Maxon Bodypaint 3D incelemesi Bodypaint 3D neredeyse rakipsiz

3D uygulamalar üzerine çalışan Maxon firmasının popülerliği, BodyPaint 3D yazılımını piyasaya sürmesiyle biraz daha arttı. Çünkü yazılım gerçekten de türünde neredeyse rakibi olmayan bir ürün.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
72
Tam anlamıyla 3D bir boyama yazılımı olan BodyPaint, doğrudan 3D modeller üzerinde gerçek zamanlı olarak çeşitli fırçalarla doku oluşturabiliyor. Bir nevi 3 boyut desteğine sahip bir Photoshop gibi çalışsa da ne yazık ki aynı şeyi arabirim için söylemek zor. Çünkü kullanımı daha zor olan arabirime alışmak zaman alabiliyor. Maxon'un kendi RayBrush teknolojisini kullanan yazılım, modelleri boyarken eski gourand gölgelendirme modunda değil, full rendered modda çalışılıyor.Bu çarpıcı özelliğin yanı sıra BodyPaint, kanal özelliğini de destekliyor ve 10 farklı madde kanalıüzerinde boyama yapılabiliyor. Photoshop’a benzer bir şekilde katman kullanımına da izin veren yazılım ile çalışma da rahatlamış oluyor. Buradaki tek sorun, katmanlar için overlay fonksiyonunun bulunmaması.
Özetle

Genel anlamda en iyi doku oluşturma aracı değil. Ancak bir 3D tasarımcı için vazgeçilmez bir doku uygulama aracı sayılabilir. Program içindeki ufak tefek hatalar ise kullanım açısından çok büyük problem oluşturmuyor.

Maxon Bodypaint 3D Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Maxon Bodypaint 3D
Ürün Türü Fotoğraf ve Grafik
CHIP Online Notu 72
Üretici Maxon

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz