Lenovo ThinkPad NZ72ETX incelemesi Lenovo ThinkPad NZ72ETX: Tablet

ThinkPad efsanesi, kendisine has özelliklerle tablette de devam ediyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
86
  • Sağlam gövde yapısı
  • Güvenliğe yönelik detaylar
  • Biraz ağır

Profesyonellere yönelik ürünlerini ThinkPad serisi altında toplayan Lenovo, yeni tabletiyle fark yaratmayı başarıyor. Ele alındığı andan itibaren sağlamlığı ve güvenirliği konusunda artı not almayı başaran üründe, NVIDIA'nın Tegra 2 platformu bulunuyor. 10.1 inç'lik ekranın oluşturduğu çözünürlük 1024 x 768 gibi yeterli bir değerde. Bağlantı seçenekleri arasında 3G desteğinin bulunması ve GPS'in ihmal edilmemesi profesyonellere verilen önemin bir göstergesi. Tablette ön kamera 2.0 MP ve arka kamera 5.0 MP çözünürlükte görüntü kaydedebiliyor. 32 GB olan dahili hafıza SD bellek kartı veya USB belleklerle genişletilebiliyor. Düşmelere, sıvı dökülmesine ve elektrik kaynaklı sorunlara karşı dayanıklı olarak tasarlanan tablette SD kart şifreleme, kayıp aygıtı devre dışı bırakabilme ve çalınmaya karşı koruma gibi güçlü yazılımsal özellikler de var. Lenovo ThinkPad NZ72ETZ aynı zamanda anti-virüsten ofis uygulamalarına kadar birçok önemli ve ücretli uygulamayı da kullanıma hazır olarak bünyesinde bulunduruyor.

Özetle

Lenovo ThinkPad NZ72ETX, donanımsal ve yazılımsal sağlamlığı ile ön plana çıkan bir ürün. Verilerinizin korunması ve yabancı kişiler tarafından kullanılmaması için belki de en iyi çözümleri barındırıyor. QWERTY klavyeli kılıf eklentisi ile çok daha pratik bir kullanım sağlamanız mümkün.

Lenovo ThinkPad NZ72ETX Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Lenovo ThinkPad NZ72ETX
Ürün Türü Tabletler
CHIP Online Notu 86
Üretici Lenovo
İşletim Sistemi Android 3.1
İşlemci Nvidia Tegra 2
İşlemci Hızı 1.0 GHz
Çekirdek (CPU) 2
Ekran Teknolojisi IPS LCD
Ekran Boyutu 10.1 inç
Ekran Çözünürlüğü 1024 × 768 px
Bellek (RAM) 1 GB
Dahili Depolama 32 GB
Ön Kamera 2.0 MP
Arka Kamera 5.0 MP
Wi-Fi Var
NFC Yok
3G Var
GPS Yok
LTE (4G) Yok
Bluetooth Var
MicroSD Var
HDMI Var
USB Var
Pil Kapasitesi 3250 mAH
Pil Ömrü 8 saat
Boyutlar 181.7 × 260 × 14 mm
Ağırlık 750 gr.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bence harika thinkpad serili ürünler herzaman sağlam ve dayanıklılığı ile bilinilir. Bence süper Bi apple bi samsung ile düşünülebilir.

kalemsiz dokunmatik mi

Sen de yorum yaz