Philips 65OLED873 4K OLED Android TV İnceleme

Philips 65OLED873 4K OLED Android TV test merkezimizde! İşte tüm özellikleri ve detaylı incelemesi..

CHIP Online Notu 95
  • Yüksek görüntü performansı
  • Başarılı Android TV
  • Ambilight 3 ışık teknolojisi
  • Şık tasarım
  • Bağlantı zenginliği
  • Perfect Picture Engine teknolojisi
  • Akıcı kullanım
  • Derin kontrast, canlı renkler

Televizyon kuşkusuz evimizin en büyük eğlencesi. Özellikle şimdi bir de Dünya Kupası başlamışken, yalnızca akşamları değil, gün içinde de karşısında olmaktan büyük keyif aldığımız bir gerçek. Bu nedenle Philips 65OLED873 4K UHD OLED Android TV'nin tam zamanında geldiğini söyleyebiliriz. Zira az sonra bahsedeceğimiz özellikleri bir yana, 3 kenarında yer alan Ambilight ışıklandırmalarıyla da tam olarak bu tür organizasyonlar ve özel gösterimler için harika bir seçenek. Şimdi bakalım CHIP Test Merkezimize gelen Philips'in 65OLED873 kod isimli 4K UHD OLED Android TV'si nasıl bir televizyon? Bizlere neler sunuyor?

65 inç 4K OLED TV

65 inç 4K OLED TV

Philips 65OLED873 4K UHD OLED Android TV, tam 65 inç boyutunda dev bir ekranın sahibi. Böylece evin bir duvarını neredeyse kaplayan televizyon, bu oranda da büyük bir keyif vadediyor. Bu nedenle büyük bir televizyon arayanların beklentisini rahatlıkla karşılayabileceğini söyleyebiliriz.

4K çözünürlüğünde UHD bir panele sahip olan Philips 65OLED873, panel teknolojisi olarak OLED'i kullanıyor. Böylece derin siyahlar, gerçekçi renkler ve üstün kontrast sağlayan televizyon, bu anlamda özellikle sinemasevelerin çok hoşuna gidecek. Televizyonun kullandığı görüntü teknolojilerinden az sonra daha detaylı olarak bahsedeceğiz zaten. Şimdi biraz televizyonun tasarımına bakalım.

Süper ince şık tasarım

Süper ince şık tasarım

Yalnızca sunduğu görüntü ile değil, sahip olduğu görünüşüyle de fazlasıyla şık bir televizyon olan Philips 65OLED873, gümüş renkli sağlam bir stand üzerine yükseliyor. 65 inç, diğer tabiriyle 164 cm'lik devasa ekranı neredeyse çerçevesiz ve bu nedenle karşısına geçtiğinizde direkt olarak görüntüyle baş başa kalıyorsunuz. Eğer masa üzerine konumlandırmak değil de, duvara asmak isterseniz bu sayede duvarınızda adeta bir tablo gibi duracağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yalnızca ekran çerçevesiyle değil, panel olarak da ince duran Philips 65OLED873, böylece yandan bakıldığında da ince tasarımını hissettiriyor.

Sahip olduğu şık tasarım çizgisini uzaktan kumandasıyla da sürdüren Philips 65OLED873, kutu içeriğinde getirdiği iki kumandasından özellikle biriyle fark yaratıyor. Gümüş renkli bir çubuk görünümünde olan bu kumanda, pratik kullanım sunuyor. Üzerinde yer alan dokunmatik alanla arayüz üzerinde rahatlıkla dolaşabiliyor ve yine bu alana basarak direkt olarak Google Asistan ile sesli olarak konuşabiliyorsunuz. Televizyonun diğer kumandası ise, daha geniş seçenekler sunuyor ve elbette bir Philips klasiği olarak diğer yüzünde bize QWERTY klavyesini sunuyor.

Philips 65OLED873'ün bağlantılarına da bakalım. Philips 65OLED873 dahili uydu alıcı da dahil olmak üzere ihtiyaç duyulabilecek fiziksel ve kablosuz bağlantıları üzerinde bulunduruyor. Bunlar arasında 4 adet HDMI bağlantısı, 2 adet USB portu yer alıyor. Öte yandan televizyonu internete bağlayabilmeniz için gerekli olan Ethernet ve Wi-Fi bağlantıları da bu modelde sunulmuş.

Görüntü özellikleri ve performans

Görüntü özellikleri ve performans

Philips 65OLED873, görüntü özellikleriyle fazlasıyla başarılı bir model. Elbette bunda, televizyonda OLED panelin kullanılmış olması kadar, yer alan görüntü teknolojilerinin de önemi büyük.

