Crea JoyBox Recorder incelemesi Hem oynat hem kaydet

Oynat Crea JoyBox Recorder
Sabit diske MPEG2 biçiminde kaydedebiliyor.
CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

Rakipleri gibi firmware güncellemeleriyle yeni özellikler kazanabilen JoyBox, tasarım ve özellik konusunda sınıfının en iyilerinden.

Bir çok özelliği bir arada sunan, kayıt yapabilen bir medya oynatıcı.

Test Merkezi'mizde bugüne kadar çok sayıda medya oynatıcı inceleme şansı elde ettik fakat şimdiye kadar sadece bir ürün video kaydedebilme özelliği sunuyordu. Yine bu ürünün de sabit disk yuvası olmaması, kayıt için bir USB disk kullanılması zorunluluğunu getiriyordu. Crea'nın yeni ürünü JoyBox Recorder ise, dahili 3.5" SATA disk yuvası ile bu güne kadar test ettiğimiz medya oynatıcılar arasında en çok özelliği bir arada sunan ürün olarak dikkat çekiyor. Bu bağlamda ürünün uydu alıcınızdan çıkan DVD kalitesindeki TV yayınlarını içerisine takacağınız sabit diske MPEG2 biçiminde kaydedebileceğini belirtelim. JoyBox, piyasadaki diğer medya oynatıcılar gibi neredeyse bütün dosya biçimlerini oynatabilse de bu dosya biçimlerini bir kez daha hatırlatalım: WMV, MKV, MOV, AVI, MP4, MPG, TS/M2TS/TP/TRP, FLV, ISO, IFO, VOB, DAT, RM/RMVB. Yine ürünün altyazı, resim ve ses dosyalarını da desteklediğini ekleyelim. SD, MMC ve MS kartlara da destek veren ürün, isterseniz herhangi bir sabit disk takmadan, ağ üzerinden bilgisayarınızdaki video dosyalarını oynatıp TV'nize aktarabiliyor. Son olarak ürünün Torrent desteği olduğunu da ekleyelim.

Crea JoyBox Recorder Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Crea JoyBox Recorder
Ürün Türü Medya Oynatıcı
CHIP Online Notu 85
Üretici Crea
Teknik Detaylar
Dosya sistemi: EXT3, NTFS, FAT32
Video kayıt: DVD kalitesine TV kaydı
Depolama desteği: 3.5" SATA, USB Diskler
Ağ bağlantısı: RJ45 10/100M, WLAN (IEEE 802.11 b/g/n)
Video çıkışı: Kompozit Video/HDMI
Ses çıkışı: Stereo/Digital HDMI/Koaksiyel

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

herkese selamlarr,
ben hepsiburada üzerinden ürünü aldım, disksiz modelini aldım. aynen incelemed belirtildiği gibi içerisine HDD takılabiliyor, haricende HDD kullanılabiliyor. blu-ray dahil hemen her formatı destekiyor.
EN GÜZELİDE HER İSTEDİĞİM FİLMİ KAYDEDEBİLİYORUM...
ağ üzerinden dosya oynatmada sıkıntı yok.
ve hediye HDMI ve kablosuz adaptörüde gayet iyi :)

ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.
iyi günler.

Ürün çok sessiz ve hiç ısınmıyor. istediğiniz dosyayı seçtiğinizde anında resimse resim, video ise video olarak gösterime geçiyor. Bazı medyalarda resimler için resim menüsünden giriş yapmanız gerekiyor, bu makinada böyle değil PC gibi ve aşırı hızlı. Ayrıca Record özelliği harika ötesi. TV de istediğim programları zaman ayarlı kaydedebiliyorum. USB diske bile kayıt yapıyor. Ses ve görüntü kalitesi gerçekten 10 numara. bu 3. media player ım ve en kullanışlısı budur diyorum. Görüntüsü de çok şık. üzeride kolay çizilmeyecek bir malzeme parlak olmasına rağmen.

kesinlikle tavsiye ediyorum.

İşlemcisi nedir? Resmi web sitesinde (tr) de işlemcisine ait bilgi bulunmuyor.

Kablo Tv yayınlarınıda kaydedebilirmiyim?
Çanak anten şartmıdır?

Acaba bu ürünün hangisinde ıptv özelliği var. Sitesinde bulamadım. Hepsiburada mağzasında ise sadece 360tl olanında var diyor. Üstelik 660 tl olanda bile yok nedeninedir acaba?

slmlar,
digiturk,dsmart gibi uydu cihazlarından kayıt yapabiliyormu?

Tşk,

birde hd kayıt özeliği ve 1.4 ve 3d olayı olsaydı

Bir aydan fazla bir süredir kullanıyorum. İyi özellikleri var elbette ancak bu kadar para ödenmiş bir cihazda olmaması gereken özellikler de var.

