Kingston DataTraveler R3.0 incelemesi Güçlü, dayanıklı ve şık veri gezgini.

CHIP ONLINE Notu
90
  • Veri transfer hızı
  • Dayanıklı tasarımı
  • Genişliği nedeniyle port üzerinde yer kaplıyor
Özetle

USB 3.0'a terfi ettiyseniz ve verilerinizi taşıyacak iyi bir USB bellek arıyorsanız size rahatlıkla Kingston DataTraveler R3.0'ı tavsiye edebiliriz. Veri transfer hızı ve plastik kaplaması sayesinde dayanıklı yapısıyla beğeninizi kazanacaktır.

USB 3.0 performansıyla dikkatleri üzerine çeken DataTraveler R3.0, tasarımıyla da göz dolduruyor.

Her ne kadar küçük gövdeleriyle kaybolmaya müsait olsalar da bazı zamanlarda adeta hayat kurtaran USB bellekler, özellikle USB 3.0 arabirimiyle birlikte önemlerini bir kat daha arttırdılar. Gerçi diğer yandan bulut depolama hizmetleri nedeniyle dosyalarımızı depoladığımız alan internete doğru bir miktar kaymış olsa da, konu özellikle büyük boyutlu dosya transferi olduğunda ve sahip olduğumuz internet erişim hızı hesaba katıldığında, elinizi cebinize atarak oradan küçük bir USB bellek çıkartmayı dilemiyor değilsiniz. Elbette burada veri transfer hızı da önem gösteriyor. Ancak cebinizden çıkacak olan USB bellek Kingston DataTraveler R3.0'sa işiniz kolay. Ayrıca diğer yandan bulut depolama hizmeti halen dosya transferi için etkin bir şekilde kullanılmıyor; alışkanlıklarımız hala USB belleklerden yana.

Mavi – siyah renkli plastik dış tasarımıyla gücü yansıtan Kingston DataTraveler R3.0, sahip olduğu teknik özellikleriyle sunduklarıyla da tasarımını destekliyor. 70 MB/s okuma ve 30 MB/s yazma hızıyla etkili bir grafik çizen Kingston DataTraveler R3.0, elbette USB 3.0 desteği gösteriyor. USB 2.0 arabirimine de sırtını dönmeyen ve elbette geri uyumluluk gösteren DataTraveler R3.0, böylece halen USB 3.0'a terfi etmemiş olan kullanıcıları yüzüstü bırakmıyor. Ancak USB 3.0 portlarla buluştuğunda büyük fark yarattığını söyleyelim. Elbette USB 3.0'a terfi etmek için sisteminizi değiştirmeniz büyük hareket olur ancak USB 3.0'lı bir sistem sahibiyseniz fakat hala sırf daha ucuz diye bellek olarak USB 2.0 kullanıyorsanız bu da hem sisteminize yapılmış bir hakaret, hem de kendinize eziyet olacaktır diye düşünüyoruz. Zira USB 2.0 ile USB 3.0 arasında özellikle büyük boyutlu dosya transferlerinde ciddi seviyede zaman farkı olurken, Kingston DataTraveler R3.0 ile kaybettiğiniz zamanı rahatlıkla geri kazanabiliyorsunuz. Bu arada Kingston DataTraveler R3.0'ın tam 5 yıllık garantiyle sunulduğunu da söyleyelim.

Kingston DataTraveler R3.0 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Kingston DataTraveler R3.0
Ürün Türü USB Bellek
CHIP Online Notu 90
Üretici Kingston
Firma ASnet     (312) 481 60 00
Teknik Detaylar
Arayüz USB 3.0
Kapasite 16 GB
Okuma Hızı 70 MB/s
Yazma Hızı 30 MB/s
Boyutlar 70 x 22.68 x 12.4 mm

Alternatifleri

Kingston DataTraveler R3.0'ın incelediğimiz bu modeli her ne kadar 16 GB kapasiteye sahip olsa da DataTraveler R3.0'ın; 32 GB ve 64 MB'lık seçenekleri de bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Herkes USB 3.0 Belleği biliyor ve tanıyor önemli olan fiyatı hakkında bilgi vermeniz.

Firma tarafından verilen bilgiye göre, Kingston DataTraveler R3.0 16 GB modelin fiyatı 50 TL.

@ercanugurlu ofiyatan daha ucuz olan 48tl sandisk exterme 190mb/s okuma 60 mb/s yazma veriyor.32 gb olan 190- 110 64 cb olan 190-170 mb/s sandisk exterme üzerine model yok şuan piyasada.

@30 Nis 2013 05:32 Sen öyle diyorsun fakat SanDisk benim gözümde EN KÖTÜ MARKADIR. Bir seferinde 25 TL'ye 16 GB USB belleğini almıştım ertesi gün hemen bozuldu sinirden kırdım. Size tavsiyem SanDisk'e asla para vermeyin.

Daha önce 8 adet RT500 64 gb aldık teker tekr bozulmaya başladı. Servise gönderdik karşılığında R3.0 64 gb verdiler onlarda bozuldu hatta en son 3. defa bozulduğu için değişime gönderdim. Bu flashlar win7 de sorun çıkartıyor.

Sen de yorum yaz