Iomega ScreenPlay Director HD incelemesi Dâhili diskli

Oynat Iomega ScreenPlay Director HD
CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

Firmware güncellemeleri konusunda rakiplerinden daha duyarlı olan iomega, Torrent desteği de sunan başarılı bir medya oynatıcı.

2 TB'a kadar kapasite de sunabiliyor

Özellikle sabit diskler konusunda başarılı ürünleriyle tanıdığımız iomega, yeni ScreenPlay Director HD medya oynatıcısı ile Test Merkezi'mize konuk oldu. Piyasadaki diğer ürünler gibi 1080 çıkış sunan ürün, tercihe bağlı olarak 2 TB'a kadar kapasite de sunabiliyor. YouTube, Flickr, internet radyoları, RSS beslemeleri veya podcast'lere bağlanabilen ScreenPlay Director HD, ağ üzerinde depolamakta olduğunuz içeriğe de erişebiliyor. Rakipleri gibi fotoğraf, video ve müzik dosyalarını da destekleyen ScreenPlay Director HD, H.264, WMV, MKV, MP3, AC3 (Dolby® Digital), WAV, WMA, MPEG-1, MPEG-2 (AVI/VOB), MPEG-4 (AVI/XViD), DivX® ve JPEG biçimlerini oynatabiliyor. iomega'nın USB kablosuz ağ adaptörü ile kablosuz ağ desteği de kazanabilen ürün, bu sayede yönlendiricinize bağlamış olduğunuz disklere dahi erişebiliyor. Son olarak hem Mac hem de PC'ye bağlanabilen iomega, HDMI kablonun da yer aldığı zengin bir kutu içeriğine sahip.

Iomega ScreenPlay Director HD Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Iomega ScreenPlay Director HD
Ürün Türü Medya Oynatıcı
CHIP Online Notu 85
Üretici Iomega
Teknik Detaylar
Kapasite 1 TB
Çözünürlük 1080p'ye kadar (24 fps)
Bağlantılar USB 2.0, Optik Ses
Çıkışlar HDMI, Kompozit, Komponent, YPbPr
Boyutlar 184mm x 145mm x 76mm
Ağırlık 980 gram

Alternatifleri

Geniş video, ses ve resim biçimi desteğinin yanında kayıt da yapabilen NTR81WT iomega'ya iyi bir alternatif.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Bu ürün açıkçası tavsiye edebileceğim bi ürün değil. Yakın zamanlarda bi mağazadan almıştım, ama ürünün kullanılmış bi ürün oldugunu farkedince geri götürdüm, sağolsunlar değiştiler hemen. Fakat ikinci aldığım da kullanılmş bi ürün çıktı :) aslında söz konusu olan kullanılmışlıktan ziyade ürünün ilk bakışta sorun etmediğim fakat kullandıkça gınaa getiren bir yavaslıkta odugunu farketmemdi ilk aldığımda ikinci olrak değiştirdikleride aynı yavaşlıkta bilginiz olsun!!. ürün sunduğu özelliklerle göz doldursada dokununca oyuncak gibi hissettiriyor (ki aslında bi oyuncakta). Ayriyeten sunulan composite çıkış sony marka crt (tüplü) televizyonumda maalesef ne yaptıysam gideremediğim siyah beyaz ekran problemide yarattı. Muhtemelen benim televizyonumla alakalı, yenı televızyonlarda pek sorun yaratmıyor; keza yenilerin çoğunda da HDMI çıkışı mevcut. Sonuç olrak üründen memnun kalmadım ve iade ettim. Daha gelişmiş bir arayüz yazılım ve daha tok hissettiren bi tasarım yapabilirlerdi.

Bende hangisini alacağıma karar veremedim. Önce Smartmedia MOVIE BOX denedim ama memnun kalmadım. Desteklediği format ve dosya biçimlerinde bile seçti. Daha sonra ürünü Smartmedia HD VISION ile değiştirdim. Belki sabit diski yok ama en azından dosya seçmedi henüz, ne var ne yok oynattı. Birazda fazla ısınıyor ama sıkıntı çıkartmadı.

