Logitech Quickcam Vision Pro incelemesi 720p görüntü

Kamerayı sisteminize kurduktan sonra hiçbir ayar yapmadan kolayca kullanabiliyorsunuz.

Oynat Logitech Quickcam Vision Pro Carl Zeiss lensleri sayesinde yüksek görüntü kalitesine sahip olan, son derece kaliteli bir ürün.
Uzun kablosu sayesinde bilgisayarınızdan uzak yerlere bile kolayca kurulabiliyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Yüksek görüntü kalitesi
  • Otomatik ışık ve odak ayarı
  • Hızlı fotoğraf çekme tuşu
Eğer internet üzerinden görüntülü olarak haberleşmeyi seviyorsanız, hele bir de bu tip yazılımları iş için kullanıyorsanız kaliteli bir donanıma sahip olmanız gereklidir. Özellikle piyasada çok yaygın olan Çin malı ürünlerden uzak durup bu işin erbabı markalara yönelmelisiniz. Logitech'in en iddialı olduğu alanlardan biri olan web kamerasında neden iyi bir marka olduğunu bir defa daha bize kanıtlıyor.

Mandallı sistemiyle ister ince kenarlı bir dizüstü bilgisayar ister masaüstünde kolaylıkla kullanılabilecek olan bu kamera 720p kalitesinde video çekebiliyor. Kameranın üzerinde bulunan Carl Zeiss lens sayesinde ürünün görüntü kalitesi son derece yüksek. Ayrıca otomatik olarak odak ayarı yapabilen ürün RedLight2 teknolojisi sayesinde yazılım ayarı yapmadan donanımsal olarak ışık ayarı da yapıyor.

Özetle kamerayı sisteminize kurduktan sonra hiçbir ayar yapmadan kolayca kullanabiliyorsunuz. Ürünün üzerinde bulunan mikrofon ise gürültülü ortamlarda bile karşısındaki sese odaklanarak sorunsuz bir şekilde karşı taraf iletiyor. Web kamerası, uzun kablosu sayesinde bilgisayarınızdan uzak yerlere bile kolayca kurulabiliyor
Logitech Quickcam Vision Pro Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Logitech Quickcam Vision Pro
Ürün Türü Web kamerası
CHIP Online Notu 85
Üretici Logitech
Teknik Detaylar
Çözünürlük 2 MP
Optik Carl Zeiss
Video çözünürlüğü 960 x 720 piksel
Fotoğraf çözünürlüğü 1600 x 1200 piksel
Kablo uzunluğu 182 cm
Mikrofon Var

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

250 ytl bir webcam için bence pahalı.bütçesi uygun olanlar için güzel bir ürün.

diger unlu markalar gibi bu markaninda cinde vede tayvanda uretildigini okuyucular biliyormu dun daha yeni birtane aldim

Çinde üretilmiş olması kötü olduğu anlamına gelmiyor orada işçilik ucuz sadece. Yoksa standartları firma belirliyor.

evet çinde üretilmesi bi anlam ifade etmiyor teknoloji ürünlerinin % 70 i çinde üretiliyor zaten günlük 1-2 dolar a çalışan işçiler bile varmıs orda

logitech ürünleri 10 numara..

Çinde üretilmiş ürünler kalitesiz genellemesi bence doğru. Çin malı elektronik ürünler çok kısa ömürlü oluyor. Çevremdekilere onlarca sistem düzmeme rağmen hep çin malı ürünlerde sorun çıkıyor. Kuzenimin 486 dx IBM makinesi hala tıkır tıkır çalışırken 2 yılı doldurmamış elektronik çin malları dökülüyor.
Bakın ünlü spor ayakkabı firmalarının çin mallarına, ucuz olduğu kadar ikinci sezonu göremeyecek kalitede. 10 seneden fazla giyilen spor ayakkabıları hatırlarmısınız bilmem ama çin mallarının kalitesi malum. 84 yılında aldığımız japon malı videomuz hala çalışıyor.
Chip dergisinde en fazla kurşun içeren anakartlar listelenmiş listenin başını çin malları oluşturmuştu.
Biz ucuz ürün talep ettikçe kaliteden ödün veriliyor. Bu da kullanmayı düşündüğümüz sürecen önce bozulan ürün olarak bize geri dönüyor.

Logitech'in Çin'de veya Tayvan'da üretilmesini tartışmanın manasını anlayamadım.

SONY bile Çin'de üretiliyor. Ama burada önemli olan kalite kontrol. Firma standartları belirlerse bir sorun olacağını sanmıyorum...

öncedende söylemiştim Çinde üretilmiş olması kötü olduğu anlamına gelmiyor orada işçilik ucuz sadece. Yoksa standartları firma belirliyor.

Yani açarsam bir ürünün ömrünü dahi firma belirliyor içinde kullanılacak alaşımdaki oranlar dahi firmanın standartları doğrultusunda belirleniyor. Çalışan ve aparatları monte eden çinliler olabilir ama fabrikada işin başındaki mühendisler firmanın atadığı kişiler. Logitech alın bu benim ürünün şeması üretin diyip çinlilere bırakmıyor herşeyi. Standartların kalitesini alıcılar belirler zırt pırt cihaz değiştirirseniz zaten bunlar salak derler kısa ömürlü yaparlar yok uzun ömre bakıp cihazınızdan sonuna kadar faydalanır ve dayanıklılığa pirim verirseniz cihazı uzun ömürlü ve dayanıklı yaparlar. İşlerin nasıl olacağını Çinliler değil Arz-Talep ikilisi belirler.

Sen de yorum yaz