Digitus Assmann AK-340404-001-W incelemesi Eyefinity için ideal

CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

Birden fazla HDMI arabirimi ile mükemmel bir çoklu monitör sistemi kurmak istiyorsanız Assmann AK-340404-001-W bu iş için biçilmiş kaftan.

DisplayPort'tan HDMI'a dönüştürücü.

Eyefinity ve 3D Vision Surround gibi teknolojilerin hayatımıza girmesiyle ekran kartlarında adeta arabirim patlaması oldu. Eski VGA bağlantılı monitörlerle uyumu korumak isteyen, HDMI'a geçişte ara bağlantı olarak kullandığımız DVI için de desteği kesemeyen üreticiler sayesinde ekran kartları bağlantı çeşitliliği konusunda anakartları zorlar hale geldi. Tabi bu kadar çok bağlantı çeşidinin olması, çoklu monitör destekli sistemler kuracak kullanıcılar için bir sorun teşkil etmeye başladı. Zira piyasadaki çoğu monitörde en fazla üç çeşit arabirim var: VGA, DVI ve HDMI. Öte yandan ufak olduğu için DisplayPort arabirimini kullanan ekran kartları yüzünden sisteme ancak iki veya üç monitör bağlayabiliyorsunuz. Ya da bütün monitörlerinizi DisplayPort arabirimli almak zorundasınız ki bu gerçekten pahalıya mal oluyor. Zira DisplaPort arabirimi genelde son kullanıcı için değil, IT sektörü için düşünülmüş monitörlerde yer alıyor.

Assmann'ın dönüştürücü çözümü tam da bu noktada büyük fayda sağlıyor. Mini Display Port çıkışını HDMI A tipi çıkışa dönüştüren ürün ile artık piyasadaki yüzlerce monitörü rahatlıkla ekran kartınıza bağlayabiliyorsunuz. DisplayPort 1.1a standardını destekleyen dönüştürücü, çift kat zırhı ile hem dayanıklı hem de sinyal bozulmasına neden olmuyor. Nikel kaplama bağlantılar ve yine bakır kablolar ile sinyalin en iyi şekilde aktarılmasını garanti eden ürün, 15 cm uzunluğu ile de fazla yer kaplamıyor. Ürünün beyaz tasarımı ise çoğu modelinde DisplayPort yer alan Apple ürünlerinin kullanıcıları için gayet ilgi uyandırıcı.

Digitus Assmann AK-340404-001-W Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Digitus Assmann AK-340404-001-W
Ürün Türü HDMI Kablo
CHIP Online Notu 85
Üretici Digitus
Teknik Detaylar
Giriş Mini DP
Çıkış HDMI tip A
DisplayPort standardı DisplayPort 1.1a
Zırh Çift kat zırhlı
Kablo teli Bakır
Konnektör yüzeyi Nikel kaplama
Uzunluk 0.15 metre

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

Turhost