Logitech MX Master 3S İnceleme

Ofis farelerinin zirvesinde yeni bir gezinti. İşte Logitech MX Master 3S incelemesi!

Logitech MX Master 3S inceleme
CHIP Online Notu 93
  • Şahane malzeme ve işçilik kalitesi
  • İnanılmaz uzun batarya dayanımı
  • Son derece ergonomik
  • Sessiz switchler
  • BOLT 2.4Ghz alıcısı
  • Epey büyük ve ağır
  • BOLT alıcısı içinde taşınamıyor
Editörün Seçimi

Kaçamak kelimeler kullanmaya gerek yok. Logitech MX Master serisi deyince bizim ofiste akan sular durur. Daha ilk neslinden beri bizi bir gün bile yarı yolda bırakmayan, kalitesiyle, batarya dayanımıyla, ergonomisiyle ve sunduğu özelliklerle türün zirvesini temsil eden MX Master serisi, zaten mükemmel bir model olan Mx Master 3’ün elden geçirilmiş, geliştirilmiş bir sürümü olan MX Master 3S ile tekrar sayfalarımıza konuk oluyor.

Dış görünüm, tuşların dizilimi ve malzeme kalitesi anlamında MX Master 3 ile 3S arasında hiçbir fark yok. Gri, grafit ve beyaz olmak üzere üç renkle tüketicilere sunulan ürünün yeni modeldeki en önemli farkı ise ana switch'lerin Silent switch'lerle değiştirilmiş olması. Açık konuşmak gerekirse bunun yaratacağı farkı kullanana kadar idrak etmeniz mümkün değil ama verdiği his mükemmel. Sertliği ve hissiyatı son derece başarılı olan ve POP Mouse’ta da çok beğendiğimiz switchler mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

3S’in bir diğer farkı da yeni bir sensörle bizlere ulaşması. 8000dpi’a kadar destekleyen optik sensör elbette rekabetçi oyuncular için uygun değil. İzleme performansı gayet tutarlı olsa da 2.4Ghz modunda 125Hz, Bluetooth modunda ise 90Hz olan polling rate ve kayma performansı yüksek olmayan PTFE skatezler (saf değil) oyuncular için yetersiz kalacaktır. Ayrıca 141 gramlık ağırlığı da bir diğer etken.

3'üncü ve diğer büyük yenilik ise eski Logitech Uni. Receiver’ın yerini BOLT’a bırakmış olması. Bu sayede birden fazla BOLT uyumlu cihazı aynı 2.4Ghz vericisiyle bilgisayara bağlamanız ve Logi Options+ yazılımı üzerinden yönetebilmeniz mümkün.

Sonuç

MX Master 3S bir kez daha türün zirvesini temsil eden bir model olmuş. Tek şarjda 70 iş gününü çıkartabilen ve fiyatı 2500 TL civarında olan bu fenomen ilginizi çekiyorsa hiç düşünmeyin.

Teknik Özellikler
Ürün Modeli Logitech MX Master 3S
Ürün Markası Logitech
CHIP Online Notu
93