Piranha Falcon X Type incelemesi Kendi radyonuz

Kendi aracınız içerisinde radyo yayın yaparak kendi mini istasyonunuzu kurmanızı sağlayan farklı bir ürün.

Oynat İnceleme: FalconXtype Aracınızın FM vericisini kullanan ürün, sizin seçtiğiniz ve başka bir istasyon tarafından kullanmayan bir frekans aralığı içerisinde kendi kendinize yayın yapabilmenizi sağlıyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • USB, SD kart ve ses girişleri
  • Uzaktan kumanda
  • USB kablosu kutuda yok
Son teknolojiyi takip eden bizler bile bazı ürünlerdeki yaratıcılık karşısında şaşkınlığımızı gizleyemiyoruz. İlk bakışta aracınızın çakmak yuvasından güç alan sıradan bir MP3 oynatıcıya benzettiğiniz falcon x type aslında minik bir radyo vericisi. Aracınızın FM vericisini kullanan ürün, sizin seçtiğiniz ve başka bir istasyon tarafından kullanmayan bir frekans aralığı içerisinde kendi kendinize yayın yapabilmenizi sağlıyor. Ürünün 60 derece dönebilen kafası sayesinde çakmak yuvasına oturttuktan sonra istediğiniz gibi konumlandırabiliyorsunuz.

Üzerindeki SD kart girişi sayesinde dilerseniz kart içerisindeki yada USB girişi sayesinde bir USB bellekteki parçaları dinleyebileceğiniz ürün ayrıca ara kablo ile CD çalar vb diğer ses kaynaklarından yaralanmanızıda sağlıyor. LCD ekranı ile parçaları takp edebileceğiniz vericiyle beraber bir adet uzaktan kumanda da veriliyor. 5 metrenin altında yayın yapan ürün bu sayede içinizdeki DJ'i de ortaya çıkartmanızı sağlıyor.
Piranha Falcon X Type Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Piranha Falcon X Type
Ürün Türü MP3 Çalar
CHIP Online Notu 68
Üretici Piranha
Teknik Detaylar
Arabirim USB 2.0
Güç kaynağı Araç çakmak yuvası
Desteklediği format MP3
Frekans aralığı 87,5-108.0 arası
Boyutlar 130 x 45 x 30 mm
Ağırlık 50 g

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Markada tereddütlü olduğun için markalı bir ürün tercih ederim.Sonuçta ses kalitesinin markayada bağlı olduğunu çoğu elektronik cihazda gördüm.

5 metrede bararak yayın da yaparım ne gerek var ki buna:)

ozaman ikinizinde aradığı ürün bu değil , ozaman niye bakıyorsunuz markası yazıyor tıklama sende , bağırıp yayın yapanda öyle iyiyse niye bakıyorsun , kolay gelsin ben 3 sipariş verdim arkadasşımda var cillop gibi avantajları 1- çalınma riski yok 2 -orijinal oto teypi çöpe gitmekten kurtareıyor 3- araç mp3 lerinin en dandiği beş kat fiyatında 4- ucuz ve herkese hitap ediyor 5-unutmayın her mp3 te okuyucu kafa var yani bunun kafası ömrü kırılınca biter yükle yükle dinle haydi bana byyyy

bence almayın çünkü şehirmerkezinde mp3 dinleyemiyosun ancak radyo frekansı zayıf olan yerde dinlenior
ama radyo frekanslarının hepsini çekio zırıltısız ayrıca bazı yerlerdede zırıltı yapıor frekans değiştirmek gerekiyor tekrar yeni bir frekans bulmakta abyağı zaman alıor.benden size tavsiye almayın kardeşler.paranıza ayzık ben bide marka aldım

bu cihazı almak istiyorum nasıl acaba

elektronik cihaz kaliteleri markaya göre değişim gösterme dönemi 90 lı yıllarda bitmiştir , çoğu cep telefonunuz ve diğer çoğu ürün çin denen ve beğenilmeyen menşei olan yerlerden gelmektedir , biliyormusunuz altınızdaki arabaların bile afrika çin kora malezya taiwan hindistan gibi ülkelerde yapılıyor veya yan sanayileri orada sizin yapmanız gereken bilinçli müşteri olarak ürünü inceleyip sizin i,htiyaçlarınıza hitap edip etmeyeceğidir , bağırıp yayın yapan birinin kendini fm transmitter ile kıyaslaması gibi değil yani bu 10 yaş gurubu bi karşılaştırma olabilir yinede siz en azından kuıllanan birindekine bakarak neyi kaçırdığıınızı anlama şansına sahipsiniz , bu cihaz için mp3 çalarımı sattım ve orijinal teyp ile dinliyorum , teşekkürler mikrochip teknolojisi

ben aldım çok da memnunum . en düşük ve en yüksek frekanslarda hiçbi şehirde radyo yayını yok . ço frekanslara ayarlayınca mükemmel ses kalitesiyle dinlenebiliyor...

