Compaq IPAQ H3970 incelemesi PDA’larda Xscale Devri

IPAQ’ın yeni modeli dış görünüm itibarıyla öncekilerden pek de farklı değil.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
65
IPAQ’ın yeni modeli dış görünüm itibarıyla öncekilerden pek de farklı değil. Bu normal, çünkü esas değişiklik cihazın iç kısmında gerçekleşmiş. Compaq’ın 38 serisini bilenlerin, görüntü ekranıyla herhangi bir şikayetleri yoktu. Yeni modelde bu görüntü ekranı daha da düzeltilmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Daha yüksek bir aydınlatma ve daha canlı renkler hemen dikkat çekiyor. Bunun nedeni ise, ekran aydınlatmasının yanlarda değil arka tarafta olması. Benzeri değişiklik işlemci için de söz konusu. Daha önce alışık olduğumuz 206 MHz’lik strongarm’ın yerine Intel’in 400 MHz’lik Xscale işlemcisi kullanılmış. ROM belleği de standart 32 Mbyte’dan 48 Mbyte’a yükselten Compaq, bu sayede veri yedeklemesi için önemli bir yer ayırıyor. Çeşitli aygıtlarla haberleşebilen cihazın, SD ve MMC bellek türlerine taşınabilir verileri depolaması da önemli avantajı.
Özetle

IPAQ 3970, her ne kadar klasik bir görünüm sergilese de Xscale işlemcisi ve daha aydınlık bir ekranı ile kullanıcıya en son teknolojiyi sunmayı başarıyor.

Compaq IPAQ H3970 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Compaq IPAQ H3970
Ürün Türü Cep Bilgisayarı
CHIP Online Notu 65
Üretici Compaq

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

furkan aydın samsun cok haklısınız 400 mhz lik islemci yeterli sanırım mmc ninde olması note book havası vermis ozgur olmak gibi bisey avuc kadar alet. tesekkurler.

furkan aydın bu alet dediğiniz compaq serisi eskiyen bir cihazdır. ortalama 5 yıl öncesinin . Fakat 400 mhz işlemci çok super şu an çıkan ipq larda bile 400 mhz yok bile . o zamanın hatta şimdi nin bile en iyi işlemcisi diyebilirim .

BEN size katılmıyorm bana göre eskidi bu İpak HP .
furkan aydın siz sizin demiş olduğunuz işlemci 400lük yüksek fakat version eski olduğundan işe yaramaz diyorum Furkan AYDIN Saygılarımla

arkadaşlar bu cihazda telefon özelligi varmı?(cep telefonu)

Sen de yorum yaz