Flaxes FN-3648 incelemesi Sessiz soğutma

Oynat Flaxes FN-3648 Sessiz soğutma
CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

14 dolar fiyat etiketiyle başarılı soğutma performansı sunan Flaxes, dizüstü bilgisayarınızın serin ve kararlı çalışmasına yardımcı oluyor.

120mm'lik mavi ledli bir fana sahip.

Flaxes'in dizüstü bilgisayar soğutucusu FN-3648, 120mm'lik mavi ledli bir fana sahip. Sessiz çalışmasına rağmen etkili bir hava akımı oluşturan Flaxes, sadece 12dB gürültü oluşturarak dizüstü bilgisayarınızın kendi fanının sesinden daha yüksek ses yapmıyor. Kaymayı engelleyen bir yapıda üretilmiş olan FN-3648, 13.3" ila 15.6" arasındaki dizüstü bilgisayarları destekliyor.1062g ağırlığındaki ürün, taşınabilirlik için değil, sabit kullanım için tasarlanmış. Gücünü USB portundan alan soğutucu, işgal ettiği bir porta karşın ek bir port sunmayı da ihmal etmiyor. Yaptığımız testlerde günlük kullanımda 10 ila 15 derece daha serin bir çalıma sağlayan ürünün, özellikle de yaz aylarında faydalı olacağını söyleyebiliriz. Tabi bu özelliklerin yanında üründe fazladan USB portları veya fan ayar tuşu olması da güzel olurdu fakat ürünün fiyatına baktığımızda sunduğu performansın başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Yine kullanmadığınız zamanlarda kapatıp şarjınızın bitmemesi için açma kapama tuşu da bulunan Flaxes, sağlam yapısıyla da dikkat çekiyor. Son olarak üründe yer alan bilyalı fanın, standart fanlara göre çok daha uzun ömürlü olduğunu belirtelim.

Flaxes FN-3648 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Flaxes FN-3648
Ürün Türü Dizüstü Soğutucu
CHIP Online Notu 68
Üretici Flaxes
Teknik Detaylar
Boyut 339x312x54mm
Fan boyutu 120x120x25 mm
Fan hızı 1200 RPM
Gürültü Seviyesi 12 dbi
Güç girişi 0.75W
Akım 0.15 ± %10A

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

güzel bir ürün.

pek tavsiye etmeyeceğim bir ürün bende var aldım ama malesef 2 gun sonra içini açıp sinirimi kırmakla aldım doğrusunu sölemek gerekirse.. bilgisayarımı en ufak bir etkileme olmadı soğutma acısından soğuk hava veriyor ama yeterli olmuyor sadece bilgisayarın ortasına veriyor soğuklugu ortasınada vermesinde anlam yok işlemci ve ekran kartı yan taraflarda oldugu ıcın bır faydasını gormedım soğukluk bilgisayara yayılmıyor sadece dedım gıbı ortada bırıkıyor o yuzden pek tavsıye etmıyorum baska markalara bakın derım ozellikle 2 fanlı olanlar iş gorur gıbı geliyor bana

Sen de yorum yaz

Turhost