Gainward GTX 560 Ti incelemesi Efsanenin dönüşü

Oynat Gainward GTX 560 Ti Gainward GTX 560 Ti, DirectX 11 ve stereoskopik 3D gibi birçok özelliği destekliyor fakat fiyat konusunda daha iyi olabilirdi.
CHIP ONLINE Notu
51
Özetle

Gainward GTX 560 Ti, DirectX 11 ve stereoskopik 3D gibi birçok özelliği destekliyor fakat fiyat konusunda daha iyi olabilirdi.

Efsanenin dönüşü

Tamı tamına 9 yıl sonra Ti efsanesini kullanıcılarla yeniden buluşturan Nvidia, serinin eski günlerde sunduğu üst düzey performansı da yeni modellerle sunmayı ihmal etmiyor. Test Merkezi'mize konuk olan ve Fermi mimarisinin geliştirilmiş bir sürümü, GTX 560 Ti yongasını temel alan Gainward GTX 560 Ti ise Nvidia'nın referans tasarımına sahip bir kart. Bu bağlamda kartın gerek saat frekansı, gerek bellek frekansı referans kartlar ile birebir yanı. Gainward GTX 560 Ti, performans konusunda bütün beklentilerinizi fazlasıyla karşılayabilecek bir kart fakat söz konusu fiyat olduğunda rakipleriyle boy ölçüşmekten uzak. Aynı özelliklere sahip Palit 39 dolar daha uygun fiyata satılırken çok daha iyi bir soğutmaya ve fabrika çıkışlı olarak daha yüksek saat frekans hızlarına sahip olan MSI ise 22 dolar daha uygun fiyat etiketine sahip. Tabii ki firmanın ExperTool adlı yazılımı ile karta OC yapmak mümkün fakat aynı durum soğutma için geçerli değil.

Gainward GTX 560 Ti Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Gainward GTX 560 Ti
Ürün Türü Ekran Kartı
CHIP Online Notu 51
Üretici Gainward
Teknik Detaylar
Grafik motoru NVIDIA GeForce GTX 560 Ti
Arabirim PCI Express x16 2.0
Bellek arabirimi 256 bit
Çekirdek frekansı 822 Mhz
Bellek frekansı 4008 Mhz
Bellek 1024 MB GDDR5

Alternatifleri

Yaklaşık 40 dolar daha uygun fiyata Palit alabilir ya da 20 dolar daha uygun fiyata daha iyi soğutmalı MSI'a göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

bir ekran kartında sogutma çok etkilidir. eğer sogutma güçlü olmazsa karttan istenilen performans elde edilemez. 20-40 dolar fazla para para verin güçlü sogutmalı bir ekran kartı alın derim. zira oyun sırasında ekran kartı ısısı maksımum seviyelere yukselir. eger sogutma yetersizse ekran kartı yavaslar. buda ekran tazeleme hızını düşürür.

Sen de yorum yaz

Turhost