OCZ Vendetta 2: Sessizlik isteyenlere

Büyük boyutlarıyla işlemcinizi etkili bir şekilde soğutan Vendetta 2, aynı zamanda fan gürültüsünde bıkanlara ilaç gibi gelecek.

CHIP Online Notu 85
  • Rahat montaj
  • Sessiz performans
  • Etkili soğutma

Performans peşinde olanların özellikle aradığı markalardan biri olan OCZ'nin bir ürünü olan Vendetta 2, büyük yapısıyla dikkat çekiyor. 120 mm'lik bir fanla desteklenen bu büyük işlemci soğutucusunun en önemli özelliklerinden biri, işlemciye doğrudan temas etmesi. Bu sayede daha etkili bir soğutma sağlayan ürünün, bir yandan da fanıyla beraber geniş bir yer kapladığı tartışmasız. Intel'in 775 ve AMD'nin AM2 serisi işlemcileriyle uyumlu olan ürünün kurulumu son derece basit. Klasik bir fan kurar gibi basıp çevirerek yerleştirebileceğiniz vidalara sahip olan soğutucu, bu sayede bir tornavidaya dahi ihtiyaç duymadan kolayca kurulabiliyor.Ürünün en önemli özelliklerinden bir diğeri ise 120 mm'lik fanın soğutucu ile temas ettiği noktada kullanılan silikon vidalar. Bu sayede fan çalışırken ortaya çıkan titreşim soğutucuya iletilmiyor. Bu da fanın en yüksek devir hızında dahi ürünün son derece makul bir ses seviyesi altında çalışarak kullanıcıyı kesinlikle rahatsız etmemesiyle sonuçlanıyor. Testlerimizde, ürünün hız aşırmaya gidilmiş bir sistemde dahi etkili bir soğutma performansı gösterdiğini gözlemledik.

Özetle

Büyük boyutlarıyla işlemcinizi etkili bir şekilde soğutan Vendetta 2, aynı zamanda fan gürültüsünde bıkanlara ilaç gibi gelecek.
Teknik Özellikler
Ürün Modeli OCZ Vendetta 2
Ürün Markası OCZ
CHIP Online Notu
85
Soğutucu blok boyutu 120 X 50 X 159 mm
Fan boyutu 120 x 120 x 25 mm
Fan tipi Bilyalı
Fan devir hızı 800 - 1.500 rpm
Ses seviyesi 20-32 dBA
Fan hava akışı 65 - 81 CFM
16/07/2008 tarihli fiyatı 84 YTL (KDV dahil)
Okuyucu Yorumları