CyberLink MediaShow Espresso incelemesi Ekran kartınıza bırakın

Videoları dönüştürürken ekran kartını kullanın, 10 kata kadar hızlanın.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
Ekran kartlarının inanılmaz hızlara ulaştığı ve artık süper bilgisayar yapımında kullanıldığı bu günlerde yazılımlar da artık bu güçten yararlanmaya başladı. PowerDVD yazılımı ile herkesin tanıdığı CyberLink, MediaShow Espresso video dönüştürme yazılımı ile hem ATI hem de nVidia ekran kartlarının gücünden yaralanarak videoları işlemcilere göre 10 kata kadar daha hızlı dönüştürebiliyor. Ekran kartlarının komut işleyebilmesini sağlayan ATI Stream ve nVidia CUDA teknolojilerinden yararlanan MediaShow Espresso bu sayede Intel i7 gibi güçlü işlemcilerden dahi 10 kat daha hızlı video dönüştürerek elinizdeki içeriği anında PSP, iPad, iPod, ve iPhone gibi cihazlar üzerinde oynatılabilir hale getiriyor. Yüksek sıkıştırma teknolojisi ile internetin video standardı haline gelen H.264 kodlayıcısını kullanan MediaShow Espresso ile isterseniz doğrudan YouTube'a video gönderebiliyorsunuz. Sony Ericsson, Samsung, Nokia, LG, HTC, Apple, Acer, Blacberry, Microsoft ve Sony' ait cihazlar için dönüştürme yapabilen MediaShow Espresso , MKV dahil 25 video biçimini alıp bunları DivX dahil 5 farklı biçime dönüştürebiliyor.
Özetle

Ekran kartlarını kullanarak işlemciye göre 10 kat daha hızlı dönüştürme yapan MediaShow Espresso, hayatınızı kolaylaştıracak bir yazılım.

CyberLink MediaShow Espresso Teknik Özellikleri
Ürün Modeli CyberLink MediaShow Espresso
Ürün Türü Ses ve Video Yazılımları
CHIP Online Notu 85
Üretici Cyberlink
Teknik Detaylar
İşletim sistemi Windows 7, Vista, XP SP2
Çözünürlük >800 x 600, 16-bit
Bellek 1 GB (2 GB Tavsiye edilen)
Sabit disk 1 GB boş alan
İşlemci Atom/P4-AMD 3.0 GHz
Ekran kartı ATI 4600 üstü, nVidia 8000 üstü

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Deneme sürümünü bilgisayarıma indirip kurdum. Dönüştürme işlemi oldukça basit, arayüzünü çok beğendim. Dönüştürme kalitesi yüksek.

Valla ben video çevirme hızını göremedim yanlız cpu kullanımı 100% oluyor sömürüyor nerdeyse başka hiçbir işlem yaptırmayacak

Valla ben video çevirme hızını göremedim yanlız cpu kullanımı 100% oluyor sömürüyor nerdeyse başka hiçbir işlem yaptırmayacak

Sen de yorum yaz