1) Fanı çok gürültücü, bozuk değil ama çok ses yapıyor. Bir notebooktan daha fazla. Hiç hoş değil. Sessiz bir fanla değiştirebilirsiniz ancak bu durumda garantisinin bozulacağı söylendi crea teknik servisince. Çok yazık.

2) TV yayınını joybox üzerinden seyretmeniz mümkün değil. Son derecede düşük kalitede görüntü veriyor, daha da bu şekilde TV seyrederken kötüsü ses ile görüntü arasındaki senkronizasyon bozuk. Görüntü sesin önünde gidiyor. Bu cihazın söz verilen özelliklerini karşılamadığını gösteren bir durum.

3) 2. maddedeki nedenle time shift özelliği hiçbir işinize yaramıyor. Bu yüzden alacaksanız almayın.

4) Wireless modülü güçsüz, aynı evin içinde bile kablosuz ağa bağlanamayabiliyor. Başka kablosuz USB cihazlar da kullanılamıyor. Denedim ama çalışmadı.

5. Cihazın dosya yöneticisi arayüzü çok zayıf. En basit dosya işlemleri dahi bulunmuyor ne yazık ki.

Kısacası bu cihazı sadece film seyretmek için alacaksanız alın. Kaydedici olmayan versiyonunu almak daha mantıklı Bu cihaızn yapacağı işi herhangi bir notebook ile de yapabilirsiniz.

Ürünü alalı 2 hafta oldu. 1 tb modelini teknosa adana mağzasından kampanyalı olarak 209 TL ye aldım. Fiyatı gayet güzel sanırım. 1 tb usb hdd zaten 100-120 tl civarı. Ürünün herşeyi gayet güzel (HDMI kablo ve wireless adaptör olması gibi) ama bazı mkv dosyalarını oynatmıyor. Görüntü yok ama ses var bazan ses de yok. Ayrıca ürünün dahili hdd si bazen sorun çıkarıyor. Göremeyebiliyor. Bilgisayara bağladığımda bozuk dosya sistemi var tarat ve düzelt uyarısı her seferinde geliyor. Harici dvd ve Blueray sürücülerini sorunsuz kullanıyorsunuz ve Ağ üzerinden gayet iyi çalışıyor ayrıca youtube ve diğer internet hizmetleri gayet iyi. Bazı Mkv dosyalarını seçme sorunu olmasaydı son derece iyi bir cihaz diyebilirim. Arşivimdeki filmlerin 4 te 1 ini oynatmadı.

Joybox kullanımında şöyle bir sorunum var; HDD USB den takılı iken dosya içindeki bütün filmleri görüyor ve oynatıyor, aynı HDD PC ye takılı iken ve ağ üzerinden bağlanınca dosya içerisindeki filmlerden sadece xvid ve blueray olanlar görünüyor MKV olanlar görünmüyor sebep ne olabilir??
Güncellemelerim tamam, PC paylaşımları açık. Sistem win7

bence fiyatına oranla çok iyi özelliklere sahip torrent desteği sayesinde bilgisayarı açık bırakmaktn kurtuldum.

300 TL'lik Sony Media Player felakatinden sonra geri verip aldığım CREA Joybox gerçekten iyi bir makina,SD kart usb flash diskve 1,5 TB ext. HDD'yi takarak ilk denemem menü gezinme hızı oldu ve daha ilk memnuniyetim burda başladı.

Uydu alıcıya bağladım ve HQ kayıt yaptım ,ses ve görüntü gayet iyiydi.
Ayrıca TV yayının tek farkı 16:9 değil 4:3 oranında göstermesi,ses ve görüntüde değişiklik yok normal yayın ile.

Sonuçta bu bir bilgisayar değil ama dosya silem,isim değiştirme gibi işlemleri cihaz üzerinden yapabiliyorsunuz.

Eğer cihazı TV'ye takmadan seini dinlemek gibi bir rahatsızlığınız yok ise FAN yeterince sessiz.

Cihazın içine ekonominiz müsait olduğunda eSATA HDD takabiliyorsunuz.

Herhangi bir aygıta kolayca bağlantı yapabiliyorsunuz.

Ciddi bir araştırma yaptıktan sonra çok iyi bir cihaz aldığımı düşünüyorum.

arada yavaş çalışma problemi ve bazı mkv leri seçme sorunu var anlayamıyorum h264 codecli bazı filmleri açmıyor tuhaf güncellemesinide yaptım ama değişen bişiy olmadı çözüm bulan varsa yardımcı olsun lütfen :)

Klasik müzik anfilerine de ses bağlantısı yapılabiliyor mu?

Sen de yorum yaz

Turhost