Çift hatlı özgürlük

Numara taşınabilirliğinin ülkemizde yürürlüğe girmesine az kala Lexia firması da LX511 model çift hatlı cep telefounu duyurdu.

Lexia LX511 İnceleme
CHIP Online Notu 68
  • Aktif çift sim
  • Hafıza kartı
  • Düşük resim kalitesi

Numara taşınabilirliğinin ülkemizde yürürlüğe girmesine az kala çift hatlı cep telefonlarında da büyük bir artış yaşanmaya başladı. Bu alanda bir başka ürün ise Avea'nın lider distribütörü Vegatel'den geldi. Lexia LX511 ilk bakışta çift sim kartında aktif kullanılabilmesi ile dikkat çekiyor. Arayacağınız numarayı veya kişiyi belirledikten sonra tek bir tuş ile istediğiniz hattan aramanızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun yanında cihazda GPRS, WAP 2.0 ve Bluetooth desteği de mevcut. Fakat maalesef cihaz 3G uyumlu değil. Üzerindeki 2 megapiksel kameranın pek tatmin edici kalitede fotoğraflar çektiğini söyleyemeyeceğimiz ürünün video oynatabilmesi ise beğenimizi kazandı. LX511'in beraberinde gelen kulaklığı sayesinde ise MP3'lerinizi cihaza atarak her yerde dinleyebilirsiniz. Her ne kadar 128 MB dâhili hafıza yetersiz kalsa da ürünle hediye gelen 1 GB hafıza kartı bu açığı fazlasıyla kapatıyor. LX511'in hem USB'den hem de prizden şarj edilebilmesi ise özellikle dizüstü bilgisayarınızla seyahat ederken çok işinize yarayacak bir özellik. Son olarak cihaz ile PC arasında dosya aktarımı gerçekleştirmek için fazladan bir sürücüye gerek olmaması beğenimizi kazanan bir başka özellik oldu.

Özetle

Uygun fiyatlı ve aynı anda iki sim kartınızı birden aktif olarak kullanabileceğiniz bir cep arıyorsanız LX511 tam size göre.
Teknik Özellikler
Ürün Modeli Lexia LX511
Ürün Markası 3COM
CHIP Online Notu
68
Telefon tipi Bar
Çift hat kullanım türü Aktif
GSM Band GSM900 - GSM1800
Dâhili bellek 128 MB
Ekran 176 x 220 px 262k
Harici Bellek 1 GB (Max. 2 GB)
Okuyucu Yorumları