Lenovo ThinkPad Edge 15 incelemesi Pil Ömrü

CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

ThinkPad Edge 15 pil konusunda başarılı bir tablo çizse de aynı durum tasarım ve performans konusunda görülemiyor.

15.6" büyüklüğünde ve 16:9 biçimindeki 1366 x 768 çözünürlüklü LED arka aydınlatmalı ekran

Lenovo'nun daha önce 13" modelini incelemiş olduğumuz ThinkPad serisinden Edge modeli bu defa 15"lik bir ekran ile Test Merkezimize konuk oluyor. Özellikle pil ömrü ve taşınabilirlik konusunda iddialı olan üründe Intel'in Core i3 ailesinden 2.13 GHz hızında çalışan 330M işlemci yer alıyor. Günlük işlemlerinizi rahatlıkla yerine getirebilecek olan bu işlemci 35 Watt güç tüketiyor. Pil ömrünü yüksek tutmak için harici ekran kartı kullanmayan Lenovo, dahili Intel GFX yongasından yararlanıyor. Yaptığımız pil testlerinde ürünün standart kullanımda 4:30 saate kadar çalıştığını gözlemledik. Lenovo'nun diğer özelliklerine baktığımızda 15.6" büyüklüğünde ve 16:9 biçimindeki 1366 x 768 çözünürlüklü LED arka aydınlatmalı ekranı görüyoruz. Öte yandan sistemde yer alan 320 GB'lık sabit disk bazı kullanıcılar için yetersiz gelebilir. Tasarım konusunda bu modelde ciddiyetinden ödün vermeyen firma, sade bir anlayış benimsemiş. Yine de köşelerin artık eskisi gibi kare değil, daha yuvarlak hatlara sahip olduğu da dikkatimizden kaçmıyor.

Lenovo ThinkPad Edge 15 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Lenovo ThinkPad Edge 15
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 68
Üretici Lenovo
Teknik Detaylar
Ekran 15.6" LED HD
İşlemci, Bellek Core i3 330M
Sabit Disk 320 GB SATA
Kablosuz erişim 802.11b/g/n
İşletim sistemi Windows 7 Home Premium
Ağırlık 2.5 Kg

Alternatifleri

nVidia Optimus teknolojisine sahip Packard Bell TK85 pek hafif değil fakat pil ve performans konusunda iyi bir alternatif.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bence tek eksik i3 olması i3 yerine i7 olsaydı windows 7yede yakışır ve üstün performanslı bie bilgisayar olurdu.Birde pil ömrü yinede az 4,5 saat pil ömrü yerine 6 ile 8 saat arası pil ömrü bu makineyi eşsiz ve benzersiz kılmaya sürüklerdi...

bilgisayarı alacak kişiler mühendismide i7 olsun

pil ömrü çok az bir bilgisayar.4.30 gibi bir süreli pili kullanmanızın imkanı yok.en fazla 2 saat.burada pilin saati konusunda yorum yapanlar çok yanılıyorlar.lütfen yorumları gerçek bir şekilde yapalım.

Sen de yorum yaz