Dell Studio XPS 1640 incelemesi Hem iş hem oyun

Yüksek performansı ile hem oyunların hem de ağır işlerin altından kalkabiliyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Yüksek çözünürlük
  • Yüksek performans
  • Şık tasarım
Dell'in test merkezimize gönderdiği Studio XPS modeli, donanım özellikleri ile ön plana çıkan bir model. İlk olarak 15.6" büyüklüğündeki ekranı ile dikkat çeken ürün 1600x900p çözünürlüğü ile 720p videoları rahatça izleyebilmenizi sağlarken çalışmalarınızda da büyük kolaylık sunmayı amaçlıyor. Intel'in Core 2 Duo T6500 2.1GHz Ghz işlemcisi ile gelen üründe, sisteme ağır yük bindirecek grafik uygulamalarının altından kolayca kalkabilmesi için 4 GB RAM dahil edilmiş. RAM'lerin DDR3 1066 Mhz hızında çalışması ise sitsem performansına katkıda bulunuyor. XPS'in bir başka önemli özelliği ise düşmeye duyarlı 500 GB kapasiteli ve 7200 devirde çalışan performanslı sabit diski. Diskin içinde yer alan teknoloji sayesinde herhangi bir düşme algılandığında okuma/yazma kafası kendini park ederek plakalara herhangi bir zarar gelmesini engelliyor. Studio XPS, çalışmaktan yorulanlar için oyun oynama seçeneği de sunuyor. ATI Radeon HD 4670 ekran kartı sayesinde günümüzde piyasada bulunan nerdeyse bütün oyunları yüksek ayarlarda oynayabiliyorsunuz. XPS Studio'nun tek eksiği ise işletim sisteminin Windows 7 olmaması.
Özetle

Sahip olduğu kaliteli bileşenler ile ister oyun ister iş için uygun olan Studio XPS, Windows 7 ile taçlandırılmayı bekleyen başarılı bir ürün.

Dell Studio XPS 1640 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Dell Studio XPS 1640
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 85
Üretici Dell
Teknik Detaylar
Ekran 15.6" Truelife WLED
İşlemci, Bellek C2D T6500 2.1GHz, 4 GB DDR3
Sabit Disk 500 GB SATA 7200 RPM
Kablosuz erişim 802.11 a/b/g/n
İşletim sistemi Vista Home Premium
Ağırlık 2.91 kg

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Evet gerçekten de güzel bir ürün ve dediğiniz gibi bu özelliklere sahip bir ürünün de Windows 7 gibi iyileştirilmiş bir işletim sistemine ihtiyacı var. Umarım bu ürünle birlikte Windows 7 yükseltmesi ücretsiz olarak sunuluyordur. Çünkü artık Windows Vista kullanıcılarının giderek yok olmaya başladığını düşünürsek, bu ürünün satışını da doğrudan etkileyecektir.

Dünyanın en kalitelisi DELL ismine yakışır en sonunda guzel bi urun urretmiş.

bende DELL kullanuyorum ve menunum diyebilirim..benim ekran kartı ati 3450 olduğu için oyun performansı için iyi değil ama diğer özelliklerinden gayet menunum..tasarımlarıda DELL'in çok güzel oluyo..bu modelide gayet güzel..bi W7 olası gerekir bence artık..çünkü vista çok kötü bir işletim sistemi bence..

Bende ürünün özel led ekranlı versiyonunu kullanıyorum öncelikle şunu belirtmek isterim ki Windows 7 işletim sistemi ÜCRETSİZ olarak isteyen herkese gönderiliyor üstelik diğer firmalar gibi korgo ücreti bile talep etmiyorlar hem işletim sistemi hemde tüm sürücü ve programları DVD ler şeklinde (2 adet) elime gönderildi ve fevkalade çalışmakta kesinlikle tavsiye edeceğim bir ürün.
saygılarımla,
MusniR

Sen de yorum yaz