General Mobile GM DST 700 incelemesi İdeal Boyutlarda

Ufak boyutlarına rağmen sunuduğu özelliklerle büyüleyen DST 700, General Mobile'ın yeni gözdesi.

Oynat General Mobile GM DST 700 Ufak boyutlarına rağmen sunuduğu özelliklerle büyüleyen DST 700, General Mobile'ın yeni gözdesi.
Avrupa Birliği standartlarının altında bir SAR değerine sahip olan ürün böylece sağlığınızı tehdit etmiyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Uygun boyut
  • Ayarlanabilir radyo kaydı
  • Uygun fiyat
General Mobile, DST 700 modelinde taşınabilirliği ön plana çıkartmış. Piyasada görmeye alıştığımız büyük ebatlı telefonlardan sonra bu model boyut olarak herhangi bir cep telefonundan farklı değil. Fakat içerisinde iki adet sim kart barındırabiliyor. Ürünün menü sistemi Türkçe dil desteğine sahip ve kullanımına kolayca alışabiliyorsunuz. Avrupa Birliği standartlarının altında bir SAR değerine sahip olan ürün böylece sağlığınızı tehdit etmiyor.Metalik ön cephesiyle oldukça şık görünen ürün çok kuvvetli hoparlörlere sahip. Bu ürünle müzik dinleyebilmenizin yanı sıra FM radyosundan kayıt yapabiliyorsunuz. Bir başka güzel özelliği ise radyoda zamanlı kayıt yapabilmeniz. Böylelikle siz radyo dinlemeseniz bile önceden belirlediğiniz bir saatte dilediğiniz programı kaydedebiliyorsunuz. Tabiî ki bunu yaparken kulaklığın telefonunuza takılı olması gerekiyor. Görüşürken ortalama bir ses kalitesi yakaladığımız ürün 3,2 megapiksel kamerasıyla gene ortalama bir performans gösteriyor.Üründe bir hatla görüşürken öteki hat aranırsa telefonunuz çalmıyor fakat hat meşgul sinyali veriyor. Telefon 5 saat konuşma ve 350 dakika bekleme süresi vaat ediyor.
Özetle

İki adet cep telefonu taşımak yerine şık tasarıma sahip bu telefonla iki hattınızı birden kolayca cebinize sığdırabilirsiniz.

General Mobile GM DST 700 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli General Mobile GM DST 700
Ürün Türü Cep Telefonu
CHIP Online Notu 68
Üretici General Mobile
Teknik Detaylar
Ekran 2 inç, TFT, 256k 176 x 220 piksel
Bellek 506 K (1 GB Micro SD kart hediyeli )
Desteklediği frekanslar 900/1800 MHz
Boyut 108 x 45,5 x 14,9 mm
Kamera 3,2 MP
Diğer WAP, MP3, Bluetooth, FM Radyo

Okuyucu Yorumları

Toplam 50 Yorum

kullanan arkadaslar bu telefon hakkında detaylı bilgi verebilirmi...

bu telefonu çift hatlı telefon olarak görmek abesle iştigal etmekdir. neden diye soracak olursanız. çünkü o kadar özellikleri anlatılan bu telefonda aynı anda iki hatta aktif olmuyor. mesela bir hattınızla görüşme yaptığınız esnada diğer hattınıza bir arama geldiğinde "aradığınız kişiye şuanda ulaşılamıyor" mesajı geliyor. ucuz çin malı çift hattlı telefonlarda bile aynı anda iki simt kartta aktifken maalesef bu telefonda böyle birşey yok. yine de karar sizlerin tabiki.

ben halen kulllanıyorum kamera berbat ekran küçük ve en önemlisi 2 hattı aynı anda aktif değil boş yere almışım ilk fırsatta satıp ucuz çin mallarından alıcam

