McAfee AntiVirus Plus 2010 incelemesi Uygun fiyata tam koruma

Zararlı örneklerinin %99.9'unu tanımlamayı başararak G-Data'dan sonra ikinci olmayı başarıyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
Söz konusu güvenlik olduğunda akan sular durur. Zira kişisel bilgisayarlarımız artık alışverişi dahi üzerinden yaptığımız, bütün bilgilerimizi barındıran hayatımızın vazgeçilmez birer parçaları haline gelmiş durumdalar. Bilgisayarımızda depolanan bilgi miktarı arttıkça bu bilgilerin güvenliği de artık çok daha büyük bir önem taşıyor. Bu bağlamda güvenlik yazılımını daima güncellemek bir yana, sürüm olarak güncel bir güvenlik yazılımı kullanmak da çok büyük öneme sahip. Keza her yıl her yıl güncellenen Anti-Virüs yazılımları da bu savı doğrular nitelikte.Test Merkezimize bu ay konuk olan McAfee'nin Antivirus Plus 2010 yazılımı da piyasada bulabileceğiniz en güncel Anti-Virüs yazılımlarından birisi. Yıllık 39.95 TL fiyata satılan ürün, AV-Test.org'un içerisinde casus yazılım, Truva atı ve diğer zararlılarını bulunduğu dosyadaki örneklerin %99.9'unu tanımlamayı başararak G-Data'dan sonra ikinci olmayı başarıyor. Bu bağlamda CHIP olarak yaptığımız testlerde biz de yazılımın imza tabanlı tanıma konusunda gayet başarılı sonuçlar elde ettiğini gördük. Öte yandan tam olarak bir imzası bulunmayan yeni zararlılar için heuristic yani sezgisel tarama devreye girdiğinde McAfee'nin rakiplerine göre bu konuda biraz geride kaldığını söyleyebiliriz. Fakat McAfee'nin, yeni çıkan zararlıları sunucuya göndererek kontrol etmesi, daima en güncel imza veri tabanının kullanacağını garantiliyor. Yine firmanın en geç iki saat içerisinde gerekli virüs tespit etme imzalarını hazırlaması da heuristic taramadaki zaafını giderecek nitelikte.McAfee, yazılımıyla birlikte sunduğu ekstra özelliklerle de iyi bir iş çıkarıyor. Ürünü bir defa aldıktan sonra yeni sürümler için artık tekrar para ödemek zorunda değilsiniz. Örneğin 2011 sürümü çıktığında bu sürüme ücretsiz olarak geçiş yapabiliyorsunuz. Ayrıca AntiVirus Plus 2010, rakip ürünlerin aksine beraberinde bir de güvenlik duvarı ile geliyor.
Özetle

Kullanımı da gayet kolay olan McAfee AntiVirus Plus 2010, fiyatına karşın sunduğu başarılı korumayla tehditlere karşı etkili bir güvenlik yazılımı.

McAfee AntiVirus Plus 2010 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli McAfee AntiVirus Plus 2010
Ürün Türü Güvenlik Yazılımları
CHIP Online Notu 85
Üretici Mcafee
Teknik Detaylar
İşletim Sistemi Windows XP SP2, Vista, 7 (32/64 Bit)
İşlemci Hızı 1 GHz veya üzeri
Çözünürlük 800 × 600 veya daha yüksek
Bellek 256 MB RAM veya üzeri
Kullanılabilir Sabit Disk Alanı 200 MB
Diğer Internet bağlantısı

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

alanında gerçekten iyi bir yazılım ama sistemi oldukça yoran bir antivirüs programı

Eskişehirden yazıyorum, bilgi işlem sorumlusuyum ve McAfee int.sec. kullanıyorum. Lütfen yanıltıcı yorumlarda bulunmayın. McAfee sistemi en az yoran bir antivirüstür.

mcafee harika bi program..kesinlikte ve şiddetle tavsiye ederim..

Sen de yorum yaz