Benq Joybee GP1 incelemesi Tam özgürlük

Ufak ve marifetli bir projektör.

CHIP ONLINE Notu
85
  • Başarılı tasarım
  • Taşıma çatası
  • USB desteği

BenQ tarafından test merkezimize gönderilen GP1 ilk olarak inanılmaz küçük boyutlarıyla dikkat çeken bir ürün. Sadece 5 cm uzunluğunda olan ürünün genişliği ise 13 cm ile nerdeyse dahili bir optik sürücünün boyutlarıyla aynı. Parlak siyah bir tasarıma sahip olan cihazla birlikte şık bir taşıma çantası da unutulmamış. Elle netlik ayarı için üzerinde bir düğme barındıran ürünün herhangi bir lens kapağı yok fakat lens gayet içeride yer aldığı bu herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Ürünün bu ufak boyutlarına rağmen beraberinde gelen adaptörün büyük olması ise her ne kadar olumsuz bir tablo çizse de BenQ herhangi bir 19 Volt'luk dizüstü bilgisayar adaptörü de kullanılabilir diyerek kullanıcılara ikinci bir seçenek sunuyor. Üzerindeki tuşlar dokunmatik olan ürünün beraberinde bir de uzaktan kumanda geliyor. BenQ'nun projektörü bu boyutlara getirebilmesindeki bir başka etken ise standart video girişleri yerine çok amaçlı ve daha ince bir arabirimi kullanması. Analog girişin yanında USB bağlantısı da olan ürün bu sayede fotoğraf ve videoları da PC'den bağımsız gösterebiliyor. Zoom özelliği olmayan ürünün görüntüsünü büyütmek için geriye doğru hareket ettirmeniz gerekiyor.

Özetle

DivX, Xvid, MPEG2 ve MPEG4 video desteğinin yanında fotoğrafları da gösterebilen ürün küçük boyutlarına karşın gayet başarılı.

Benq Joybee GP1 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Benq Joybee GP1
Ürün Türü Projeksiyon Cihazı
CHIP Online Notu 85
Üretici BenQ
Teknik Detaylar
Doğal çözünürlük SVGA (858 x 600)
Resim modu 4:3 Doğal, 16:9 Seçilebilir
Parlaklık 100 ANSI Lümen
Renk 16.7 Milyon
Kontrast 2000:1
Lens, Zoom F=2, f=17.7 mm, Sabit
Yansıtma teknolojisi DLP

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

bu cihazin cozunurluk ve ansilumen degerleri cokk ama cok kotu 100 ansilumen i yanlis yazmis olabilirmisiniz die duusunuyorum yani o kdr dusukki fiyatininda cok uygun oldugunu zannetmiorum bende hitachi ED-x22 var 1600 e 1200 coznurluk 2000 ansilumen 1,2 kg. agirliginda ve mukemmel diebilirm kesinlikle fiyatida uygun bunu alana kdr dedigim alet dahada portatif bi alet arkadaslar dusunenlerin bilgisine

Sen de yorum yaz