Creative Live! Cam Socialize HD incelemesi HD kamera çağı

CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

Beraberinde gelen yazılımlar ile sohbete bambaşka bir boyut katan Creative ile artık cam gibi görüntünün keyfini çıkarabilirsiniz.

720p kalitede kayıt yapabilen yeni nesil bir web kamera.

Monitörler, ses kartları, video kameralar derken sonunda HD çılgınlığı web kameralara da sıçradı. Creative'in Test Merkezimize yolladığı Live! Cam Socialize HD, bu eğilime ayak uyduran HD, yani yükse tanımlı algılayıcı ile donatılmış bir web kamera. "Cam gibi" görüntü arayanların dikkatini çekecek olan ürünün görüntü kalitesi çok başarılı olduğunu gördük. Öte yandan üzerindeki gürültü engelleyici mikrofon da firmanın ses konusundaki deneyimini bu ürüne de aktardığını gösteriyor bize. 1280x720 yani HD Ready çözünürlükte saniyede 30 kare yakalayabilen ürün interpolasyon ile 5 megpiksel boyutunda fotoğraflar da çekebiliyor. Yine de bu çözünürlükte arkadaşlarınızla sohbet etmeniz, ülkemizdeki bağlantı hızları ve kota sorunları nedeniyle pek de mümkün gözükmüyor gibi. Tabii ki bir de karşı tarafın bağlantı hızının da yüksek olması gerektiğini belirtelim. Windows altında sürücü kurulumu gerektirmeden de çalışabilen ürün aynı zamanda Linux ve MacOS desteğine de sahip.

Creative Live! Cam Socialize HD Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Creative Live! Cam Socialize HD
Ürün Türü Web kamerası
CHIP Online Notu 85
Üretici Creative
Teknik Detaylar
Arabirim USB 2.0
Algılayıcı HD CMOS
Video çözünürlüğü 1280x720
Resim çözünürlüğü 5MP Interpolasyon
Çekim hızı: 1280x720 30fps
Diğer Gürültü engelleyici mikrofon

Alternatifleri

Söz konusu web kameraları olduğunda Microsoft'un da bu alanda yine 720p destekli LifeCam Cinema ile boy gösterdiğini görüyoruz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz