Lenovo T400s incelemesi Hafif ve güçlü

CHIP ONLINE Notu
85
  • Yüksek performans
  • Uzun pil süresi
  • Hafif yapı
Özetle

1.8 Kg ağırlığı ile taşınabilirlik konusunda başarılı bir tablo çizen ürün 3G bağlantısı ile de mobil özgürlüğe yeni bir boyut getiriyor.

Sunduğu yüksek performansla birlikte yüksek taşınabilirlik de sunan başarılı bir ürün.

Lenovo'nun test merkezimize gönderdiği yeni dizüstü bilgisayarı T400s ilk olarak ufak boyutlarına karşın sunduğu yüksek performans ve taşınabilirlik ile dikkat çeken bir ürün. İlerleyen teknolojinin bütün nimetlerinde yaralanan Lenovo, 2.4 Ghz hızında çalışan Core 2 Duo P9400 işlemcisinin yanında 4 GB sistem belleği ile ağır uygulamaların altından kolayca kalkabilirken yine sahip olduğu 128 GB'lık Toshiba SSD diski ile de yazılımların çok daha hızlı açılmasını ve yüklenmesini sağlıyor. Yaptığımız ardışık okuma ve yazma testinde 220 MB/s okuma ve 160 MB/s yazma hızı sonuçlarını sunan SSD disk ile sistem gözle görülür seviyede daha yüksek performanslı çalışıyor. LED aydınlatmalı 14" bir ekranı olan Lenovo'nun ekran kartı ise dâhili GMA 4500. 6 hücreli bir pil ile gelen ürünün 6 saate yakın bir pil ömrü olduğunu da belirtelim. Ürün özellikle iş dünyasına hitap ettiği için beraberinde Windows Vista Business ile geliyor. Test gelen üründe her ne kadar 32 Bit işletim sistemi olsa da satın alırken 64 Bit tercih etmekte, RAM açısından fayda var. Son olarak Intel vPro teknolojisini barındıran ürün bozulursa uzaktan tamir edilebiliyor.

Lenovo T400s Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Lenovo T400s
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 85
Üretici Lenovo
Teknik Detaylar
Ekran 14.1" 1440 x 900 LED LCD
İşlemci, Bellek Core2 Duo P9400 2.40GHz, 4 GB
Sabit Disk 128 GB SSD
Kablosuz erişim 802.11n, 3G
İşletim sistemi Windows Vista Business
Ağırlık 1.8 Kg

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

güzel bir çalışma olmuş ama vista ile geliyor olması büyük bir hata bence windows 7 ile birlikte gelmeliydi.vista yüklenirse yazık olur buna verdiğin paraya yazık olur daha doğrusu bence tek hatası vista ile gelmesi

Dahili ekran kartı kullanması ve Vista ile satılması büyük bir eksiklik..

bencede vista işi bozmuş

Lenovo T400s in satış fiyatı nedir acaba..

Visto out- windows 7 in

lenovo bizleri düşünüp satış fiyatının uçuk olacağı kesin bu ürünü getirmeyerek gereksiz para saçmamızı engellemiş. memlekete getiren veya satan yer yok.

Arkadaşlar XP efsanesinden vazgeçmeyin, süper çalışıyor.

Sen de yorum yaz