Microsoft Paint.NET 3.05 incelemesi Açık Kaynak Photoshop

Tamamen ücretsiz Adobe Photoshop alternatifi

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Açık kaynak ve ücretsiz
  • Yetenekleri ücretli yazılımları aratmıyor
Adobe Photoshop'u yavaş bulanlar veya resim işleme ve düzenleme için böylesine büyük ve pahalı bir programa ihtiyaç duymayanlar için Paint.NET oldukça büyük bir başarıya sahip. Çünkü bir çok özelliği içinde barındırıyor ve tamamen ücretsiz. Kurulumu sadece 4.5 mb olan Paint.NET ilk olarak Microsoft tarafından MS Paint'in yerini alabilmesi için bir alt proje olarak başlamış ve tamamen C# üzerinde yazılmış. İlk etapta basit bir yazılım olarak düşünülmüşse de, gelişmiş katman (layer) özellikleri, özel efektleri ve güçlü araçlarla ev kullanıcıları ve webtasarımcıları için Photoshop'u aratmayacak bir program haline gelmiş. Açık kaynak olmasının avantajlarını sonuna kadar kullanan Paint.NET, dilediğiniz özellikleri indirebileceğiniz eklentileri yardımıyla da size sunuyor. Paint.NET çok çekirdekli işlemcileri ve 32 bit'in yanında 64 bit Windows'ları da destekliyor. Sisteminizde çalışabilmesi için .NET Framework 2.0 ve üzeri gerekiyor, Windows XP (SP2 ve sonrası), Windows Vista ve Windows Server 2003 (SP1 ve sonrası) üzerinde çalışıyor. İndirmek için: getpaint.net SONUÇ: Hızlı ve ücretsiz. Eğer işiniz profesyonel grafik tasarımcılığı değilse, Photoshop'tan sizi ayırabilir ve tüm grafik ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.
Özetle

-

Microsoft Paint.NET 3.05 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Microsoft Paint.NET 3.05
Ürün Türü Fotoğraf ve Grafik
CHIP Online Notu 85
Üretici Microsoft

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Kodlarını nerden buluruz acaba ?. Tam benlik C# ta yazılıyor birde ;) hemen indirdim denedim süper bişi bu hızla devam ederse yakında ps yide geçer.

güzele benziyo

sitede hata var

AçıLmadı Program ?
'By SkyDeR'

Arkadaşlar bu program süper..bir çk ihtiyacımızı karşiliyor..sonunda classic Windows Paint ten kurtulduk...Gerçekten paint shop pro nun bir alternativi..web master lar için bulunmaz bir nimet...Transparent bile yapabilirsiniz....Bence gecikmiş bir iş..Ücretsiz olması da cabası... yaşadııııık..
teşekkürler

Çok güzel... Açık kaynak kodları yürekten destekliyoruz. Photohso'unda yakında online olarak ücretsiz kullanılabileceğini de unutmayalım.

bu süper bişi... Umarım beklediğim gibi çıkar..

Güzel ve kullanışlı bir program,PS nin yerini tutacak gibi görünüyor.

photoshop u seviyorum bea
buda kullanılmalı bakılmalı güzel bir yedek arşivlik
yani tam benlik bakalım aynı işleve sahipmiş zatende

manyak bişey dohşet

deneyelim bakalım chip övüyorsa vardır bi sebebi

süper müper ama biraz hantal sanki zten o pactler olmadan çok bir işlevi olmaz

cs3 derim pro iseniz

photoshop benziyor ama o crop aracıda ne öyle anlamadım gitti. bu kadar garip yapmanın manası neki?

çok sağolun çok yardımcı oldu

ya ben kumaradım gitti ya :(

zaten ps yi beceremiyorum gitti aylardır cs2 kurulu ama bi türlü yapamadım bişey resim üzerindeki yazıları silmekten başka bişey yapamıyorum...

bu bana daha bir açıklayıcı geldi ama kuramıyorum :(

bu tam olarak nereden indiriliyor

nereden indirmem gerekiyor

buradan direk indirin uğraşmayın http://www.dotpdn.com/downloads/pdn.html

Ben photoshop kullanmayı biliyorum ancak Paint.NET sadece açılışta hızlı efektleri saniyeler sonra veriyor, yani hızlı görünümlü yavaş bir program kendisi. Windows paintin biraz daha gelişmiş olsaydı yeterdi. Ama bu boşluğu dolduran birileride çıkmadı, resim düzenleme programlarının içinde photoshoptan başkasını sevemedim.

Sen de yorum yaz