3COM Neoi NeoIDesc 603 incelemesi Wi-Fi ve 3G bir arada

7" boyutlarıyla tek elle kullanabileceğiniz 3G destekli Neoi Android tablete göz atıyoruz.

CHIP ONLINE Notu
68

Neoi NeoIDesc 603, ilk bakışta 7" boyutlarıyla dikkat çekiyor. Ürünün bu bağlamda Samsung Galaxy Tab'ın kanıtlanmış başarısını takip ettiğini söyleyebiliriz. NeoIDesc 603, ağırlığı ve kalınlığı ile de Galaxy Tab'e çok benzerlik gösteriyor. 400 gramın altındaki ağırlığı ile tek elle kolayca kavrayabileceğiniz tableti aynı zamanda kolayca ceket cebinizde taşıyabiliyorsunuz. 1000 TL'nin altında fiyat etiketine sahip olan tablette Wi-Fi ve 3G olması gerçekten de takdire şayan. Öte yandan işletim sistemi konusunda 1.5 yıl geriden gelmesi üzücü. Zira Neoi NeoIDesc 603 Android 2.2 sürümü kullanıyor. Yine de ürünün 2.3 sürümüne yükseltilebileceğini belirtelim. NeoIDesc 603, 1024 x 600 ile gerek çoklu ortam içeriklerde, gerek e-postalarınız gibi günlük işlemlerde gayet rahat ve ferah bir kullanımı garanti ediyor. Yine webde sörf yaparken de ekranı ister yatay, ister dikey kullanın, internet sitelerine tam anlamıyla hâkim olabiliyorsunuz. Tüm bu başarılı kullanım deneyiminin arkasında ise ürünün sahip olduğu kapasitif çoklu dokunmatik teknolojisi yer alıyor. NeoIDesc 603 hem 2G hem de 3G şebekelerine tam destek veriyor. Böylece cihazla telefon görüşmeleri de yapabiliyorsunuz. 603'te yer alan 5 megapiksel kamera ile tatminkar fotoğraflar çekip bunları anında sosyal paylaşım ağlarına da yükleyebiliyorsunuz. 16 GB depolama alanı olan tabletle gelen HDMI kablosu ise HDTV'nize içerik aktarabilmenizi mümkün kılıyor.

Özetle

7" boyutları ideal kullanım sunarken Wi-Fi ve 3G desteği ile internetsiz kalmıyorsunuz. Fakat 1.5 yıl eski işletim sisteminin bir an önce güncellenmesi şart.

3COM Neoi NeoIDesc 603 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli 3COM Neoi NeoIDesc 603
Ürün Türü Tabletler
CHIP Online Notu 68
Üretici 3COM
İşletim Sistemi Android 2.2
İşlemci Hızı 0.800 GHz
Ekran Boyutu 7.0 inç
Ekran Çözünürlüğü 1024 × 600 px
Bellek (RAM) 0.512 GB
Dahili Depolama 16 GB
Arttırılabilir Depolama 32 GB
Ön Kamera 0.3 MP
Arka Kamera 5.0 MP
Wi-Fi Var
NFC Yok
3G Var
GPS Yok
LTE (4G) Yok
Bluetooth Yok
MicroSD Var
HDMI Yok
USB Yok
Pil Ömrü 12 saat
Ağırlık 400 gr.

Alternatifleri

ViewSonic veya Archos'un yine 7" ve 3G destekli ürünlerine bakılabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bu urunu daha detayli inceleyebilicegimiz yada gorebilicegimiz bir site varmi

bu marka hakkında ki bilgim sadece CHIP dergisidir. Ancak internette geniş bir bilgi bulunmaktadır. İnternet sitesi de güven vermemektedir. CHIP dergisi benim nazarımda en iyi bilgisayar dergisidir. ancak bu konuda daha fazla araştırma yapmaları gerekiyor.

Sen de yorum yaz