RealPlay Mini HD incelemesi Gömleğinizin cebinde

CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Küçük boyutlarına karşın sunduğu başarılı performans ile RealPlay Mini HDhem iş hem de eğlence için kullanabileceğiniz bir projektör.

Hem iş hem de eğlence için kullanabileceğiniz bir projektör.

RealPlay Mini HD, bu ay incelediğimiz ikinci taşınabilir projektör ve öyle görünüyor ki ilerleyen günlerde bu kategorideki ürünlerle daha sık karşılaşacağız. Diğer ürüne benzer şekilde, boyutları ve ağırlığı düşünüldüğünde RealPlay Mini HD de taşınabilirliğin gereğini yerine getirmiş gibi görünüyor. Yeniden şarj edilebilir pili ile yaklaşık 2-2,5 saat kullanabileceğiniz ürün, giriş/çıkış birimlerinin zenginliği ve yanında gelen bağlantı kabloları sayesinde de birçok cihaza sorunsuzca bağlanabiliyor. Ürünü dilerseniz bir dekodere bağlayarak TV keyfinizi arttırabilir, dilerseniz bilgisayarınıza bağlayarak sunumlarınızı geniş bir ekranda yapabilir, dilerseniz de ürünün yanında gelen 3D gözlük ile 3D anaglif videoları izleyebilirsiniz. Ayrıca ürün tüm bunları yapmanızı sağlarken, yanında gelen üçayak ve bağlantı kablolarının uzunluğu sayesinde projektörü yerleştirecek yer bulma probleminizi de çözüyor. Son olarak ürünün 4 GB dâhili ya da 32 GB harici belleğine yükleyebileceğiniz JPEG, BMP, GIF formatlarındaki resimleri görüntüleyebilmenin yanında 1 Watt'lık hoparlörü sayesinde çeşitli formatlardaki video ve müzikleri de keyifle oynatabileceğinizi belirtelim.

RealPlay Mini HD Teknik Özellikleri
Ürün Modeli RealPlay Mini HD
Ürün Türü Projeksiyon Cihazı
CHIP Online Notu 68
Üretici RealPlay
Teknik Detaylar
Lamba teknolojisi LED, 20.000 saat
Çözünürlük 640 x 480
Parlaklık 50 ANSI Lümen
Kontrast oranı 2000:1
Giriş/Çıkış birimleri mini HDMI, micro USB 2.0,

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Ürünün adı ile özellikleri uyumsuz, 480*600 çözünürlüğe sahip bir ürünün adında HD olması tüketiciyi yanlış yönlendiriyor, bu tür dogru olmayan bilgilendirmenin bir müeyyidesi olmalı.

Ben de bu ürünü kullanıyorum ürüne HD denmesinin sebebi 720p HD formatındaki videoları gösterebilmesi 480*640 çözünürlük bilgisayara bağlı kullanılırken sergilediği çözünürlük, ancak sunum yaparken çözünürlük bilgisayar ekranındaki gibi durmuyor. Bataryadan 2.5 saat çalışma imkanı var, 50 lümen parlaklık, yaninda gelen tripod piyasada böyle bir özellikteki ürünü yabancılar yapsa en az 1200 tl fiyat koyar. Film izlemekten , sunum yapmaya herkesin pişman olmayacağı bir ürün 132g ağırlığında, tek kelime ile süper.

Ben bu ürünü çeşitli pc lerde denedim. Eğer max ekran çözünürlüğünüz 1280-720 ise rahatlıkla 1024-768 çözünürlüğü elde edebilirsiniz. 1280-800 ise BU ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ elde edebilirsiniz. Benim pc min max ekran çözünürlüğü 1366-768 ve ben max 800-600 net çözünürlük elde edebiliyorum. Bazı 1366-768 çözünürlüğe sahip pc lerde 1024-768 çözünürlük kusursuz çalışmaktadır. Kısacası satıcı da bana 640x480 max demişti ancak 1280-800 net çözünürlük elde edebiliyorum. Belki de bu yüzden HD dir. SONUÇ: Deneyin her makinada ekran kartına ve desteklenen max çöüzürlüğe bağlı olarak projeksiyonun desteklediği max çözünürlük farklılık gösterecektir.

Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost