Inca IDV-01 incelemesi Adaptöre son

CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Zahmetsizce DVI portundan VGA portuna görüntü aktarabilmenizi mümkün kılan IDV-01, kalitesiyle de göz dolduruyor.

Herhangi bir DVI'dan VGA'ya dönüştürücü aparata gerek olmadan kullanabileceğiniz kabloyu doğrudan ekran kartınızın DVI portuna takmanız yeterli

Bilgisayar aksesuarları konusunda son zamanlarda yepyeni ürünleriyle Test Merkezimize konuk olan Inca'nın bu ay inceleyeceğimiz ürünü DVI çıkışını VGA'ya dönüştüren bir kablo. Eğer yeni aldığınız ekran kartınızda VGA portu yoksa ve buna karşın monitörünüz hala VGA portu ile çalışıyorsa Inca'nın bu çözümü sayesinde kolayca bu sorunu çözebileceksiniz. Herhangi bir DVI'dan VGA'ya dönüştürücü aparata gerek olmadan kullanabileceğiniz kabloyu doğrudan ekran kartınızın DVI portuna takmanız yeterli. Kablonun bir diğer ucu VGA çıkışlı olduğu için bu ucu da monitörünüze bağladıktan sonra 2048 x 1536 çözünürlüğe kadar görüntü aktarımı yapabilirsiniz. VGA sinyallerinin DVI sinyallerinin aksine analog olması sinyal aktarımında bazı sorunlar yaşatabiliyor. Bu bağlamda çift mıknatıslı bir tasarım kullanan Inca bu sayede görüntüde oluşan parazitlerin de önüne geçmiş oluyor. Yine kablo malzemesinin firmanın daha önceki ürünlerinde olduğu gibi bakır olduğunu da belirtelim. Sert PVC ile kaplı olan kablolar kırılma, bükülme ve tüm dış etkenlere karşı dayanıklılar. Son olarak 1.8 metre kablo uzunluğunun birçok kullanıcıyı tatmin edeceğini de ekleyelim.

Inca IDV-01 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Inca IDV-01
Ürün Türü Kablo
CHIP Online Notu 68
Üretici Inca
Teknik Detaylar
Kablo tipi DVI'dan VGA'ya
DVI tipi DVI-I
Kablo uzunluğu 1.8M
Kaplama PVC
Malzeme Bakır
Aktarım hızı 4.95Gbps/9.9Gbps

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Çoğu kullanıcı Inca adını duyunca burun kıvırır.Ama Inca gösterişsiz kalitesiyle ve her zaman ki uygun fiyatıyla ile benim daima ilk tercihim olmuştur.

Sen de yorum yaz

Turhost