Tesan Qnap Turbo NAS TS-879 Pro incelemesi NAS

Test Merkezi'mize Tesan tarafından yollanan bu NAS cihazı, oldukça çok yönlü bir ürün.

CHIP ONLINE Notu
85
  • Çok yönlü bir NAS

Windows, Mac OS X, Linux/Unix ağlarını destekleyen Turbo NAS TS-879 Pro, çok derin bir tecrübe gerektirmeden kolayca yönetilebiliyor. Dosya sunucusu, yedekleme sunucusu, FTP/Web sunucusu ve yazıcı sunucusu olarak kullanabileceğiniz Turbo NAS'ın işlevleri saymakla bitecek gibi değil. Zira bu işlevler arasında IP kamera gözetimi bile var. Her halükarda Qnap bu ürünü tasarlarken gerek donanım gerekse yazılım açısından kullanım şekli için en uygun ve detaylı seçenekleri sunmasına özen göstermiş. NAS'larda olmazsa olmaz bir özellik olan RAID yönetimi, bu cihazda çok üst seviyede bulunuyor. Ayrıca güvenlik konusunda gelişmiş şifreleme ve antivirüs özellikleri dikkat çekici. Standart olarak 8 disk takılabilen ürün, aynı anda dosya paylaşımı için NAS, veri depolama için iSCSI arabirimlerini kullanabiliyor. Aynı anda maksimum 256 bağlantıya izin veren TS-879 Pro, hızlı konfigürasyon için LCD de mevcut. Gelişkin sanallaştırma özellikleriyle de öne çıkan ürün, üst seviye depolama çözümü olarak çok başarılı.

Özetle

Zengin özelliklerinin kısa bir listesini mercek altına alabildiğimiz bu ürün, kolay kullanıma ve en önemlisi yüksek güvenlik için dahili antivirüse de sahip.

Tesan Qnap Turbo NAS TS-879 Pro Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Tesan Qnap Turbo NAS TS-879 Pro
Ürün Türü NAS Depolama Aygıtları
CHIP Online Notu 85
Üretici Tesan
Teknik Detaylar
İşlemci Intel Core i3-2120 (3.3 GHz)
Bellek 2 GB DDR3 RAM, 512 MB ROM
Disk çekmeceleri 8 adet kilitlenebilir 3.5" ya da 2.5"
Giriş/çıkışlar 2xGb RJ-45, 2xUSB 3.0, 4xUSB 2.0, 2xeSATA
Güç Tüketimi Beklemede 39 W, Çalışmada 101 W (8 diskle)
Boyutlar ve Ağırlık 217.5(Y) x 327(G) x 321.2(B) mm, 8.39 kg

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Gerçekten fonksiyonel bir cihaz, size istediğinizden çok daha fazlasını veriyor. Güzel bir inceleme olmuş, teşekkürler.

Fiyatlari hala cok yuksek özellikle hdd fiyatlarinin yükseldigi bir dönemde ev kullanicilari icin almak imkansizlasti gibi birsey yine de gecen yil nas satin almak yaptigim en akillica islerden birisiydi.

fiyatı uygunluğunda önemli tabii

İşyerinde 2 yılı aşkın süredir TS-509 kullanıyoruz ve çok memnunuz. Yakın zaman içerisinde artan işlem hacminden dolayı bir adet daha almayı planlıyoruz. Rockmount ürünlerden almazsak tercih bu ürün olacaktır diye düşünüyorum.

Sen de yorum yaz