HP ENVY 14 incelemesi Tasarımda farklılaşma

Hem dış, hem de iç yapısıyla çok şık.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
Tasarımıyla piyasadaki sıradan dizüstü bilgisayarlardan kendini ayıran HP ENVY 14, hem dış, hem de iç yapısıyla çok şık bir ürün. Apple ürünlerinde olduğu gibi çok geniş bir Toucpad'e sahip olan ürün, 14.5" ekranıyla da standartların dışına çıkıyor. Yine düz ve geniş tuşlardan oluşan klavye de firmaların artık ergonomiye daha da önem verdiğinin göstergesi. Daha önce incelemiş olduğumuz HP DV6 gibi çift ekran kartına sahip olan ürün, performans veya pil ömrü arasında kolayca geçiş yapmanıza imkân tanıyor. Öte yandan aynı kolaylık ürünün sesini açıp kapamak istediğinizde ortadan kayboluyor. Ne yapıyorsanız yapın, ses uygulaması bütün diğer işlemlerinizi yarıda bırakarak ön plana çıkıyor. Bu da özellikle oyun oynarken rahatsız edici bir hal alabiliyor. Yazılımsal olan bu sorunun ufak bir güncelleme ile giderilebilir. Alüminyum ve magnezyum bir kasaya sahip olan ENVY 14, ses konusunda çok başarılı bir ürün. Standart ve Beats Audio sürümü olan ENVY 14'ün bazı sürümlerinde kutudan bir de Beats Audio kulaklık çıktığını belirtelim. i3, i5 ve i7 işlemcilere sahip farklı konfigürasyonlar ile gelen ENVY, performans ve şıklığı birleştiren yaratıcı bir ürün.
Özetle

Dizüstü PC pazarında doyum noktasına ulaşan HP, ENVY gibi farklı modellerle kullanıcıları standardın dışına alarak farklı bir keyif sunuyor.

HP ENVY 14 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli HP ENVY 14
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 85
Üretici HP
Teknik Detaylar
İşlemci Intel Core i3
Hafıza 4 GB DDR3
Sabit disk 500 GB SATA
Ekran kartı ATI Radeon HD 5650
Ekran 14.5" LED 1366 x 768
Diğer Magnezyum, Alüminyum kaplama

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

manyak bişey

marka almam... aynı özellklerde lenovo daha ucuzdur...

Bence gayet harika bir ürün i3 biraz düşük geldi i3 yerine i5 veya i7 olsa daha iyi olurdu birde 15.6'' olması iyi olurdu.HP markasını seviyorum Chip e TEŞEKKÜRLER...

daima hp derim ben

Darty de i7 lisine baktım 3299 TL, gider yarı fiyatına olan yeni nesil i7 li packard bell alırım daha iyi..ayrıca sesde sıradan geldi. calimba çaldım sıradan bi hp gibi ses çıktı..

tek sorunu çabuk ısınması ve çok ses çıkarması,bunun dışında performan ve tasarım olarak gerçekten sıra dışı bir ürün şahsen kullanıyorum..

mükemmel bir ürün çok ince olduğu için biraz çabuk ısınıyor performans olarak aynı anda 6-7 uygulama bile açsam fark etmiyor harika bişey

Sen de yorum yaz