MSI GeForce GTX 650Ti Power Edition incelemesi Fiyat / Performans seviyesi için düşünülmeli.

Fabrika çıkışlı yükseltilmiş grafik işlemci hızı ve performans odaklı soğutma sistemiyle sıra dışı.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
79
  • Overclock'a yatkınlık
  • Soğutma sistemi avantajı
  • Düşük de olsa fiyat farkı var.

Özellikle oyunlar için grafik kartı yatırımı yapmayı düşünen büyük bir çoğunluk, bütçesel nedenler sebebiyle tercihini fiyat / performans seviyesindeki modellerden yana yapıyor ve binlerce liralık faturalarla boğuşmak yerine oyunların tadını çıkartıyor. NVIDIA'nın yeni nesil GeForce GTX 650 Ti grafik işlemcisini içeren modeller, şu sıra uygun olan fiyatlarına karşın sunduğu yüksek performansla bir hayli popüler. Firmalardan referans tasarıma ek olarak özel soğutucu ve overclock'la güçlendirilmiş sıra dışı modellerin de geldiğine şahit oluyoruz. MSI'ın geliştirmiş olduğu GeForce GTX 650 Ti Power Edition da bahsi geçen özelleştirilmiş gruba giriyor ve standart rakiplerinden sunduğu birçok özellikle ayrılmayı başarıyor.

1 GB belleğe sahip olan kartta 768 adet shader ünitesi bulunuyor ve böylece üç boyutlu şekillerin hesaplanması oldukça kolaylaşıyor. Kartın uygun fiyatlı olmasında 16 ROPs'un etkisi olsa da grafik işlemcinin overclock sonrasında 1.0 GHz'e yaklaşan hızı birçok üç boyutlu uygulamalardan tatmin edici sonuç alınmasını kolaylaştırıyor. MSI GeForce GTX 650Ti Power Edition'ın sıra dışı olan yönlerinden biri standartlarda 925 MHz olarak çalışan grafik işlemcinin overclock ile 993 MHz'ye ulaştırılması. Kart böylece benzerlerinden performans olarak ayrılmayı başarıyor. Diğer bir yönse Cyclone II soğutma sistemi. Nikel kaplı bakır yaprak ve ısı borularına sahip olan soğutma sistemi, overclock edilen grafik işlemciyi hem çok iyi bir şekilde soğutuyor, hem de duyulabilecek bir gürültü oluşumunun önüne geçiyor. 128 bit bellek arabirimine sahip olan kartın bellek frekansıysa 1350 MHz ve yine overclock yardımıyla artırılabilmesi mümkün.

Özetle

MSI GeForce GTX 650Ti Power Edition, özellikle uygun fiyat seviyesinde şans tanınması gereken bir grafik kartı. Fabrika çıkışlı overclock ve referans dışı soğutma sistemi gibi özel avantajlara sahip. Düşük bir fiyat farkı olsa da karşılığını fazlasıyla veriyor.

MSI GeForce GTX 650Ti Power Edition Teknik Özellikleri
Ürün Modeli MSI GeForce GTX 650Ti Power Edition
Ürün Türü Ekran Kartı
CHIP Online Notu 79
Üretici MSI
Firma MSI     (216) 384 10 24
Teknik Detaylar
Grafik İşlemci 993 MHz
Bellek 5400 MHz GDDR5
Arabirim 128 bit
ROPs 16
Bağlantılar 2 x DVI, Mini HDMI

Alternatifleri

MSI GeForce GTX 650Ti'ın önemli özellik farkları olduğu için fiyatı standarttan farkı olmayan modellerden biraz yüksek. Yine de sunulanların aradaki fark için değeceğini düşünüyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Aynı karttan kullanıyorum şimdilik memnunum

bir kaç model ile karşılaştırmasını koysaydınız. ve özellikle 560 ti ile aralarındaki farklı ortaya çıkarsaydınız şu aralar 400tl civarı kart almak isteyen kullanıcılar için iyi olurdu.

valla yakında PS4 çıkacak artık pc ye masraf yapanın aklına şaşarım. satarım PS3 ümü alırım babalar gibi PS4 ümü bir on sene kafam gönlüm rahat....

@01 Mar 2013 14:37 dostum senın için pc sadece oyun demek heralde onun dışında da yapılacak bir sürü şey var ne alakası var ps3 ile 4 ile

@01 Mar 2013 14:37 Bide 10 sene rahat edecekmiş :) grafik demek sadece oyun demek değil yukarıda arkadaşın dediği gibi

128 bit sonuçta fiyat abartılmış

@02 Mar 2013 00:27 ddr5 bellek 128 bit gayet yeterli. ne olduğunu biliyor musun ki yorum yaptın?

bu kart msı cycolne gtx 460'tan daha mı iyi?

Sen de yorum yaz