Discreet 3D Studio Max 5 incelemesi En popüler profesyonel 3D animasyon paketi

Discreet firması,3D modelleme ve canlandırma ile uğraşanların uzun zamandır beklediği 3D Studio Max yazılımının en son sürümünü piyasaya sundu.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
81
Şimdiye kadar hazırlanmış sürümler içinde en etkileyici değişikliklere sahip olan sürüm olarak da nitelendirilebilecek 5.0’da özellikle yazılımın kullanışlılığını ve elde edilen sonuçların gerçekliğini artıracak özellikler üzerine odaklanılmış.Yeni sürümle birlikte daha önceden parayla satılan 2 ayrı modül de yazılıma eklenmiş. Bu modüllerden ilki olan Reactor,nesneler e başta fizik kuralları olmak üzere gerçek dünyadakine benzer davranışlar eklemek için kullanılıyor. Işık efektlerindeki gerçekçiliği artırmak içinse Lightscape plug-in’i programa dahil edilmiş. Bu şekilde sahneye yerleştirilen ışıklar gerçek ışıklar da olduğu gibi artık renk,sıcaklık gibi birçok özelliğe sahip olabiliyorlar. Işıkların yanı sıra sahneye yerleştirilen kameralar da gelişmeden nasibini almış ve ilk defa kullanıcılar gerçek exposure kontrollerini kullanma şansı da bulabiliyorlar.
Özetle

Paranızın karşılığını alabileceğiniz en başarılı sürüm güncellemelerinden biri. Foto gerçekçi modelleme ve animasyon isteyenler için piyasadaki en iyi yazılım.

Discreet 3D Studio Max 5 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Discreet 3D Studio Max 5
Ürün Türü Fotoğraf ve Grafik
CHIP Online Notu 81
Üretici Discreet

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz