Norton Internet Security 2006 incelemesi Eksiksiz sistem güvenliği

Symantec’in Internet Security paketi, 2006 sürümüyle virüs, casus yazılım, yığın postalara karşı korumanın yanında, güvenlik duvarıyla da etkin bir sistem koruması sunuyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
65
Yeni sürümün en büyük farkı, Windows Güvenlik Merkezi’ni devralan Norton Protection Center. Buradan eski güvenlik merkezinin uyarıları görülebildiği gibi, yeni çıkan virüslere karşı uyarılar da yapılarak, kullanıcının güncellemeleri edinmesi sağlanıyor. Yazılımda bulunan Anti Virus ve Anti Spam özellikleriyle Internet Security başlığındaki güvenlik duvarı, tek bir panel aracılığıyla kontrol ediliyor.Norton AntiVirus ve Norton AntiSpam içerisinde, önceki sürüme göre önemli değişiklikler bulunmuyor. Ancak genel koruma düzeyine baktığımızda, virüslerin yanında web üzerinden bulaşabilecek casus yazılımlar ve reklam araçları engelleniyor. Kurulumdan sonra tüm ayarlar açık şekilde çalıştığından, çok sayıda uyarı penceresi ekrana geliyor. Ancak yazılımlarınızı güvenlik duvarına bir kez tanıttıktan ve güncellemeleri yaptıktan sonra bu durum değişiyor.
Özetle

Her tip tehlikeye karşı koruma sağlayan tam bir güvenlik kalkanı. Ancak sürekli uyarılarla karşılaşmak sinir bozucu olabilir.

Norton Internet Security 2006 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Norton Internet Security 2006
Ürün Türü Güvenlik Yazılımları
CHIP Online Notu 65
Üretici Norton

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

eksik inceleme

norton cok kasıyor.pc cok yuksek oldugu halde cok kasmakta bana guzel bı antıvırus onerırmsınız

norton ii AMA ÇOK KASIO HERŞEYDE virüs buluo :D :)

KASPERSKY tek geçerim.

beş para etmeyen uninstall yaparken bile dosya kopyalan komik ve şişko bir program

ya elimde orjinal ürün anahtarım var. kurdum internete bağlanamadım.bilgisayarı kapatıp açtım bi ara bağlandı explorer hatası dedi durdu.bilgisayara format çektim nortonu tekrar kurdum yine internete bağlanamadım.ama nortonu her kaldırdığımda bağlandım,ayarlarıyla oynadım zaten türkçe nafile.şimdi elimde kullanmadığım bu proğram kaldı.

McAfee VirusScan Enterprise v8.5.0i öneririm

avast 4.7 professional edition ı öneririm sistemi hiç kasmıyo ve gerçek zamanlı taraması var kendi sitesinden türkçesini indirebilirsiniz hem sitesinde register var bedava e mail adresini giriyosun e mail adresine key geliyo 14 ay oyunca sorunsuz kullan bitince tekrar register ol süper bence

Performans konusunda herhangi bir açıklama yapılmamış. Nortonun en büyük handikapı sistemi zormlaması. Lüzumundan fazla zorlama ve uninstall edilememesi hakkında eğer yapılacaksa hangi sürümde iyileştirme yapılacak onu merak ediyoruz. Denerken bunu da verebilirseniz seviniriz.

Sen de yorum yaz