Seagate FreeagenT Pro 1 TB incelemesi Veri Hangarı

Bilgisayarınızdaki veriler artık sabit diskinize sığmıyorsa hızlı bir çözüm olarak Seagate'in FreeAgent Pro harici diskini düşünebilirsiniz.

Oynat Seagate Freeagent Pro 1 TB - Harici Disk Yüksek kapasite ve özellikle yedekleme yazılımını beğendik. Öte yandan eSATA düşünüyorsanız kabloyu ayrıca almalısınız.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Yüksek kapasite
  • 3 arabirimi destekliyor
  • eSaTa kablosu yok
1 Terabyte'lık veri alanı sunan cihaz, özellikle video düzenleme, fotoğrafçılık gibi işlerle uğraşanlar için iyi bir çözüm. USB 2.0, Firewire 400 veya eSATA bağlantısıyla veri kapasitenizi anında artırabilirsiniz. Asıl işleri kolaylaştıran ise sürücünün içinde gelen ve Freeagent tools başlığı altında toparlanan çeşitli uygula-malar. Bu uygulamalar arasında özellikle Autobackup programı önemli verilerini zahmetsizce yedeklemek isteyenler için bire bir. Yazılıma hangi dosyaları ne sıklıkla nereye kaydedeceğinizi belirttikten sonra işi Freeagent'a bırakıyorsunuz. Bu arada yedeklemenin yapılacağı hedefi Freeagent Pro dışında flash bellek ya da farklı bir sürücü olarak da seçebilirsiniz. Alternatif olarak verilerinizi ürün beraberinde gelen 6 aylık 500 MB'lık çevrimiçi depolama alanına da kaydedebilirsiniz. Verileri geri getirmek için ise yapmanız gereken tek şey, yedeklerin bulunduğu klasördeki uygulamaya çift tıklamak. Verilere ek olarak Windows'ta sistem geri yükleme noktası kaydederek işletim sisteminizi de yedekleyebiliyorsunuz. SONUÇ: Yüksek kapasite ve özellikle yedekleme yazılımını beğendik. Öte yandan eSaTa düşünüyorsanız kabloyu ayrıca almalısınız.
Özetle

-

Seagate FreeagenT Pro 1 TB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Seagate FreeagenT Pro 1 TB
Ürün Türü Harici Disk
CHIP Online Notu 85
Üretici Seagate
Teknik Detaylar
Kapasite 1 Terabyte
Arabirim USB, Firewire 400 & 800 , eSATA
İşletim sistemi Win XP, Vista, Mac.
Ağırlık 1.230 g
Boyut 190 x 35 x 160 mm

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

bunun fiyatı ne kadar acaba böyle şey cok pahalı olmalı alacak paramızmı olacakki

Ben bunun 500 gb modelini kullanıyorum yaklaşık 6 ay oldu alalı hıc bır sorun yok tavsıye ederım herkese.

30.08.2008 Kadıköy de (reklam olur diye isim veremiyorum) 260 ytl ye aldım. İnternet fiyatları nedense daha pahalı.
Bir unsuru daha sizlerle paylaşmk isterim. Asus anakart kullanıcıları bir çakışmadan dolayı e-sata bağlantı kullanamıyor. Benim anakartım asus ve e-sata bağlayamadım. İnternette biraz ararsanız detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
firma 5 yıl garanti veriyor ki cihazın ömrü neredeyse. Tavfise ederim gerçekten şık ve sağlam bir ürün.
Tek eksisi kapatıp açarken parmağınızın uyuşması...

Asus e-sata problemine bir link verir misin hocam. Ben çözerim belki :D.

Daha bugün elime geçti..... 189 YTL ye aldım (Kargo Hariç, KDV Dahil)
Gayet Başarılı bir ürün... Işıkları ve kapama açma düğmesi etkileyici.... yanında e-sata kablosu ile gönderdiler.....yani bütün artılara sahip....

http://www.pclabs.com.tr/2007/09/26/esata-mercek-altinda-problem-mi-nimet-mi/
adresinde J-Micron JMB 363 yongası WD MyBook Premium ES ve Seagate FreeAgent Pro ile düzgün çalışmadığını uzun uzun anlatmış.
Ayrca bir arkadaşımız 189 ytlye aldığını söylemiş. Gali 750 gb lik modelden bahsediyor. Yoksa link verirse bizde alalım oradan. Ancak Darty ve Teknosa fiyatları hala çok uçuk.

http://www.sahibinden.com/turkiyenin_en_buyuk_arsivi!_1000_gb_seagate_kalitesiyle_1_tbWQQaXQQ10467364WQQpXQQdisplayitem

hard disklere dolum yapılır:D:D:D

bunun bende 500 gb olanı var ama hiç memnun değilim keşke almasaydım aslında 250 gb philips vardı yer sorunu sebebiyle 500 gb geçtim bi kıyaslama yapacak olursam bana göre yavaş, kapama açma düğmesi yok, alttaki ayak sabit çıkmyor, kötü....

Sen de yorum yaz