Monster T2-REX X8100 incelemesi Taşınabilir canavar

Oynat Monster T2-REX X8100 Kasasında üç adet sabit disk barındırabiliyor
CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

5.4 Kg ağırlığı ve üst uç bileşenleriyle ürünü ister iş istasyonu isterseniz de taşınabilir oyun canavarı olarak kullanabilirsiniz.

Kasasında üç adet sabit disk barındırabiliyor

Söz konusu yüksek performanslı masaüstü alternatifi bilgisayarlar olunca ilk akla gelen markalardan biri de Monster. Fokus bilgisayar tarafından satışa sunulan Monster'ın bu ay Test Merkezimize konuk olan X8100 modeli, ilk bakışta Intel'in en üst sınıf mobil işlemcilerinden biri olan 920XM ile donatılmış olan ürün, dört çekirdeğin gücünü arkasına alıyor. Teknik özelliklere devam ettiğimizde SLI modunda yapılandırılmış iki adet GTX 285M görüyoruz. Her ne kadar kartlar DirectX 10 destekli olsa da firmanın neden DirectX 11 destekli GTX 480M Fermi veya HD 5870'ı tercih etmediğini anlamak güç. Yine de iki adet GTX 285 ile piyasadaki var olan oyunlar bir kenara, çıkacak oyunları dahi rahatlıkla oynayabileceksiniz. Oyunlardan bahsetmişken ürünün 18.4" büyüklüğünde ve 1080p Full HD ekranıyla piyasadaki HD ready ekranlı rakiplerinize oyunlarda büyük fark atabilirsiniz. Bellek konusunda da cömert davranan firma 8 GB DDR3 1333 MHz modüllere sahip. Piyasada bu kadar belleği kullanacak oyun ise maalesef mevcut değil. Buna karşın ürünün ekran kartlarını siparişleriniz doğrultusunda mühendislik için uygun kartlar ile değiştirirseniz bu 8 GB RAM özellikler render işlerinden sandığınızdan çok daha faydalı olabilir.Monster, kasasında üç adet sabit disk barındırabiliyor. Bu, ürünün en çok beğendiğimiz özelliklerinden biri oldu. Zira üç adet sabit disk yuvasından ikisine standart SATA diskler takarken diğer yuvaya SSD disk takarak hem kapasite hem de performans sorunun aynı anda çözebiliyorsunuz. Teste gelen modelde üç adet 7200 RPM devirde çalışan Seagate Momentus XT yer alıyordu. İki sabit diski RAID0, yani performans moduna alıp işletim sitemimizi bu bölüme kurduk. Tabii ki güvenliğe önem veren kullanıcılar farklı RAID modlarını da seçebilirler. X8100'ün 802.11n kablosuz ağ desteği, Bluetooth 2.1, 2 megapiksel dahili kamera, Sound-Blaster PRO uyumlu ses kartı, kart okuyucusu ve başarılı hoparlörleri de takdire şayan. Tabii ki bu bileşenler suyla çalışmıyor: 4650 mAh gücündeki pil, bu canavarı ancak 1 saat ayakta tutabiliyor. Fakat Moster, koltuğunuzun altında gezecek bir ürün olmadığı için bu gayet kabul edilebilir bir değer.

Monster T2-REX X8100 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Monster T2-REX X8100
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 68
Üretici Monster
Teknik Detaylar
Ekran 18.4", 1920 x 1080 16:9
İşlemci Intel Core i7 920XM 2.13 GHz
Sabit Disk: 3 x 500 GB SATA 7200 RPM
Kablosuz erişim 802.11b/g/n, Bluetooth
İşletim sistemi Windows 7 Ultimate 64 Bit
Ağırlık 5.4 Kg

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Fiyatı nedir?

işte bu ya.. masaüstüler artık tarihe karışsın ne o öle monitör ayrı kasa ayrı fare mause ayrı vs büssürü kablo falan.. alıcaksın böle bişey ister masaüstü gibi kullan istersen taşı istediğin yere götür.. bi odaya sabit çakılı kalmaya son.. 10üzerinden 9veriyorum.. (ekrankart drx11 ve ssd de olsaydı 10\10 verirdim)

Bunu alacağıma masaüstü bilgisayar alırım :) Görünümü bile resmen takoz

taşımak için vinç gereksede en üst kavramını zorlayan bi alet :) bi bundan alcaksın bide idare eder bi netbook değme keyfine:) netbook demişken bence monster netbook cıkarmalı:D dell in 11mx oyun pcsi gibi bişiler yapsa hoş olurdu.

e tabi bu fiyata 2. el orta halli bir arabada alınır yada o kadar daha katarsan sıfır bile olur

Sen de yorum yaz

Turhost