Nokia N81 8 GB incelemesi N81 oyun testi

Çoklu medya özellikleri ve 8 GB belleğiyle N81, performans olarak öne çıkarken ergonomi açısından biraz geride kalıyor.

Oynat Nokia N81 8 GB - Cep Telefonu Çoklu medya özellikleri ve 8 GB belleğiyle N81, performans olarak öne çıkarken ergonomi açısından biraz geride kalıyor.
N81, 8 GB kapasitesiyle ve uzun pil ömrüyle oldukça ilgi çeken bir ürün
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Yüksek bellek
  • Güçlü hoparlörler
  • Yüksek performans
Nokia N81 piyasaya çok yeni çıkan bir ürün değil. 8 GB kapasitesiyle ve uzun pil ömrüyle ilgi çeken ürün, bu defa Nokia tarafından bize NGage oyunlarını test edebilmemiz için gönderildi. Bildiğiniz gibi NGage artık bir oyun makinesinden daha çok bir oyun platformu olarak tanıtılıyor.Biz de bu kez NGage'in teknik özelliklerini bu platformda birleştirdiğimizde nasıl bir performans ortaya koyduğunu test ettik. N81'in üst tarafında bulunan tuş, oyun sırasında telefonu yan tuttuğumuzdan ötürü bir kontrol tuşu görevini görüyor. Ürünle beraber özellikle FIFA 08 ve Pro Series Golf oynadık. Nokia N81'i açarak bir oyun konsoluna dönüştürdüğümüzde üstteki tuş işin içine giriyor. Özellikle bu şekilde oyun oynamak için önce kontrollere alışmanız gerekiyor. Telefon kayar kapaklı olduğundan zaman zaman eliniz yanlışlıkla telefonu hareket ettirebiliyor. Fakat genel kullanımda N81 ergonomik bir çözüm sunuyor. Yine de cep telefonun ağır olduğunu ve bu yüzden oyun oynarken sizi zorladığını eklemeliyiz. Navigasyon tuşunu kullanmak biraz zor. Fakat daha yavaş oyunlarda Nokia N81'in iyi bir performans ortaya koyduğunu söylemeliyiz.SONUÇ: Çoklu medya özellikleri ve 8 GB belleğiyle N81, performans olarak öne çıkarken ergonomi açısından biraz geride kalıyor.
Özetle

-

Nokia N81 8 GB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Nokia N81 8 GB
Ürün Türü Cep Telefonu
CHIP Online Notu 68
Üretici Nokia
Teknik Detaylar
Ekran 2,4 inç , 16m renk, QVGA
Bellek 8 GB
İşletim sistemi Symbian OS 9.2 S60 3.1 UI.
Boyut 50 x 17,9 x 102 mm
Kamera 2 MP
Diğer 3G, MP3, Bluetooth, GPS, Wi-Fi

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

n81 de gps yokki. by yüzden n81 den vaz geçtim

n81 2 gb daha güzel

NASIL GPS YOK, BEN KULLANIYORUM, VAR.

N81de Dahili Gps Var Yani Eklenebilliyor Gibi Bişey Ama İlk ALındığında Gps Bulunmuyor Navigasyon Var Ama Maps Uygulaması Veya Garmin Uygulaması Yükerseniz Navigasyon Olur

Sen de yorum yaz