Dell Adamo 13 incelemesi Dell'in Air'i

MacBook Air' en yakın alternatif olan Dell Adamo'nun eksiği de var fazlası da.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
Üreticilerin Apple'ın yolundan gitmeleri birçok üründe karşılaştığımız bir durum. Dell'in Test Merkezimize gönderdiği Adamo 13 modeli de Apple'ın Macbook Air modelinin PC sürümünü andırıyor. Tamamen alüminyum bir kasaya sahip olan Adamo 13, Air'de sadece bir adet olan USB portundan iki tane barındırıyor. Yine ürünün inceliğine rağmen eSata, Ethernet ve displayport yuvalarını ürünün arkasına yerleştirmiş olması akıllıca. Fakat söz konusu pil olduğunda Adamo'nun Air kadar başarılı olamadığını görüyoruz. Standart kullanımda 2.5 saat pil ömrü sunan ürün söz konusu video izlemek olduğunda bu süreyi maalesef iki saatin üstüne çıkaramıyor.
Özetle

Şık tasarımı, nispeten hafif yapısı, ince gövdesi ve Air'e göre zengin portlarına karşın Adamo'nun pil gibi eksikleri var.

Dell Adamo 13 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Dell Adamo 13
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 68
Üretici Dell
Teknik Detaylar
Ekran 13.4" HD 16:9 WLED 720p
İşlemci 1.2GHz Core 2 Duo ULV
Bellek 2GB 800MHz Çift kanal DDR3
Sabit disk 128 GB SSD
İşletim sistemi Windows® 7 Home Premium 64-Bit
Ağırlık 1.8 Kg

Alternatifleri

Doğal olarak Macbook Air'e de bakmanızı tavsiye edeceğiz ama bütçeniz kısıtlı ise MSI X600 de olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Batarya süresinin kötü olmasının yanında, Air'e göre donanımı da çok zayıf malesef. Fiyatı nedir bilmiyorum, eğer Air'dan %30-40 ucuz olmazsa tutmaz bence.

bunun fiyatını bilen varmı

incelik ve estetik olarak güzel bir ürün fakat dell ulv işlemci kullanarak nasıl o kadar kötü bir batarya performansı sergilemiş anlamak mümkün değil. acer ın timeline serisi yaklaşık 7 saat kullanım sağlarken dell in 2.5 saati komik kalıyor. ssd harddiski olması güzel timeline'a ben de eklemeyi düşünüyorum onunla şarjı daha da uzun süre gidecektir.

Sen de yorum yaz