Bir kere Philips 65OLED873 UHD, yani 4K çözünürlüğünde OLED panele sahip. Öte yandan HDR desteği de bulunduran televizyon, görüntü işleme konusunda yüksek oranda başarı yakalamak için Perfect Picture Engine teknolojisini kullanıyor. Bu sayede Ultra HD görüntülerde ortaya çıkan çok yüksek veri hacimlerini işleyebilecek gücü kendinde bulan televizyon, rakiplerine oranla resim kalitesi performansında yüzde 50 oranında artış sağlıyor. Bu görüntü işlemcisinden netlik, renk, kontrast ve hareket optimizasyonu alanında da faydalanan televizyon, ekranında sunduğu güzel görüntüyü çevresinden süzülen ışık huzmeleriyle de perçinliyor.

Yıllardır söylüyoruz ve yıllardır da karşısına geçenler bize hak veriyor: Ambilight çok güzel bir olay! Philips'in temeli bundan yıllar öncesine dayanan Ambilight ışık teknolojisi, açıkçası Philips'in televizyonlarını rakiplerinden ayıran en keskin yanı. Bu modelde 3 tarafında Ambilight ışıklarını sunan Philips, böylece görüntüyü 65 inçlik ekranın ötesine taşıyor. Biz incelediğimiz süre boyunca bundan en çok Dünya Kupası maçlarını izlerken yararlandık. TRT'nin 4K olarak yayınladığı Dünya Kupası 2018'i Philips 65OLED873'ten takip ettik ve özellikle gece maçlarında Ambilight'tan dolayı büyük keyif aldık.

Elbette gerek Ambilight gerek görüntü performansından yalnızca maçlarda değil, tüm içeriklerde faydalanıyorsunuz. Ultra HD Premium ile Yüksek Dinamik Aralık Perfect teknolojisi ve OLED panelin üst seviye kontrastı ile eğer iyi bir sinemaseverseniz, Netflix'ten de bu televizyonda büyük keyif alacaksınız. Bahsetmezsek olmaz: Özellikle iyi bir konsol oyuncusuysanız, PlayStation ve Xbox platformları için HDR destekli iyi bir eküri olabiliyor bu televizyon.

Ha, bu arada Philips 65OLED873 ayrıca bir Android TV. Yani klasik bir televizyondan çok daha fazlasını size sunuyor, internette dolaşabiliyor ve Google Play'de yer alan uygulamaları kullanabiliyorsunuz. Elbette kuşkusuz YouTube bunun başında geliyor.

Son olarak Philips 65OLED873'ün ses performansından da bahsedelim ve incelememizi noktalayalım. Philips 65OLED873'te yer alan stereo hoparlörler DTS Premium Sound destekli, 50 watt ses çıkış gücü sunuyor. Akıllı ses ve Clear Sound ile sesi optimize etmek ise tamamen size kalmış.

Daha fazla bilgi için www.philips.com.tr/tv adresini ziyaret edebilirsiniz.

Philips 65OLED873 4K OLED Android TV
Tek tıkla satın al:

vatan bilgisayar teknosa

Özetle

Philips 65OLED873 4K OLED Android TV, fazlasıyla başarılı bir televizyon oluyor. Yüksek görüntü performansı, başarılı Android TV özellikleri, şık tasarımı, geniş bağlantı desteği, akıcı kullanımı ve elbette Ambilight 3 ışık teknolojisiyle beraber şu sıralar iyi bir televizyon satın almak isteyenlere önerilir.

Teknik Özellikler
Ürün Modeli Philips 65OLED873 4K OLED TV
Ürün Markası Philips
CHIP Online Notu
95
Ekran Boyutu 65" / 164 cm
Ekran Paneli OLED
Çözünürlük Ultra HD (3840x2160)
En – Boy Oranı 16:9
Pixel Motoru P5 Perfect Görüntü Motoru
İşletim Sistemi Android Nougat
İşlemci Dört Çekirdek
Micro Dimming Var
HDR Desteği Var
Ses Çıkış Gücü 50 W
Ses Özellikleri Trible Ring Teknolojisi
Ses Geliştirme Clear Sound, Akıllı Ses, DTS – HD Premium Sound
Wi-Fi Dahili
HDMI 4 adet
USB 2 adet
Ethernet Var
Enerji Sınıfı B
Boyutlar 1452 x 891 x 280 mm
Ağırlık 23.5 kg.