Motorola Motozine ZN5 incelemesi Kaliteli Çekim

Kodak üretimi 5 Megapiksel kamerası ve ses yetenekleri ile Motozine, Motorola'nın yeni gözdesi.

Oynat Motorola Motozine ZN5 Kodak üretimi 5 Megapiksel kamerası ve ses yetenekleri ile Motozine, Motorola'nın yeni gözdesi.
Ürünün 5,0 MP çözünürlük sunan Kodak marka sensörü üst kısmına konumlandırılmış.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Fotoğraf kalitesi
  • Kullanışlı tasarım
  • Ses kalitesi
Kendine has, renkli tuş takımıyla öne çıkan Motorola, fotoğraf çekebilme yeteneği ön plana çıkartılan bir cep telefonu için örnek bir tasarıma sahip. Ürünün 5,0 MP çözünürlük sunan Kodak marka sensörü üst kısmına konumlandırılmış. Bu sensörün altına verilen bir eğimle daha öne çıkartılması sağlanmış Böylece telefonu tutarken eliniz doğal olarak bu eğime takılıyor ve hem eliniz asla kameranın önüne geçmiyor hem de kamerayı kolayca kullanabiliyorsunuz. Kameranın önü bir kapakla kapatılmış ve ürün karanlık bölgelerde çekim yapmak için bir xenon flaşla güçlendirilmiş. Çekim kalitesinden oldukça memnun kaldığımız ürün ayrıca son derece şık tuş takımıyla göz alıyor. Standart 3,5 mm'lik kulaklık girişi sayesinde herhangi bir kulaklıkla kullanabileceğiniz ürün ses performansı bakımından da bizi oldukça memnun etti. Ürün, kulaklık kullanmadan bile sesi oldukça güçlü bir şekilde dışarıya verebiliyor. Ürünün tuş takımını kullanmak kolay ve kısa sürede alışabiliyorsunuz. Tuş kilidi için ayrı bir tuşu bulunan ürün, ortalama 9,5 saatlik kullanma ve 550 saatten fazla bekleme süresiyle de göz dolduruyor. Ürün ayrıca oldukça zengin bir kutu içeriğiyle beraber satılıyor.
Özetle

Yüksek fotoğraf kalitesiyle göz dolduran motorola, sade tasarımını iyi performansı ile birleştiren, kaliteli bir cep telefonu.

Motorola Motozine ZN5 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Motorola Motozine ZN5
Ürün Türü Cep Telefonu
CHIP Online Notu 68
Üretici Motorola
Teknik Detaylar
Ekran 262k TFT LCD
Bellek 350 MB Flaş, (1 GB Micro SD kart hediyeli)
Frekans bandı 850/900/1.800/1900 Mhz
Boyut ve ağırlık 118x50.5x12mm, 114g
Kamera 5,0 MP
Diğer WAP, MP3, Video, Bluetooth

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

aynısından kullanıyorum öyle bişey olamaz yaklaşık 5 falan oldu alalı ama anlatamam süper n95 ile kıyasladımızda kamerası +++ daha iyi

menüler hala kullanışsız :( motorola şu arayüz konusunda kendini bi geliştiremedi .

ayrıca bu telefona linux yakışırdı ,standart işletim sistemi çok yavaş .

bir de kutudan rokr kulaklık çıkması skandal .

böyle kamerası olan telefonu adam gibi yapmazsan satamaz batarsın .

OLDUKÇA GÜZEL KAMERASI WİFİ BT AMA VİDEO ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ KAÇ ACABA

Telefon linux işletim sistemli çok iyi bir ses ve fotoğraf kalitesi var -leri düşük ram (swap ile halledilebilir)
gps ve wifi yok
düşük ekran çözünürlüğü
+ları
Mükemmel foto kalitesi.
İyi tasarım.
Kaliteli malzeme.
İyi kulaklık sesi.
Smartphone olması (motomagx)
ekran parlaklığı genele göre iyi

Öncelikle Wi-Fi yok diyen arkadaşlar olmuş Wi-Fi çok güçlü olmamasıyla beraber var. Kutu içerisinden Rokr serisinin kulaklığı çıkması ise skandal değil bir lütufdur ki bildiğimiz gibi Rockr serisi Müzik için üretilen bir seridir ve kulaklık kalitesi diğer serilere göre oldukça iyidir. Bu ZN5'inde Müzik konusunda Rockr Serilerinden kalmayacağının bir göstergesidir.
Malzeme kalitesi ldukça iyi, tuş takımına alışamayanlar olabilir. Linux işletim sistemi ise kullanıcılar için büyük avantaj sağlıyor. Fotograf kalitesi zaten tartışılmaz. Ses seviyesi SE kullanıcılarına biraz düşük gelebilir ama yine de tatmin edici seviyede. İlla eleştirmek istersek Ergonomik yapısındaki kamera çıkıntısına bulabiliriz Fakat kamera kalitesi ve bu çıkıntı sayesinde cihazın ele oturması bu eksiyi kapatacaktır.

Sen de yorum yaz