PopUpCop incelemesi Popup’lara polis engeli

Pop-up reklamlar sizi de mi hayattan bezdiriyor? Flash filmlerini ve küçük uygulamaları engelleyecek bir çözüm mü arıyorsunuz? O zaman 670 KB’lık minik PopUpCop’u denemenizin zamanı gelmiş demektir.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
82
IE araç çubuğuna entegre olan PopUpCop, zengin konfigürasyon seçenekleriyle birlikte geliyor. Customize PopUpCop’a tıklandığında 16 ayrı sekme ve bunların altında 10’ar yapılandırma seçeneği çıkıyor. Diğer üst uzak sağ köşede ise açılır menü kullanıcıya korumanın etkin olup olmadığı ile ilgili bilgi veriyor. Ayrıca araç çubuğunda bulunan bir spot ışığı sayfada Java veya ActiveX durumunu yeşil, sarı ve kırmızı renklerle gösteriyor. Uygulamanın performansına gelince, işe yaradığı muhakkak. Pop-up’ları engellemesinin yanı sıra Java uygulamalarını, ActiveX kontrollerini, arka plan seslerini, GIF animasyonlarını ve Flash videolarını da engelleyebiliyor. Ana işi Pop-up’ları engellemek olan program, Xguard adındaki casus yazılım engelleyiciyle de sisteminizi koruyor. Ancak program mükemmel değil. 20 dolar fiyatıyla, ücretsiz pop-up alternatifleri karşısında fiyat/performans değerinde zayıf kalıyor.
Özetle

Entegre pop-up engelleyiciye sahip tarayıcılar ve ücretsiz yazılımlar varken, 20 dolar fiyatı olan bu ürünün şansı az. Sadece IE’yle çalışabilmesi dezavantaj.

PopUpCop Teknik Özellikleri
Ürün Modeli PopUpCop
Ürün Türü Güvenlik Yazılımları
CHIP Online Notu 82
Üretici Popupcop

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz