O&O Software O&O DiskImage incelemesi Sisteminizi yedekleyin

DiskImage bir yedekleme çözümünden beklenen standart özellikleri çatısı altında toplayan hızlı bir yazılım.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Artan yedekleme özelliği
  • Hızlı ve işlevsel
  • Şifreleme desteği
Umulmadık bir virüs saldırısı ya da sabit disk çökmesi... Yalnızca Windows'u değil, aynı zamanda e-postalarınızı, fotoğraflarınızı ve tüm önemli dosyalarınızı da kaybettiniz. Benzer bir senaryonun kurbanı olmak istemiyorsanız O&O DiskImage'la sabit diskinizi yedekleyebilirsiniz. Yazılımın arayüzü temel işlevlere kolayca ulaşmanızı sağlıyor. Ancak standart yedekleme klasörünü değiştirmek istediğinizde alt menülerde uzun bir yolculuğa çıkmanız gerekiyor. Oluşturduğunuz imaj dosyalarını tıpkı diğer disk yedekleme çözümlerindeki gibi yine onunla geri yüklemelisiniz. Şifrelenebilmeleri bu dosyaları web sunucuları üzerinde yedekleme için de cazip hale getiriyor.Boot özellikli setup CD'si, işletim sistemi herhangi bir nedenden ötürü yeniden başlatılamadığında yedeğe anında erişmenizi sağlıyor. Oluşturduğunuz imaj dosyasını bilgisayarınıza bağımsız bir sürücü olarak tanıtarak içerisindeki klasörleri teker teker çıkarma şansına sahipsiniz. Ancak bu dosyaya yeni klasörler eklemeniz ya da gereksiz olanları silmeniz mümkün olmuyor. Öte yandan artan (incremental) yedekleme ve hata arama gibi artık standartlaşan özellikler unutulmamış.
Özetle

DiskImage bir yedekleme çözümünden beklenen standart özellikleri çatısı altında toplayan hızlı bir yazılım.

O&O Software O&O DiskImage Teknik Özellikleri
Ürün Modeli O&O Software O&O DiskImage
Ürün Türü Fotoğraf ve Grafik
CHIP Online Notu 68
Üretici O&O Software
Teknik Detaylar
Sistem Windows 2000 Pro/XP

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

norton ghost image 11 varken
ben buna yaklaşmam bile
sorun yaşamadıgım bir programı hayatta terketmem
vede norton ismi var

bunuda denemek lazım ama

acronis varken ne norton ve buna ne de paragon gibi yazilimlara bakarim
acronisle hic sorun yasamadim ve ghost kadar acemi durmuyor

norton ghost image 11 bencede

O&O ürünlerinin kalitesi çok memnun edici ama bir fiyatları varki sormayın.chip dergisi ne zaman bir tam sürüm O&O ürünü verse hemen o sayıyı alırım :)

Norton Ghost imaj alıyosa bütün programlar alır....
Norton gibi berbat bir yazılım daha yok...


Acronis True Image diyorum sonsuza dek....
Profların tercihi....

vista ile uyumlu değil

bu programın biraz daha gelişmesi lazım mesela vistayı desteklemeli

norton un üstüne tanımam

acronis tru image en iyisi ;)

arakadaşlar bende farstone restore it 7 var. bu programı çoğu kişi bilmiyor ve genelde tanınmış programlar kullanılıyor. restore it 7 yi 2-3 ay kadardır kullanıyorum gerçekten kalite dolu bir program. şiddetle tavsiye ederim. hem kullanımı basit hemde image dosyası oluşturması dışında normal sistem geri yüklemeyi de barındırıyor bünyesinde.

ben boot ng yi kullanıyorum arayüzü eski ama yeni sürüm leride çıkmış gerçekten bu tür araçlar çok işe yarıyor ve yardımcı oluyor

ben yıllardır drive image kullanıyorum memnunum bir ara ghostu da denemiştim.acronisin programları kalitelidir ama true image i hiç kullanmadım.eminim o da çok iyidir.

kaspersky tavsiye ederim. gerçekten güzel.

daha vistada adam akıllı bir imaj alamadım+xp deki gibi her istediğin dosyayıda back up yapamıyosun...bu prog bi işe yarayabilirim.Denemekten zara gelmez

Ahmetmanav sana paragon drive backupu öneririm.Ben kullanıyorum acronisten daha iyi ve daha kolay iki next diyerek imaj alıyosun sonra imajı restore diyerek geri yüklüyosun.Burdaki herkese öneririm bootable cdde yapmana izin veriyor ve vista çökünce cd ile imajı geri alıp sağlam bi şekilde kullanabilirsin.Vista uyumlu üstelik.

accroniss turue image benim kullandığım çokk iyi ve kullanımı kolay bi image programı tavsiye ederim

sitesinde vista uyumlu yeni sürüm var bilginize.

Sen de yorum yaz