 Tarihli Fiyatı 471 $ + KDV

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

ismi güzelmiş, ilgi çekici bir isim koymuşlar.

Ürünün yaptığı iş ile ismi arasında en ufak bir alaka yok; Kötü bir isim seçimi bence. Benim aklıma ilk gelen Intel'in üzerinde çalıştığı boyuna asılan ve tüm görüntü ve sesleri kaydederek bir nevi dijital günlük görevi gören araç oldu.

Bilmeden konuşmayalım, adı "TIME CAPSULE" çünkü Mac OSX'de birlikte çalıştığı yedekleme uygulamamasının adı "TIME MACHINE" ve windowstan alıştığınız şekilde değil gerçekten 3 boyutlu bir pencere düzeninde zamanda geriye doğru giderek klasörün istediğiniz bir zamandaki halini görebilmenizi sağlayan çok güzel bir uygulama. Youtube'a "Time Machine" yazarsanız seçilebilecek en mantıklı iki ismin kullanıldığını farkedeceksiniz.

Ha HA:HAA apple sonunda firewire dan vazgeçmişe benziyor 4 ethernet 1 usb he Ha HA:HAA apple'ın iyice cıvkı çıktı yakında pc ler için sürümü de çıkar macos'un windowsdan beter bişy olur ki zaten çok menem birşey de değil bir cep telefonu kadar özelleştirilebilir bir sistemden ne beklenirki go windows go linux

@07 Ağu 2008 20:05 hyatında mac kulanmışmısın eleştiri yapıyorsun bütün dünynın referans kabul etiği bu işletim sistemi seni doyurmuyorsa ya çok donanımlısın yada cok boşsun 2. si daha yakın galiba :) elinde mac olsa hayatta toz kondurmazsın :D

windows kullanıcıları daha şanslı, horizon roll back var. time capsule ün yaptığı işi "hdd boyutu ne olursa olsun !" sadece bir kaç saniye içerisinde yapabiliyor... anlayamadınız mı ? deep freeze 'in snap shot alabilen modeli de denebilir :)

Uygulamaları time capsule kuruluyor mü mac de yer kaplamamasi acısından birde diğer disklere göre eksileri var mı

İnceleme eski kalmış lütfen güncellenmiş airport time capsule ile ilgili inceleme yapmanızı rica ederim.

Sen de yorum yaz