PHILIPS Xenium 9@9H incelemesi Uzun süre kullanım

Philips'in Test Merkezi'mize gelen cep telefonlarında her zaman ön plana çıkarttığı uzun süre kullanım özelliği, 9@ serisinin bir değişmezi.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Düşük pil tüketimi
  • Güvenlik duvarı
  • Kamera yok
İstiridye kabuğu şeklindeki cep telefonu serideki diğer telefonlara göre daha küçük. Bu yüzden konuşma süresi de daha kısıtlı. Fakat küçük boyutlarının ürüne taşınma kolaylığı sağladığı ve şık bir görünüm kattığı tartışılmaz. Radyo özelliği bulunan ürünün ses kalitesi standartların içerisinde kalıyor. En çok hoşumuza giden özelliği ise bir güvenlik duvarına sahip olması. Kara listeye aldığınız kişilerden gelen aramaları ve SMS'leri otomatik olarak reddeden bu yazılımı sayesinde hem sizi rahatsız edenlerden kurtulabiliyor hem de bir yığın SMS'ten korunabiliyorsunuz. Cep telefonunun kapağında bulunan dört gösterge, kullanıcıyı gelen arama, cevapsız arama, pil durumu ve SMS konularında uyarıyor. Bu tuşlar daha geniş tutulabilirmiş. Cep telefonunun menülerini kullanmak oldukça kolay fakat küçük ekranında görüntülediğiniz film ve fotoğraflardan yüksek bir performans beklemeniz doğru olmaz. SONUÇ: Üzerinde kamera bulundurmayan ürün, temel özelliklerle ve uzun pil ömrüne sahip aynı zamanda kolayca taşınabiliyor.
Özetle

-

PHILIPS Xenium 9@9H Teknik Özellikleri
Ürün Modeli PHILIPS Xenium 9@9H
Ürün Türü Cep Telefonu
CHIP Online Notu 68
Üretici Philips
Teknik Detaylar
Ekran 1.8 inç, 128 x 160 piksel, 65k renk TFT LCD
Bellek 2 MB
Frekans bandı 900 / 1.800 MHz
Boyut ve ağırlık 88 x 44 x 22 mm 78 g
Kamera Yok
Diğer WAP, kızılötesi, radyo

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Philips in hatası, menüsünün çok karışık olması. Philips in şansızlığı ilklere imza atmasına rağmen pazar payı tüm elektronikte en arka sıralarda.

philips'ten ampul almam ampul!

yazıları saati çok küçük okuyamıyorum. yazıları büyütmek için proğramınız yokmu. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. telefonumuda çok seviyorum. telefonum 9@9h
e mail adresim abuzer51@hotmail.com dur sizinle iletişim kurmak istiyorum. saygılar.

ben ucuz fiyatlı kapaklı şarjı çok giden bi telefon alacaktım kendime uzun bi araştırmalardan sonra bu telefonda karar kıldım bitmeyen şarjı şık tasarımıyla beni cezbetti adeta yarın ilk işim bu telefondan almak olcak şiddetle tavsiye edilir

USB ile ilgili bir yoruma rastlayamadım.Müzik resim indirilebilirmi sorularına cevap bulamadım.

ekranına özel bi foto koymak istiyorum ama ne cdsini ne de usb kabloyu çalıştıramıorum yardım edin litfen

Ben bu telefondan memnunum güvenliği ve şarjı iyi gidiyor lakin arada sol üst köşede hep @ işareti çıkıyor bunu nasıl kaybedebilirim uğraşıorum kurcalıyorum olmuyor yardım ederseniz memnun olurum şükran

idare eder..

bu telefonun yazıları neden büyümüyorrrrr?????

neden nokia
philips gibi şık küçük ve şarjı uzun süre giden
sony ericsson walkman serii gibi net ses veren
ve motorola gibi sar değeri düşük
cep telefonları üretmiyor?
yani şıklık, hafiflik, uzun pil ömrü, 5mp lik kamera ile güzel fotolar çekebilme, kristal ses kalitesinde müzik, artırılabilir hafıza
(3g den bahsetmiyorum bile)
neden hepsi bir arada bir telefonda olmuyor?

mesela nokia nın heüz piyasaya çıkmamış modeli 6303 ün
istridye kapaklsı olsa ya da birçok istridye kapaklının uzun pil ömrü olsa ne kadar güzel olurdu:)
pil ömründe en son 16 saat konuşma ve 2 ay bekleme süresiyle philips öncü bir marka...

ve bu 9@9h modeli de yukarıda saydığım eksikleri(!) dışında tam aradığım ürün. tamamlanmasını dileyerek artık tek telefonda kaliteyi almak istiyorum!!!

umarım dikkate alır biri
öyle aldırmamazlık etmez:)

1 çok yavaş çalışıyor
2 mesaj çok alıp yollayanlar için HİÇ uygun değil. gelen mesajı okuduktan sonra silme seçeneği yok. menülerden mesaj kısmına baştan ulaşıp, mesajı tekrar açıp, seçeneklerden iki alta inip, tekrar "onay" gerekiyor.
3 mp3 çalıyor deniyor ama , çaldığı mp3 kendine göre. herhangi bir mp3ü ses kalitesini iyice düşürerek kaydediyor, sonra :)
4 tlf rehberinden herhangi bir isme ulaşmak da zor. tek harf yazılabiliyor, sonra in aşağı . mesela M harfinde 15 kişi var , sen 8.yi arayacaksin.. M'ye basıp 8 aşağı ineceksin.

Sen de yorum yaz