Merhaba, ben ürünü 3 aydır kullanıyorum. Eş zamanlı gelen çağrıya cevap verememek konusu doğru ama bence önemsiz. Zaten aynı anda çağrı gelince ne yapacaksınız ki? Hani konferans yapıyorum 2 hatla deseniz mantıklı.. Yok birini bekletip öbürüyle konuşacağım diyorsanız bence çok gerekli değil. 2 dakika sonra kendin ararsın veya önemliyse gene ararlar, 3 ayda sadece 1 kere başıma geldi eş zamanlı arama. Neyse ben kullanımına değineceğim. Birincisi menüsü biraz yavaş. Rahatsız etmeyebilir ama bana biraz yavaş geliyor. Rehber kullanımı çok rahat değil. Örneğin gelen aramanın numarasını kaydetmek istediğinizde yeni numara olarak kaydedebiliyorsunuz, var olan numaraya eklemek zor. Rehberden isim ararken diyelim T ile başlayan isimlere gittiniz isimler bitince tekrar başa yani T ile başlayan ilk numaraya gidiyor. Ericsson da U harfine devam ederdi ki ben bu özelliği beğeniyorum. En önemli sorun ise Türkçe T9'un olmaması. T9 var diye satıyorlar dikkat edelim. Joyistik bölümünde de rehbere hemen ulaşamamak bir sorun sayılabilir. Örneğin insan aşağıya doğru bastığında rehbere gireceğini sanıyor ama Ajandaya gidiyor. Henüz değiştirilip değiştirilmediğini bulamadım. Hesap makinesi kullanımını beğendim, sade ve kolay kullanımlı. Kamera ise hem yavaş hem başarısız. Ses özellikleri ise güzel. Hem sesin şiddeti hem de netliği güzel. Çift hatlılarda karşıdan duyulmama veya hışırtı gelmesi sorunu olur bu telefonda yok. Telefon gayet şık ve hafif, beğeniyorum. Ekran renkleri gayet canlı. Son olarak, gelen bir yazılımla adres-telf. database'inizi yüklemek benim için mümkün olmadı, kendinin olmayan bir yazılım kullanıyor ve zayıf. Genel olarak değerlendirmem gerekirse 10 üzerinden 7.5 veririm. Tavsiye eder miyim? Evet ederim, diğer çin telefonları ile karşılaştırılmayacak kadar iyi, menünün kullanımıyla bir analaşabilsek güzel olacak.

ben alalı 1 ay olucak nerdeyse telefondan memnunum fakat arkadaşlarında anlattığı gibi bazı eksiklikler var.. menü yavas + msj yazarken son 75 karaktere gelince kasmaya basliyor bu bendemi oluyor yoksa hepsindemi var bilemiyorum???kamerası gündüz güzel gece berbat video çekimide pek iç açıcı deil..ortadaki joyistik bölümünü deiştirme imkanı yok sag sol tuşarınıda deistiremiyorsun..zil sesine 5-6 mp3 atabiliosun yani telefondaki mp3 lerin hepsini zil sesi olarak kullanamiyorsun..msjda ise kendi sundugu msj seslerini kullanabiliyorsun buda kötü bi olay..Menü ve msj yazarkenki kasılma dışında benim isimi göruyor diyebilirim.. msj yazarken kasma yoksa garantiye yollamayı düşünüyorum..

arkadaşlar ucuz çift simkartlı telefonlar diyorsunuz ama o cihazlarında toplatılmak üzere olduğunu unutuyorsunuz.bence gayet başarılı bir cihaz.bizim türk halkında da olumsuzlukları abartarak anlatma olduğu için buradakileri fazla abartılı buldum.ucuz çin mallarını alırken garantisini ne olduğu belirsiz teknik servisler veriyor "olsun zaten 2 sene sonra atarım veya modası geçer."deniliyor da neden böyle garanti veren firmalar yerden yere vurulur o da ayrıca tartışlır bir konu.

benim teleofon bir ay iyi calıştı,şimdi ise sadece bir hat calışıyo servise gönderdim bişe yok dediler ama tek sim de ikiside ayrı ayrı cekiyo amam ikisi beraber olunca biri acil cağrı diyo bana yardımcı olabilecek biri varmı?

kamera berbat vga daha iyi...t 9 diye birşey yok... ses vee diger özellikler iyi gerçekten ama kamera 3.2 b-yazıyor bence alakası yok...

