Outpost Firewall Pro incelemesi Sörf yaparken güvende kalın

Otomatik veya sihirbazla detaylı ayarlanabilen kolay bir kurulumdan sonra hemen kullanmaya başlayabileceğiniz Outpost Firewall Pro, iki şekilde çalıştırılabiliyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
70
Normal modun yanında, daha az mesaj vererek sizi rahatsız etmeyen arkaplan modu bulunuyor. Engellenecek uygulamaları seçerken, tam engellemenin yanı sıra, kısmi engelleme ve güvenilir yazılım seçenekleri de esnek bir sistem kullanımı sağlıyor. Gelişmiş ağ parametreleri ve poliçeler de ayarlar altından oluşturulabiliyor. Kurulumun ardından sistemi yeniden başlatan Outpost Firewall Pro, açıldıktan sonra sistemde kurulu programların internete erişim şeklinde bir değişiklik olup olmadığını tespit ediyor. Sakıncalı bir durumla karşılaşıldığında kullanıcıyı uyararak, neler yapılması gerektiğini anlatması oldukça faydalı. Yazılımın ‘Quick Tune’ adlı eklentisi Internet Explorer’la bütünleşerek banner’ları, reklâmları ve ActiveX script’leri engelliyor ve size daha hızlı bir sörf imkânı sunuyor. Gerçek zamanlı ve isteğe bağlı casus yazılım taraması da yazılımın başarılı bulduğumuz işlevlerinden biri oldu.
Özetle

Ağ tabanlı tehditlere karşı güvende kalabilmek için kullanabileceğiniz bir araç.

Outpost Firewall Pro Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Outpost Firewall Pro
Ürün Türü Güvenlik Yazılımları
CHIP Online Notu 70
Üretici Outpost

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Dünyanın en iyi ve kullanımı en kolay güvenlik yazılımı ZoneAlarm Security Suite'tir.Ben Outpost'un bir önceki versiyonunu inceledim ama ne yazık ki ZoneAlarm'ın yerini tutamayacağını anladım.ZoneAlarmın,aşılamazlık özelliğine ilaveten olağanüstü pratiklik özelliği de var.ZoneAlarm'ın aşılamazlık özelliği size sunduğu güvenlik opsiyonlarından kaynaklanıyor.Örneğin ben şu özelliği dünyanın hiçbir Firewall'unda görmedim:İzin verilenler dışında gelecekte eklenecek bütün programların internet bağlantısını otomatik olarak kesmek.Bu özellik trojen yükleyen bir mektup açtığınızda veya internette sörf yaparken yüklenecek zararlılara karşı sizi koruyacaktır.

Zone alarm windows katilidir.Ben uzun süre kullandım bilgisayarın açılış performansını alt üst ediyor.ben Sygate Personal Firewall kullanıyorum sorun yok
Zone alarm iyi olabilir ama bilgisayarın performansını altüst ediyor

Arkadaşlar bende zone alarm securty suite 7.0 var
hiç bu kadar stabil ve güclü bir program görmedim. Daha önce kaspersky kullanıyordum,
şimdi zone alarmı.ayarlarını öğrenirseniz daha üst
seviye korunursunuz.her bağlantıda ip adresini değiştiriyor,spy siteleri blokluyor,rar lı dosyaları bile tarayabiliyor,makineyi kasmıyor.Valla ben şaşırdım.

outpost ikide bi program güncellemesi yapıyor yok web bilmem ne sorunu giderildi yok entegrasyon geliştirildi vs vs..ayrıca kural oluşturmak da ayrı bi dert.zone alarmda böyle bi sorun yok.ben her iki firewallu da kullandım.şu an leak testlerde outpost birinci sırada olsa da ben yinede zone alarm derim ve onu kullanıyorm.anti virus programına iş kalmıyor bile..

Sen de yorum yaz