OCZ Vendetta 2 incelemesi OCZ Vendetta 2: Sessizlik isteyenlere

Büyük boyutlarıyla işlemcinizi etkili bir şekilde soğutan Vendetta 2, aynı zamanda fan gürültüsünde bıkanlara ilaç gibi gelecek.

Oynat OCZ 750W Quad - Güç Kaynağı OCZ PC Power & Cooling Silencer 750W Quad Sunduğu 750 Watt gerçek güç ve %83 gibi yüksek bir verimlilik değeri ile PC Power & Cooling Silencer 750W Quad paranızın hakkını veriyor.
İşlemcinizi etkili bir şekilde soğutan Vendetta 2, aynı zamanda fan gürültüsünde bıkanlara ilaç gibi gelecek.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Rahat montaj
  • Sessiz performans
  • Etkili soğutma
Performans peşinde olanların özellikle aradığı markalardan biri olan OCZ'nin bir ürünü olan Vendetta 2, büyük yapısıyla dikkat çekiyor. 120 mm'lik bir fanla desteklenen bu büyük işlemci soğutucusunun en önemli özelliklerinden biri, işlemciye doğrudan temas etmesi. Bu sayede daha etkili bir soğutma sağlayan ürünün, bir yandan da fanıyla beraber geniş bir yer kapladığı tartışmasız. Intel'in 775 ve AMD'nin AM2 serisi işlemcileriyle uyumlu olan ürünün kurulumu son derece basit. Klasik bir fan kurar gibi basıp çevirerek yerleştirebileceğiniz vidalara sahip olan soğutucu, bu sayede bir tornavidaya dahi ihtiyaç duymadan kolayca kurulabiliyor.Ürünün en önemli özelliklerinden bir diğeri ise 120 mm'lik fanın soğutucu ile temas ettiği noktada kullanılan silikon vidalar. Bu sayede fan çalışırken ortaya çıkan titreşim soğutucuya iletilmiyor. Bu da fanın en yüksek devir hızında dahi ürünün son derece makul bir ses seviyesi altında çalışarak kullanıcıyı kesinlikle rahatsız etmemesiyle sonuçlanıyor. Testlerimizde, ürünün hız aşırmaya gidilmiş bir sistemde dahi etkili bir soğutma performansı gösterdiğini gözlemledik.
Özetle

Büyük boyutlarıyla işlemcinizi etkili bir şekilde soğutan Vendetta 2, aynı zamanda fan gürültüsünde bıkanlara ilaç gibi gelecek.

OCZ Vendetta 2 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli OCZ Vendetta 2
Ürün Türü İşlemci Soğutucu
CHIP Online Notu 85
Üretici OCZ
Teknik Detaylar
Soğutucu blok boyutu 120 X 50 X 159 mm
Fan boyutu 120 x 120 x 25 mm
Fan tipi Bilyalı
Fan devir hızı 800 - 1.500 rpm
Ses seviyesi 20-32 dBA
Fan hava akışı 65 - 81 CFM
16/07/2008 tarihli fiyatı 84 YTL (KDV dahil)

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

gerçekten iyi bir ürün.Ama satın alacaklar dikkatli olun.Ürünün ilk versiyonu OCZ VENDETTA ikincisi kadar sessiz değil hatta gürültülü sayılır.Alırken 2.'si olduğuna dikkat edin

Vendetta 2 yerine 1 i almalası imkansız biri 92mm diğeri 120mm.Ama ses konusunda dediklerin doru Vendetta 1 çok ses yapıyor 2200rpm den sonra.Ama daha kaliteli bir fan takılarak bu sorun çözülebilir.Onun haricinde gerçekden F/P olarak güzel bir ürün.Isı borularının da direk olarak işlemciye temas etmesi de büyük bir getiri sağlıyor.

zerotherm nirvana derim saygılar :D:D:D

bi fan yağ soğutmalımı yoksa üstünde o kadar boru :) araba gibi güzel fikir hemen icat edelim :)

Bende bu sogutucuyu kullanıyorum şimdiye kadar bir gürültüsünü duymadım

benim ki de cok pahali ama yinede pc takiliyor 999€ aldim almanyadaki pc ler cok iyi ama yine bozuluyor tune up cleaner faydasi yok =))

bilgisayar başındayken kulaklık kullandığım için ses pek önemli faktör değil benim için ancak fan ın görevini yapması çok çok çok önemli :) şuan 45 derece CPU,fan 3890 RPM de dönüyor :)

bu sogutucu acaba msi p35 platinium combo ya olur mu ? :S

3800 rpm ve 45 derece iyi değil.Genelde 40 derece civarı ve 1500 rpm olması lazım.Sanırım bir hata var.Belki macun kötüdür yada soğutucu tam işlemciye oturmamıştır.2000 rpmden ötesi ses yapmaya başlar.Benim ki yük altında bile 55derece ve 2000 rpm'i anca buluyor.

Vendetta2 kullanıyorum 120mm lik büyük fana rağmen hiçte sesiz değil uğultudan bıktım artık ilk fırsatta sıvı soğutmalı bir sistem kuracağım.

Sen de yorum yaz