bende k530 i war buna bin basar arayüz super ... ;)

ben de epeydir kullanıyorum, arkadaşların dediği gibi genel olarak iyi ama kullanışlılık vasat. Menunun kullanımı zor. Numara kaydetmek veya ekleme yapmak veya muzik eklemek zor. Once microSDdeki sesi bulup sisteme ekle demeniz gerekiyor ki onu alsin ve telefona atsin sonra o sesi SMSde veya cagrida kullanabilelim. Ben de henuz eski telefonumdan adres defterini bluetoothla veya kabloyla telefona transfer etmeyi beceremedim.. Zorluklarına gore bence gene de kotu bir telefon degil. Bir de hic guncelleme vs. goremedim. bilgisi olan???

işe yaramaz bişi almayın tavsiye etmem nokia dan şaşma

ben yeni aldım telefoncunun tafsiyesi üzerine inşallah menmun kalırım

telefonu alalı on gün oldu.
çok sık mesaj atan biriyseniz kesinlikle tavsiye etmem. çünkü mesajı yavaşlıyor bir süre sonra.
ses kalitesi süper.
usbden şarj oluyor, ikinci artı.
nokia bataryaları ile de çalışıyor bu da üçüncü artı.
en hoşuma giden de, kulaklık girişi kendine özgü değil. yani laptopa bilgisayara diskmene carta curta taktığınız standart kulaklıklar ile kullanabiliyorsunuz telefonu. zaten kendi kulaklığı dandik.

eğer bir hat ile konuşurken diğer hattın kapalı gözükmesini ve mesajın yavaş olmasını önemsemiyorsanız on numara bir telefon.

arkadaşlar bir ziyaretçi tüm mp3leri melodi olarak kullanamıyorsun demiş.
anlayamadığım nokta, aynı anda telefondaki bütün mp3leri nasıl zil sesi olarak kullanabilirsin ki? kişilere zil sesi atamak konusunda da, yani bir insan kaç kişiye melodi atar, melodilerin hepsi birbirine karışır kim arıyor anlamazsın ki, sen de unutursun kime ne melodi atadığını.
bence onu yazan arkadaş gereksiz bir eleştiri yapmış.
telefona müzik atmak da çok kolay, takıyorsun usb kablosunu, saniyesinde atıyorsun müziğini. nesi zor anlayamadım.

yanlız telefondan başka bir telefona ya da bilgisayara bluetooth ile veri atarken bir geçiş kodu soruyor o ne allah aşkına ben çözemedim, bilen var mı?
kendi şifremi kodumu felan girdim, kabul etmedi.

ARKADAŞLAR HERKES AYNI ŞEYLERİ YAZMIŞ BUNUN ŞARJI NE KADAR GİDİYOR NE KADAR KONUŞTURUYOR BUNU SÖYLEYİN. BENCE TLFNDA ARANACAK ÖZELLİKLERİN BAŞINDA BU GELMELİ MUTLAKA DİGER ÖZELLİKLERDE ÖNEMLİ AMA BATARYASI DAYANMAYAN TLFN DA KAMERAYI, VİDEOYU, MP3 BEN NEYAPAYIN. ÇİFT HAT ÇALIŞIRKEN BATARYA NE KADAR DAYANIYOR DENEYEN VARSA LÜTFEN BİR BİLGİ VERSİN (avşaroğlu)

abiler bunun ahize sesi çok kısık geliyor. yükseltmek için ne yapmam lazımm . ayarlarına nasıl girerimm bu tel'in kodu falan varsa bi yardımcı olun ltfn

arkadaşlar mart- nisan ayı gibi aldım telefonu ama hiç memnun değilim, aldım alalı iki defa bozuldu, bir kere kendi kendine kapandı ve bir daha açılmadı servise gönderdik geldi, geçen günde kulaklığı tanımamaya başladı müzik dinleyemiyorum yani, bugünde arama yapamamaya başladım ara tuşuna basınca menu açılıyor, sizin yazdığınız gibi şarjı dayanmıyor, işlemci hızı çok ama çok yavaş helede mesaj yazarken, ses seviyesinin yüksek olması dışında bir artısını göremedim daha mümkünse başka telefonla değitirmeyi düşünüyorum yakın zamanda...

