Symantec Norton Save & Restore 2.0 incelemesi Otomatik yedekleme

Kolayca yapılandırılabilen Save & Restore daha çok ev PC'lerine yönelik başarılı bir yedekleme çözümü.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Kolay kullanım
  • Kişiselleştitilebilir profiller
  • Boot CD'si ile sistem kurtarma
Veri kayıplarının en önemli nedenlerinden biri sabit diskin bozulması. Norton Save & Restore iki farklı yöntemle olası kayıpların önüne kesmeye çalışıyor. Bunlardan biri tam yedeklemeye, diğeri ise ise yalnızca önemli dosyaların kopyalanmasına dayanıyor. Dilerseniz seçim sırasında yedeklenmesi gereken dosyaları aramanıza yardımcı olan filtreleme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Örneğin resim ve fotoğraflarınızın tümünü yedeklemek istediğinizde ilgili profili seçerek bu dosyaların bulunduğu klasörleri teker teker işaretleme zahmetinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu profilleri örneğin yalnızca JPEG biçimli fotoğrafları yedeklemek üzere değiştirebilir ya da yeni profiller oluşturabilirsiniz. Eklemeli yedekleme için ise Restore Point özelliğini kullanabilirsiniz. Yazılım bu özellik sayesinde öncelikle tüm dosyaları yedekliyor ardından da değişiklikleri bu dosyaya dahil ediyor. Norton Save & Restore akla gelebilecek tüm depolama birimlerini destekliyor. DVD'ler, USB ve Firewire diskler ve ağ diskleri de buna dahil. Listedeki tek eksik gizlenen disk bölümleri. boot özellikli kurulum CD'si sistemin tümüyle çökmesi durumunda dosyaları geri yükleme için kullanılabiliyor.
Özetle

Kolayca yapılandırılabilen Save & Restore daha çok ev PC'lerine yönelik başarılı bir yedekleme çözümü.

Symantec Norton Save & Restore 2.0 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Symantec Norton Save & Restore 2.0
Ürün Türü Güvenlik Yazılımları
CHIP Online Notu 68
Üretici Symantec
Teknik Detaylar
Sistem Windows XP/Vista
01/09/2007 Tarihli Fiyatı 50$

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

ewt güzel bir program windows unda backup lama sistemi var ama bukadar kapsamlı degil. ufak ölcekli şirketler için bence tavsiye ederim. tşkler chip..

Norton Ghost !ten farkı nedir ?

acronis yazilimlari duymamis olanlar hele ki acronis true image home 10 surumunu denememis olanlara;
backup askina nortondan uzak durun diyorum...

Pahalı...........

ghost üstüne tanımam bunlar çocuk oyuncağı :)

Backup programları arsında en sağlamı Ghost,acronisi duydum fakat denemedim.

ghost tan şaşmıcaksın :)

pahalı değil. Ghost ile arasınd çok var fark var.

Symantec firması iyi programlar üretiyor...

acronis unix tabanlı bir sistemdir ve zaten yıllar önceki sürümlerinde bile iscsi & raid & usb & ethernet sürücüleri tanıyıp bunlar üzerine "incremental & differential türünde" dosya türü & klasör filtreleme gibi yedekleme stratejileri üretebiliyor. ayrıca en mükemmel özellik, elinizdeki hdd üzerinde secure zone ile işletim sistemlerinin ulaşamıyacağı bir bölüm oluşturuyor. bu sayede hem yedek alma & yedekten geri alma hızınız maksimum seviyede oluyor (benim 5 yıllık bilgisayarımda dakikada 3.5gb hızında yedekleme yapabiliyor). hemde yedek hangi dvd deydi yada dvd writer dvd yi yaktı, yeniden mi başlıcam gibi düşüncelere kapılmanıza gerek kalmıyor.
hatta server edition kurup RIS ile bütünleşip servisi kurduğunuzda yedekleri geri almak için yapmanız gereken tek şey ise ethernet kartından boot özelliği olan bir anakart...

ayrıca horizon - rollback adlı programı da denemek gerekir. her ne kadar yedeği dosyaya almasada (deep freeze mantığıyla alıyor) yedeklemek ve yedekten geri almak "hdd nin & verilerin büyüklüğü ne kadar olursa olsun" sadece bir kaç saniye sürüyor.

Norton Ghost 8 i kullandım ama beğenmemiştim.daha sonra acronis true image kullandım ve şuan çok memnunum.Bence acronis ghost dan çok çok iyi.

ARKADAŞLAR ACRONİS TRUE IMAGE 8 VEYA 9 VAYA 10 SÜRÜMLERİ GHOSTAN COK DAHA İYİLER 10DK SİSTEMİ KURUYOR 4 DAKKADA YEDEK ALIYOR HERKESE TAVSİYE EDERİM

ya acronis i denemeden nasıl emin olabiliyorsunuz ki Ghost un daha iyi olduğuna. En basitinden Acronis Yedek alıp vermek için cd gerektirmiyo.

Sen de yorum yaz