Arkadaşlar bu üründen uzak durun!!!
Firmware güncellemeleri malesef yeterli değil. Arayüz çok kullanışsız. Korkunç yavaş, hd leri geçtim sıradan divx leri bile oynatırken donma kapanma problemleri var. paranıza yazık. Son firmware güncellemelerini yaptım buarada.
Benim tavsiyem önce şu forumlarına bir göz atın nekadar şikayet var görün ondan sonra tekrar düşünün ürün uygun fiyatlı olabilir ama sakın kanmayın
http://www.iomegasupportforums.com/phpbb2/viewforum.php?f=11&sid=9445cfdbc70b03c6b374010d40e6e486

Anladığım kadarıyla bu üründen pek memnun kalan yok..peki CHIP TEST EDİTÖRÜ neden bu ürünü çok iyi olarak sınıflandırmış ve önermiş..?merak ettim doğrusu,üstelik pek çok chip okuru bu öneriyle bu aleti almak isteycektir diye düşünüyorum..

Bu da mı DTS desteklemiyor? :o

@02 Ara 2010 13:15 Eğer optik kablo ile digital bir recerver veya anfi' ye bağlarsanız DTS, Dolby Digital, ses formatlı videoları izleyebilirsiniz saygılarımla

bende aldım ama problem yaşadım formartı kabul etmıyor video convert programıyla cevırdım ama gene olmadı harıc hard dısk fılmleri oynatıyor ama içine atınca oynatmıyor uzak durulması gereken bır cıhaz

bence uzakdurun bende aldım ama formart kavul etmıyor firmware versıyon 1-4-0-7-8 guncel yapmayınca film izlemıyor bu guncelleme yetkılı servıs yapıyor buda zaman kaybı bu cıhaz toplatılmalı bence
idea ettım kurtuldum

@20 Ara 2010 16:25 Arkadaşım, nereden çıkarıyorsunuz firmware'ini servisin yapacağını ben ilk 2010 eylül ayında aldım firmware'i 1.4.0.36 idi. ve sonra sırası ile kendim yaptım, yükselttim. Ama eksiklik olarak; açılışı ve DTS formatlı 1080p lerde takılma ve sesi kesik kesik vermesi olarak gösterebilirim onun dışında bu özellikte bir medya oynatıcı bulunamaz kanımca. Ayrıca enson 1.4.0.92 firmware versiyonuna yükselttikten sonra youtube ye bağlanmamaya başladı. bunlar sıkınta sayılabilir. Saygılarımla

750 gb lık film içine attım . ilk açılışta süre biraz uzun ancak sonra menü geçişleri hızlı , 720p filmlerde bile takılma yapmıyor . sadece bazı format filmlerde ses desteği yok . ayrıca çok şık bir duruşu var .

Bu ürünü bende aldım ve 3 gün sonra iade tettim.başlangıçta güzel bir ürün gibi dursa da kullanmaya başlayınca bir eziyet oluyor.takılmalar donmalar ana menüye dönememeler ve cihazı sürekli kapatıp açmak zorunda kalmam. Bence yazılımını düzeltmeleri gerekiyor.Uzak durulması gereken bir ürün.

arkadaslar bu urun ucuz ve kullanıslı nben sıtesınden guncelledım.kullanmasını bılmeyen almasın ve urunu kotulemesın tum dosyalrıda acıyor.ve gayet guzel zevkle ızlıyorum.

Gülerek okuyorum yazılanları, neredeyse 1 sene oldu bu cihazı alalı ve versiyon güncellemesi bile yapmadım heniüz, ne kapanma ne donma ne takılma yaşamadım şimdiye kadar 1080p filmlerde dahil, bir çok kişide tavsiyemle aldı cihazdan ve hepside çok memnun

blueray oynatmıyor

T a v s i y e e d i y o r u m .

merhabalar ben bunu nasıl kurarım bilgisayara bununla ilgili kurulum videosu filan yokmu yoksa cekemezmisiniz

Sen de yorum yaz

Turhost