arkadaşlar çok dikkatli okuyun!!!
çift hat kullanıyordum.çift hatlı bir telefona ihtiyaç duydum.gm dst 12 modelini satın aldım(kapalı kutu).aynı gün evde telefonu inceledim.telefonun hoparlörünün patlak olduğunu ve cızırtılı ses geldiğini,telefonun ekranında titreme ve dalgalanma olduğunu ve tuş takımının yerinden kalkmak üzere olduğunu farkettim.ertesi sabah telefonu aldığım bayiye götürdüm.telefonu iade alamıyacaklarını söylediler ve yetkili servisin yerini tarif ettiler.
servise gittim telefonu bıraktım.serviste o kadar çok arızalı telefon var dı ki inanmazsınız.bağıran çağıran hat safhada.herkes şikayetçi general mobile marka telefonlardan.
aradan 29 iş günü geçti.servisten aradılar telefonunuz hazır diye.gittim bir de ne göreyim.adamlar o arızalı telefonu olduğu gibi bana geri veriyorlar,yapıldı diye.küplere bindim.dalgamı geçiyorsunuz adam mı seçiyorsunuz dedim.yine aynı manzara ile karşılaştım.içerisi telefonu arızalanan insanlarla doluydu.ve herkes telefonlarını alır almaz bu sorunlarla karşılaştıklarını söylüyorlardı.
benim bu bağırtıma dayanamayıp size yeni bir telefon verelim dediler.tamam dedim ama daha sağlam birşey olsun farkını vereyim dedim.100 lira fark vermem gerektiğini söylediler.gm dst 700 almaya karar verdim.telefonun istanbuldan geleceğini söylediler.
başladım beklemeye aradan 15 gün geçti ve iki gün evvel nihayet telefon geldi dediler.gittim aldım para farkını ödedim.
kapalı kutuyu ben açtım.orada kabaca bir baktım sorun gözükmüyordu.eve geldim kulaklığı taktım,makine kulaklığı tanımıyor.hatlardan biriyle normal bir şekilde görüşebiliyorum,diğer hatla görüşmelerimde karşıdaki kişi cızırtıdan benim sesimi duyamadıklarını söylüyorlar.:)
anlıycağınız general mobile markalı telefon hakkında ne söylesem,ne yapsam bilemiyorum.
bu anlattığım olaylar gaziantepte gerçekleşmiştir.lütfen telefon alırken dikkatli olun ve saçma sapan çin üretimlerine itibar etmeyin.
ben yandım siz yanmayın.
bu yazdıklarım arasında en küçük bir abartı ve yalan yoktur.tüm samimiyetimle yazdım.
saygılar...karar sizin...

ilk yorumu yazan arkadaşın şanssızlığı diyorum ben aldım 2 hafta önce teknosadan gayet memnunum.hiç bir sorun çıkarmadı.çok donanımlı bir telefon hoparlöründen de gayet yüksek ve temiz ses çıkıyor n95ten daha ii ses çıkarıyor.bnm kulaklığımı da tanıdı.bu arkadaş gm düşmanıdır.servise götürülen telefonlarda hiç bir şekilde bu arkadaşa yapılanlar yapılmaz.alphero93

bende 2 hatta aktif.kamerası akıcı ve net kimse yavaş demesin kullanmayan arkadaşlar yorum yapmasın.bi de 1.hatla konuşurken 2. hatta gelen aramayı cevaplamak hiç bi 2 simli telefonda mümkün olmaz iyi düşünün bu konuyu

evkurdan aldım general mobile 2 ayabi servise gidiyorr serviste iletişim brbat 6ayda 2. kez tavsiye etmem

yorumları okudum evkura ve general mobile den alışveriş yaparken iki kere derlerya düşünün diye düşünmeyin asla yanlarından bile geçmeyin

ben de bugün aldım herkesin dediği gibi ses güzel kamera gündüz biraz ii gece felaket t9 diyebişi yok tuşlar birbirine çok yakın ve en önemlisi menüsü yavaş henüz almamış olan varsa almasın derim ben değiştireceğim en yakın zamanda nokia kendisi güzel bir çift hatlı üretse de adam gibi telefon kullansak :) neyse son söz almayın

