HP Envy 17 3D incelemesi Oyunlar 3D

HP'nin Full HD ekranı ile 3 boyutlu Blu-ray film izlemek de bir başka keyif.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
Her ay Test Merkezimize konuk olan onlarca ürün arasından çok nadir bazı ürünler bize teknolojinin gerçekten de ilerlemekte olduğunu gösteriyor. HP'nin Envy serisinden 17 3D modeli de işte bu istisnalardan biri. Active Shutter gözlüklerle desteklenmiş olan 3D teknolojisini yüksek performanslı bileşenleriyle sunan Envy 17 3D, özellikle de mükemmel oyun performansıyla dikkatimizi çekti. AMD'nin en son HD 6000 serisinden HD 6850 ile gelen Envy, günümüze kadar çıkmış olan bütün oyunları rahatlıkla oynatmayı başardı. Söz konusu 3D desteği olduğunda AMD'nin nVidia'dan aşağı kalır yanı yok diyebiliriz. Bu bağlamda ürünle birlikte gelen TriDef3D yazılımı ile 400'den fazla oyunu 3 boyutlu oynayabiliyorsunuz. Fakat hem AMD'nin bu konuda bir standart oturtması hem de 2D ile 3D arasındaki geçişi daha kolay hale getirmesi gerekiyor. Zira daha önce Test Merkezimize konuk olan MSI iZ3D adından farklı bir yazılım kullanıyordu. Envy 17 3D'nin dört çekirdekli işlemcisi ve 6 GB belleğinin yanında 640 GB'lık 7200 RPM diski ile hala 3.2 Kg'da kalabilmesi de büyük bir başarı. Son olarak HP'nin Full HD ekranı ile 3 boyutlu Blu-ray film izlemek de bir başka keyif.
Özetle

Boyutlarına göre gayet hafif bir yapıda olan Envy 3D, mükemmel oyun performansını 3 boyut teknolojisiyle birleştiren başarılı bir ürün.

HP Envy 17 3D Teknik Özellikleri
Ürün Modeli HP Envy 17 3D
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 85
Üretici HP
Teknik Detaylar
İşlemci Intel Core i7 720QM
Hafıza 6 GB DDR3 1333 MHz
Sabit disk 640 GB 7200 RPM
Ekran kartı ATI Radeon HD 6850
Ekran 17.3" Full HD 1920 x 1080
Diğer AMD HD3D

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Çok merak ediyorum nasıl olacak acaba ..

güzel ürün yakından gördüm ama ram 8 gb olabilirdi

hp çabuk arıza yapıyor

çok güzel ürün haa bravo hp ye hersey var

iyi güzelde buna verecem parayı gider masaüstü bilgisayara veririrm daha iyi ne kadar özellikleri yüksek olsada 1 seneden sonra ısınma sorunları her dizüstü bilgisayarda oluyor malesef masaüstünde hem ilerde parçalarını rahatlıkla yükseltebilirim ama bu dizüstü için sınırlıdır kısacası oyun ve iş için her zaman masaüstü ondedır dizüstülerin amacı ufak tefek internet gezmeleri içindir officce programları içindir ama teknolii ilerledikce özellikleri gelistigi için dizüstülerin anlamsız sacma amaclar için kullanılıyor hiç bir zaman oyun için gidipte dizüstü almam masaüstü alırım veya oyun konsolu alır monitörümü istedim büyüklükde alır HD kalitesinin tadını cıkarırım

çok güzel bi ürün reklamı zaten can alıcı ama merak ettiğim nokta sadece ses özellikleri mi iyi reklamda dediği gibi 'sanatçı muziği nasıl yaptıysa oyle dinleyin' sadece müzik mi. birde sadece oyun için boyle mukemmel bır leptop olsada alsak kafamız rahat olsa cıkmış ve çıkacak olan bütün oyunları çalıştırcak bır leptop ..

Ürün gerçekten özellikleriyle göz dolduruyo ama performans bakımından benim hp gibiyse içler acısı oyunda yarım saat geçtikten sonra ısınma ve donma oluyosa vay haline hp çünkü benim makinada 6 gb ram ve i5 inşallah şaşırtmıştır bizi deneyip görücez.

Sen de yorum yaz