Gigabyte GeForce GTX 680 Windforce incelemesi GeForce GTX 680 Windforce: Ekran Kartı

Performanslı soğutucusu ve fabrikadan overclock'lu olarak çıkan grafik işlemcisiyle liderliğe oynuyo

CHIP ONLINE Notu
93
  • Üç fanlı ve bakır borularla desteklenmiş soğutma sistemi
  • Hızı yükseltilmiş grafik işlemci
  • Kasanıza sığmayabilir

Grafik kartı arasında zirve noktasındaki modellerden biri olan GIGABYTE GeForce GTX 680 Windforce 3x OC'nin kullanılabilmesi için, gerçek 550W sağlayan bir güç kaynağınızın olması ilk şart. 28 cm kadar baskı devre uzunluğuna sahip olan karta, kasanızda soğutma sistemi nedeniyle 30 cm'den biraz daha fazla yer ayırmak zorunda olduğunuzu belirtelim. Firma tamamen elden geçirdiği soğutma sisteminde, grafik işlemciye temas eden üç adet bakır borudan faydalanıyor. 8 mm çapında olan bakır borular, üç fanın serinlettiği oldukça fazla sayıda alüminyum yaprağa bağlanıyor ve ideal bir soğutma sağlanıyor. Normal şartlarda 1006 MHz grafik işlemci frekansına sahip olan NVIDIA GeForce GTX 680, GIGABYTE GeForce GTX 680 Windforce 3x OC'da 1071 MHz'de görev yapıyor ve hız 1137 MHz'e kadar dinamik olarak yükseltilebiliyor. Overclock, sessizlik, kışkırtıcı görünüm ve yüksek performans için kesinlikle GIGABYTE GeForce GTX 680 Windforce 3x OC'a şans tanımaya değer.

Özetle

Oyuncuların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir grafik kartı. Üretim bandından overclock'lu olarak çıkması önemli bir avantaj. Üç fanlı soğutucu sayesinde grafik işlemci ve belleklere daha da overclock yapılabilir. Saatler süren oyunlarda bile hissedilir bir gürültü oluşturmaması takdir edilmesi gereken bir nokta.

Gigabyte GeForce GTX 680 Windforce Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Gigabyte GeForce GTX 680 Windforce
Ürün Türü Ekran Kartı
CHIP Online Notu 93
Üretici Gigabyte
Teknik Detaylar
GRAFİK İŞLEMCİ 1006 MHz
BELLEK 2 GB / 6008 MHz / 256 bit / GDDR5
ÜRETİM TEKNİĞİ 28 nm
GÜÇ BAĞLANTISI 6 pin + 8 pin
ARABİRİMLER 2 x DVI, 1 x HDMI, 1 x DisplayPort

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

her zaman için tabi ki Nvidia. kalite, işlevsellik ve gerçek profesyoneller için Nvidia herşeyi fazlasıyla karşılıyor...

yeni nesil olan gtx 680 serisi ekran kartları gercekten cok süper bişey. detaylı olarak henüz inceleyemedim. ben gtx 590 mı gtx 680 mi die düşünürken bu gidişle gtx 680 alacagım gibi duruyor.

Gtx 670 DırectCU II Top modeli bundan daha hızlı çoğu incelemede geçebiliyor alacaklara Gtx 670 DırectCU II Top almalarını tavsiye ederim hem daha ucuz ...

256 bit olmamis.boyle iyi karta

Sen de yorum yaz