arkadaşlar general mobile markalı telefonu almayın iğrenç bi telefon hiç tavsiye etmem almanızı.adı üstünde çin malı ne beklersiniz uygur özerk cumhuriyetine işkence yapıyorlar lütfen bilinçli olalım hepimizin bildiği gibi uygur özerk cumhuriyeti dünyada en eski kurulan ilk Türk Cumhuriyeti biz bir türk olarak çin malı telefon oyuncak çin halk cumhuriyetine ait ne varsa almayalım alan varsa geri iade etsin almaya devam ettikçe uygurumuz işkenceli günler bekliyor LÜTFEN BİLİNÇLİ OLALIM.

güvenlik kodu varmı eger varsa nasıl oluyor tarif edebilirmisiniz.

Merhaba Arkadaşlar,
Dün bir DST 700 Telefon alma hatasında bulundum, hata diyorum çünkü telefon küçük boyut ve bir çok güzel özelliği olmasına rağmen can alıcı 3 önemli hatası var ve ithalatçı firma nasıl geçirdik ama der gibi yardımcı oluyor. Hatayı kendileri çok iyi biliyorlar.
Sorun 1-) Siz bir numarayla görüşürken diğer numara aktif değil size ulaşılamıyor, yani dual sim kar değil.
Sorun 2-) Yıllardır telefonda görüştüğüm samimi dostlarım sesimin farklı geldiğini benim olup olmadığımı sorguluyorlar.

Sorun 3-) Çok önemli olmasada menü kullanımı ve sınıflandırması kötü. Asıl önemli sorun ise 1 ve 2 nolu sorunlar. Firma yetkilisi müşteri hizmetlerinden Elif Hn, (nedense soyadını istedim kiminle görüştüğümü ispat etmek için soyadını vermekten kaçındı) 1. hattımı diğer hattıma yönlendirme yaparak beni arayanın numara meşgul olduğu için daha sonra arayarak sorunu çözebileceğimi söyledi. :)
Böyle lakayt yaklaşımı olan firmanın ürünlerini henüz almadı iseniz tavsiyem sakın almayın hiç bir modelini.

bende yeni aldım kardeş ya bişe sorabilirmiyim şu melodiyi nasıl oluşturuyoruz onun ayrı bi kodu varmıı

Benim sormak istediğim bütün kullananlarda mesaj yazarken kasılma oluyormu? Birde 2 hat için ayrı ayrı zil sesi tercihleri yapabiliyormuyuz.Mesela 1. hattım arandığında yada mesaj geldiğinde telefon çalsın istiyorum fakat 2.hat arandığında yada mesaj geldiğinde çalmasın.Böyle bir şey mümkünmü? Birde bu türkçe t9 olayı nedir? Mesaj yazarken türkçe karakterler kullanıamıyormu?

bn kullanıyorum bu telefonu.güzel bn memnunum.mesaj yazarken biraz yazdıktan sonra kasma yapıyor.yalnız telefonda t9 olayı yok.türkçe karakterler kullanılabiliyor.ayrı ayrı zil sesi yapılabiliyor hatlara.

beyler kimsenin yorumunu dinlemeyin direk alın muhteşem bir telefon dış görünüşte özellikleride muhteşem şahane bişey bu telefon

gayet güzel

ben de görüntüsüne aldanıp bir dst700 aldım. yedi gün sonra servise gönderdim. t9 çalışmıyor. rehberde Türkçe karakterler en sonda yer alıyor. görüşme sırasında ikinci hat "ulaşılamıyor" diyor. mp3 olmayan dosyaları çalarken ses ayarı yapılamıyor, maksimum sesle çalıyor. ikinci kez servise gönderdim, çözüm yok. onarıldı kaydıyla bir ay sonra gönderiyorlar. almak isteyen arkadaşlara duyrulur. yalnız ses ve kamera güzel onu da belirtmek lazım.

sizin ne dediğiniz belli deyil.bu paraya bu mal işinizi gelirse.iyi be hem rakıyı içecen hem sarhoş olmucan geçin bu ayakları cihaz gayet güzel iş görüyor.varmı nokiada böyle hesaplı çift hatlı?

