Eurosoft Satranç Eğitimi incelemesi Çocuklara satranç eğitimi

Herhangi bir internet bağlantısı gerektirmeden çocuklar kendilerini geliştirebiliyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
Farklı alanlardaki başarılı yazılımları ile ülkemizin en büyük yazılım firmalarından biri olan Eurosoft, satranç eğitimi ile 7 ila 12 yaş arasındaki çocuklara satrancı sevdirerek öğretmeyi hedefliyor. Bilgisayar ortamında satranç kuralları ve temel kazanç taktiklerini öğreten yazılımı ile bilgisayara karşı da satranç oynayabiliyorsunuz. Toplamda 2.5 saatten oluşan eğitim setinin içerisinde hem sesli hem de görsel olarak oyunun ayrıntılı anlatımı mevcut. Herhangi bir internet bağlantısı gerektirmeden çalışan yazılım sayesinde çocuklar satrancı öğrenerek planlı düşünme, konsantrasyon ve sabırlı olma gibi konularda kendilerini daha da geliştirebiliyorlar. 2005 yılından beri ilköğretimde seçmeli ders olarak okutulan satranç, öğrencilerin kişisel gelişiminde de yardımcı oluyor. Eurosoft Satranç Eğitimi ile dersler, oklar ve dairelerle işitsel ve görsel olarak anlaşılır bir biçimde ayrıntılarıyla anlatılıyor. Yine ders sonrasındaki uygulamalarla öğrenci bilgilerini hayata geçirme fırsatı buluyor. 14 ders ve 11 uygulama yer alan yazılımda ayrıca iki değişik seviyeli bir bilgisayara karşı pratik imkânı da mevcut.
Özetle

Artık eğitimin bir parçası olan satrancı çocuklarınız kolayca öğrenebilir ve bir gün Deep Blue'yu yenerek tarih yazabilirler.

Eurosoft Satranç Eğitimi Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Eurosoft Satranç Eğitimi
Ürün Türü Geliştirici Araçları
CHIP Online Notu 85
Üretici EuroSoft
Teknik Detaylar
İşlemci 1 GHz Intel – AMD
Bellek En az 512 MB
Sabit disk 1 GB Boş Alan
CD-ROM En az 32x
Ses kartı DirectX uyumlu
Ekran En az 1024 x 800

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

piyasadan aldığım ürünleri chip dergisinde verildiğinden beri dergi dışında ürünlerini parayla satın almamayı tercih ediyorum.

Sen de yorum yaz