Mozilla Thunderbird 1.0 incelemesi Yıldırım gibi e-posta istemcisi

Özetle

Ücretsiz Thunderbird, POP3 ve IMAP kullanıcıları için ideal. Hotmail için eklentiye ihtiyaç duysa da Gmail gibi ücretsiz bir POP3 hesabı ile Thunderbird sizi memnun edebilir.

Firefox internet tarayıcısının başarısı öngörülenin çok üzerinde. Bu ay incelemelerimiz arasında, Firefox’u hazırlayanlardan iddialı bir e-posta istemcisi var: Mozilla Thunderbird. Yazılım, hızlı bir kurulumun ardından saniyeler içinde çalışmaya hazır hale geliyor.

Outlook’a nazaran hızlı çalışan Thunderbird, arayüzünde de Firefox tadı taşıyor. Thunderbird’e geçiş çok basit. Outlook, OE, Eudora veya Netscape Mail’den ayarları eksiksiz aktarabiliyor. Platform bağımsız olması nedeniyle Windows, Linux ve MacOS’ta çalışabiliyor.Programda tüm POP3 ve IMAP hesaplarınızı Global Inbox özelliği ile tek bir posta kutusunda birleştirmeniz mümkün. Özelleştirilmiş görünümler ile posta kutunuzu organize etmek kolay. Güvenlik açısından da program başarılı. Spam konusunda başlarda biraz eğitilmesi gerekiyor ama virüs potansiyeli bulunan JavaScript’leri engelleyebiliyor. Thunderbird haber gruplarına ve RSS haberlerine de erişmenizi sağlıyor. Programın en önemli eksiği, takvim/ajanda özelliğinin bulunmaması.

Mozilla Thunderbird 1.0 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Mozilla Thunderbird 1.0
Ürün Türü İnternet ve Web
Üretici Mozilla

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

Turhost