bende bunu araştırarak aldım. çift hatlı telefonlar arasında en sağlamı bu. sadece msjda zorlanıyorum. t9'da yazı yazarken çoğunlukla önceki kelimeyle birleştirme yapıyor. yeni bir kelime ekleyemiyorsun. zil konusunda ise harika. hatta nokia cep telefonu olan arkadaşlar müziği benim cepten dinliyorlar

ben bu telefonu kullanıyorum ıkı hatda problem yaşamıyorum,fakat şoyle bır durum soz konusu tuş kılıdı var ama telefon geldı kendılığınden açılabılıyor yada konuşmanız bıtdı telefon açık kalabılıyor ama en önemli sormak ıstedığım bır soru ben bu telfonu sessıze alamıyorum tıtreşıme alınıyor ama ben ne tıtreşımde nede muzıkle kullanmak ıstemıyorum gece bana bunu bırınız soylerse çok memnun olurum çunku ben here yerı karıştırdım boyle bır ozellık bulamadım.cevap verene şimdiden teşekkur edıyorum.

batarya 2.gününü yaşayamıyor

heheh komedisniz yha:D:D:D tlf begenmıyrlar bır tek msj sorunu var onun dısında her seyı supr:D:D

Ben bu telefonu kullanıyorum hiç bi sorunu yok ne mesajda ne konuşmada bence harika bi telefon..Ayrıca ses ve görüntü kaliteside mükemmmel ideal bi telefon..Tek kötü yanı bende sessize alınmaması ben konuştum telefoncumla alınamıyomuş sadece titreşime alınıyo ve titremesi diğer telefonlarınkinden 3x daha fazla gibi.. Bu hariç bence mükemmel bi telegon

beni arayan bi numara var onu engellemek istiorm ama rehberdekilerin hepsi engellenio sadece bi numarayı engelleymezmiyim bilen cvp atsın

konuşurken hat kesiliyor ses duyulmuyor hemde şarjı çok az gidiyor
kötü telefon:((((((((((

süper tel... 2 senedir kullanıyorum hıcbır sorunu yok ses kalıtesı super konusma guzel fotoları guzel cekıyor görünüşü de şık şarjı desen solemıyom super

hiç güzel değil sessiz alınmıyo

Sakın aldanıp almayın.Adamların teknik servisi banka gibi çalışıyor her an emekli kuyruğu var gibi.DST 700 çok sorunlu bir telefon.Şarj,tuş takımı,mesaj vs. bunlara benzer sorunlar çıkıcaktır.Her sorunda kullanıcı hatası denip yapılmıyor.Yapılmış olarak geri gönderiliyor.3 haftada 3 kere telefonum servise gitti kullanmak bir çile bu telefonu alırken çok düşünün.

Bu Telefon Tek kelimeyle King!!!!
Sesi Subwoofer gibi zaten bu yeterrr

ben tlfdan durma dan kapatıyor

DURMADAN KAPANIYO SERVİSE GÖNDERİYORUM YAILIYO TEKRAR KAPANIYO BEŞ PARA ETMEZ UMARIM YENİSİ CIKMIYORDUR NOKIADAN ŞAŞMA KARDEŞİM BEN BU KADAR DERİM........

Ben de 2 yıl önce DST 700 modelini aldım. sesi ve fiyatı güzel
ama şu an alacak olsam 5 kuruş bile vermem. fotoğrafı yarım saatte çekiyor. videosunun da 3.2 olduğuna aldanmayın. 1.hatta konuşurken
2.ye ulaşılamıyor. Kısacası almanızı tavsiye etmem.
Nokia dan şaşmayın derim.

ben de 1 yıl önce aldım kusuru yoktu ama internete girmiyor şarji çabuk bitiyor ama sesi güzel kamarasıda kötü şimdi en gözde markalar nokia ve samsung dur arkadaşlar sakın hata edipte almayın general dan

Bu telefonun kamera video çekimi hiç iyi değil Görüntü berbat.

yedek parçası ve tamiri yok dikkatinize

Sen de yorum yaz