Bilende bilmeyende yorum yapıyor kullananlar konuşursa insanlarda bilinçlenir bende kullanıyorum ve ses olarak mükemmel, yok radyo frekansının düşük olduğu yerlerde çalışıyormuş saçma saçma yorum yapmayalım lütfen biz bunla mp3 dinlemek için şehir dışınamı çıkıyoruz her sabah, fıstık gibi sesi var fiyatı da gerçekten ucuz eski bir radyon olsun birde çakmaklık tamamdır. almayı düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye edebilirim ses gerçekten çok güzel ve problemsiz cizirtı,yada radyoya karışma diye birşey olmadı.

bu makina açık olduğu zamanlarda çakmaklıktan çıkarılmadan nasıl kapatılıyor ? kontak anahtarını kapatınca çakmaklıkta ki elektrik kesilmiyor ki... start\pause tu$larına uzun süre basın kapamak için diyor ama bence hava... ben aylardır kullanıyorum, 1oo kere uzun uzun basmı$ımdır yani ;) ciddi bilen varsa yazsın, katalog kelimelerine girmeye hiç gerenk yok.

arkadaşlar pıranha falcon mp3 flash disci nasıl okuyor lütfen beni bilgilendirir misiniz?

anlamayan yorum yazmasın aparat çok saglam 10 numara

Bende bu cihazdan aldım, ses kalitesi iyi fakat bir sorun var; cihazdaki yüklü ses kayıtlarını sırası ile çalamıyorum. parçaları rastgele çalıyor, bazen dinlediğim parçayı tekrar çalıyor, bu konuda satın aldığım magazaya başvuru yaptım onlarda sıralımı yoksa rastgelemi çalıştıgı hususunda bilgi sahibi degiller.

telefon güzelde.. müzik yükleyemiyorum. telefon markası tanımlamalarında bu marka yok turkcell de :) aslında on numara telefon.. 2 metreden(dolabın üstünden) düştü 5-6 defa ama sorun yok. erikson 688 ime benziyo bu yönden. takoz olarakta kullanılabilir yani :) çok sağlam.

slmlar ben de bu cihazdan aldım ancak bi türlü çalıştıramadım çakmak girişi çalışıo ve voltaj da uyuyor( 12V ) bilen birisi varsa yardımcı olsun lütfen şimdiden teşekkürler

(bence almayın çünkü şehirmerkezinde mp3 dinleyemiyosun ancak radyo frekansı zayıf olan yerde dinlenior
ama radyo frekanslarının hepsini çekio zırıltısız ayrıca bazı yerlerdede zırıltı yapıor frekans değiştirmek gerekiyor tekrar yeni bir frekans bulmakta abyağı zaman alıor.) diyen arkadaşa katılıyorum ben ankaradayım boş frekans yokki adam gibi dinleyesin sadece radyo dinlemek için alın alıyorsanız mp3den hayır yok bide küçük şehirlerde daha az radyo olduğu için kullanımı daha rahat olur

içinden birde sigorta çıktı onu nereye takıcam

cihazı yeni aldım ve hemen ilk izlenimlerimi paylaşıorum. ses kalitesi mükemmel diyenler ya hiç cd kalitesinde müzik dinlememişler yada aradaki farkı ayır edebilecek bir ses sistemleri yada kulakları yok. birşeyi yorumlarken neyi referans aldığınızı belirtmeniz daha olur böylece insanları yanıltmazsınız. daha çok, iyi bir kasetçalar kalitesinde ses veriyor. özellikle düşük volume de parazit sesleri kulağı rahatsız edecek seviyede. dosya aktarım hızına örnek 300mb mp3 atmak yaklaşık 7 dakika sürdü. ayrıca çakmağa çok sağlam oturmadığı için üzerindeki tuşları kullanmak istediğinizde cihaz yerinden oynadığı için güç kesintisi oluyor ve açılıp kapanma yapıor bu da cihaz için zararlı, tipik hafıza/yazılım sorunlarının en temel sebebi bu ani açılıp kapanmalar olsa gerek. özenli kullanım şart.

özetle işimi görecek olsada beklentilerimin altında bir ürün. beni hayal kırıklığına uğrattı.

Sen de yorum yaz